Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Body M16 spring i gerabox?


Recommended Posts

Witajcie ludu.

Zamiast inwestować w tanie elektryki typy CYMA za 400zł wpadł mi do głowy pomysł, aby do body od M16a1 CyberGuna (spring) wstwić gearbox v.2 lub v.3 złożony z dobrych części. Body jest wykonane z dobrego gatunkowo ABS-u i ma oznaczenia fabryczne.

Powstaje pytanie, czy do takowego M16 da się zaadoprować gearbox. Gdzieś na forum obiło mi się o uszy takie stwierdzenie, ale za grzyba nie mogłem tego odnaleść.

Prosze o odpowiedź ludzi, który posiadają taką wiedzę i, najlepiej, mają możliwość sprawdzenia takiego eksperymentu.

Myślę, że będzie to lepsze rozwiązanie jak pakowanie kasy w chińskie AEGi w których ponoć szybko sypie sie elektryka.

Pozdrawiam, MacGyver

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo (a mogę się mylić) to do tego karabinu

 

http://military.pl/?prod=34&cat=30

 

gearbox v2 wejdzie bez problemu, gdyż jest to wersja sprężynowa tej repliki:

 

http://military.pl/?prod=3&cat=27

 

Różnią się one tylko bebechami - jedno ma sprężynowe, a drugie elektryczne.

 

Ale to body ma kilka mankamentów. Jest podobno nie za dobrej jakości, trzeszczy itp. Pozatym nie wejdą tam zwykłe magi do AEGów (CA/TM) a jedynie te z CG.

 

Według mnie rzecz nie warta roboty.

Link to post
Share on other sites

Tak, miedzy tymi dwiema replikami magazynki sa zamienne, ale "normalne" magi (tj. CA, TM, ICS, G&G, G&P itp.) mają za krótki podajnik kulek.

Gearboxy - najprawdopodobnije GB od tego elektrykwa wejdzie do sprężyny, ale zwykły GB V.2 chyba już nie. Z tego co czytałem w odpowiednim topicu, to GB CyberGuna jest troche inny niż typowy GB V.2.

 

Aha - mam sprężynke M4A1. CG - zupełnie inne niż w AEGach jest mocowanie chwytu pistoletowego - tzn jedna śruba na środku. Krótko mówiąc nie wiem czy nawet w tym przypadku da się spasować sprężynkę z GB.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...