Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyższość jednego nad drugim, czyli MOLLE II vs. ALICE.


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie, które jest juz zawarte w temacie. Ktore wyposaznie?

Jak wiemy, ALICE jest głownie(tzn. jedne z lepszych) przeznaczone do terenow lesnych zas MOLLE...?? Mamy duze "pole do popisu", poniewaz łatwo nasza kamizelke rozbudowac. Ale czy tak samo dobrze spisuje sie w lesie(np. nie bedziemy zahaczac o galezie).

 

P.S. Czy na PASGT(kamizelka) zakladajac FLC http://www.allegro.pl/item155729779_molle_...yote_brown.html

bedzie to miało rece i nogi? I czy jeszcze uzywaja PASGT w Marines? Widziałem na jednej stronce, ze uzywaja, ale nie wiem jak jest "na przodach"...

 

Jesli taki lub podobny temat istnieje, to bardzo przepraszam za powielenie go, po prostu mogłem go przeoczyc gdy przegladałem dział.

 

Pozdrawiam, Samuraj Jack. ;-)

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy sobie szczerze, lepsze bedzie to czego akurat bardziej potrzebujesz.

 

Standardowo MOLLE posiada beznadziejna kamizelke, ktorej ciezko uzywac jako podstawy do budowy oporzadzenia. Natomiast pewne kieszenie sa bardzo interesujace. ALICE natomiast jest oporzadzeniem dosc wiekowym i tez wymaga wielu przerobek, aby cos pozadnego z tego wyszlo. Ogolnie jesli nie trzymasz sie jakichs wytycznych np. jak w rekonstrukcji, to swobodnie mozesz mieszac elementy powyzszych i innych systemow.

 

Co do PASGT i FLC to rzadko sie widywalo taka kombinacje - szybciej z LBV'ka. Ta w Coyote Brown juz na 100% nie spotkalaby sie z PASGTem. Kamizelki PASGT sa pewnie jeszcze uzywane w jednostkach tylowych Korpusu, bo pierwszy rzut przechodzi teraz na MTV a wiekszosc ma pewnie IBA.

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy sobie szczerze, lepsze bedzie to czego akurat bardziej potrzebujesz.

 

Standardowo MOLLE posiada beznadziejna kamizelke, ktorej ciezko uzywac jako podstawy do budowy oporzadzenia. Natomiast pewne kieszenie sa bardzo interesujace.

 

 

Akurat co do kamizelki molle 2 to bardzo sobie chwale(chyba że mówisz o molle [1] na z nią nie miałem nic doczynienia). Do lasu wg mnie jest wręcz idealna. Nie znalazłem kamizelki z pals która miała by zupełnie wolne plecy (nie będącej chest rigiem) pod plecak. Wiadomo co kto lubi.

 

Edit:

to już do autora topicu :]

 

Przejrzyj temat o konfiguracji oporządzenia. Kamizelka a oporządzenie szelkowe to trochę co innego. Dlatego przejrzyj ten temat i zobacz co Ci bardziej odpowiada.

 

Pasgt już nie używają (jeżeli chodzi Ci o konkretne jednostki które działają w polu np. Irak). Używali/używają iba w woodlandzie, potem iba w coyote a teraz znowu zmiana...

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Akurat co do kamizelki molle 2 to bardzo sobie chwale(chyba że mówisz o molle [1] na z nią nie miałem nic doczynienia). Do lasu wg mnie jest wręcz idealna. Nie znalazłem kamizelki z pals która miała by zupełnie wolne plecy (nie będącej chest rigiem) pod plecak. Wiadomo co kto lubi.

Kurna, stary, szelki zrobione z tasmy sa do bani, no chyba ze nosisz w kamizelce 2 kg sprzetu. Przy 10kg moga juz bolec ramionka - FLC jest przystosowany do noszenia na IBA a jego samodzielne noszenie nie jest komfortowe.

Link to post
Share on other sites

Chodzi głównie o zastosowanie komfortpada.

Zresztą zerknij do topicu o konfiguracji oporządzenia - tam znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania.

Owszem, ALICE w miarę wygodnie nosi się na PAASGT, ale czasem nosisz oporządzenie bez kamizelki, prawda? No a wtedy już jest nieco gorzej.

Link to post
Share on other sites

tez urzywam pasgt i alice. i rzeczywiscie gdyby nie kamizelka, to nie wytrzymal bym w szelkach. ale na kamizeli to juz zupelnie inna sprawa. jedyna wada jest w zasadzie ciezar i problemy z czolganiem, spowodowane ladownicami umieszczonymi z przodu na pasie. kiedy umiesci sie je z boku pojawiaja sie problemy z wymiana magazynkow(no chyba ze ktos wywala magi na ziemie po wymianie). w tej kamizelce naprawde nie ma sie durzej swobody ruchow, moja cala wazy 23kg z bronia, 0.9kwarty wody, wkladem buttpacka i magami. jek chcesz wymienic uwagi do takiej konfiguracji to pytaj. mi sie biega dobrze.

Link to post
Share on other sites

Uwazam ze pas taktyczny jest dobry jezeli sie duzo czolgasz i skradasz(najlepiej dla snipa), nie krepuje ruchow i mozna na niego zalozyc inna kamizelke w razie potrzeby. A jesli o magi to proponuje worek albo kieszen na odzysk z miwo, zalozone na pasie udowym. pzdr :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

*killa, co do jakiejs konfiguracji to nie mam zbytnio do powiedzenia. Mi jest bardzo wygodnie przy takiej podstawowej ;) A co do czołgania, to własnie mi wygodnie bardzo:D. A masz Bianchi dodatkowo? No ja mam.

 

*Zabor, napisałes, ze dla snajpera... hmmm..., no patrzac pod katem ASG, to oczywiscie tak, ale patrzac pod katem "rekonstrukcji", to nie ma to zadnego zwiazku z przeznaczeniem TYLKO dla snajperow. ;-)

 

Acha, a ja magi puste do kieszeni w spodniach wsadzam :D ...

 

Pzdr. Samuraj.

Link to post
Share on other sites

bianchi? coz to takiego? a magi w kieszeni... bal bym sie ze podczas biegu wypadna, mam ladownice ktora sobie przystowsowalem do obslugi jedna reka przez wyprucie paskow oddzielajacych magi, w wolnych chwilach przekladam magazynki zurzyte do ladownicy po prawej. a konfiguracja mialo oznaczac pasgt + alice. w sumie rzeczywiscie nie ma o czym gadac... bo niby o tym jak paski wyregulowac? albo jak daleko od srodka ladownice przyczepic? jeden fakt, jak masz wypchane magazynkami ladownice, to zaczynasz mazyc o lbv'ce podczas czolgania.

Link to post
Share on other sites

Hmmm...chyba cos pochrzaniłem. Chodzi mi o kabure. ;)

Ja ma ładownice około 4-5cm od klamry. A jak sie czołgam... powiem tak. Ja jak juz, to czesciej klekam niz sie czolgam. Ale nie za bardzo mi przeszkadza. A co do LBV, miałem, sprzedałem. Po prostu jak leze, albo jestem skulony to mi ciezko magi wyciagac, zwlaszcza, gdy mam/miałem dwa w lednej ładownicy. :)

 

Pozdrawiam, Jack.

Link to post
Share on other sites
bianchi? coz to takiego?

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&clie...=Szukaj&lr=

 

a magi w kieszeni... bal bym sie ze podczas biegu wypadna

 

Tak samo z dump poucha mogą wypaść, nie? A nie wypadają.

 

mam ladownice ktora sobie przystowsowalem do obslugi jedna reka przez wyprucie paskow oddzielajacych magi, w wolnych chwilach przekladam magazynki zurzyte do ladownicy po prawej.

 

Piszesz "w wolnej chwili". A jak wymieniasz to gdzie je wrzucasz?

 

Procent

Link to post
Share on other sites

tak wiem jak wyglada UM-84, po prostu nie zalapalem jaka firma to zrobila stad pytanie.

 

co do magow, to owszem czesto mi wypadaja z ladownicy jak jest zapieta :D a za koszule bal bym sie wlozyc bo schylisz sie, wychylisz, gacie ci od ciala odejda, miedzy przepona a paskiem miejsce ci sie zrobi i juz masz magazynek w nogawkach, zas do kieszeni spodni nie wsadze, bo sobie nim kolana poobijam i moga wypasc. :P poza tym przeszkadz w poruszaniu troche i wole juz pomeczyc sie te 5sek z wsadzeniem go do ladwnicy.

 

magazynki z ladownicy po prawej(pelne) zamieniam z tymi z ladownicy po prawej(niepelne, puste).po takiej operacji, dalej moge to obslugiwac lewa reka, tzn. wymiane magazynkow. magazynki puste i napoczete rozrozniam przez wkladanie ich do gory nogami w ladownice kiedy sa calkowicie pelne, normalnie kiedy sa niepelne. kiedy sa puste, to tez wkladam je wylotem do gory, i widac ze sa puste.

 

owszem, moga byc jakies lepsze sposoby na wymiane magow i nie pieprzenie sie z ich chowaniem, ale przezorny zawsze ubezpieczony...

Polskie literki obowiązują.

CHEMIK

Link to post
Share on other sites

samu co do magow i zapietej ladownicy to ironia. kolega wyrzej stwierdzil ze rownie latwo moga wypasc z ladownicy i z kieszeni. tylko ze, zeby byc bezpiecznym ze nie zgubie ich z kieszeni, to musze ja zapiac, a to zabiera tyle samo czasu co wlozenie go do ladownicy. po dwa, ludzie juz nie takie rzeczy gubili jak magi przy noszeniu ich w kieszeniach. a po trzy to temat robi sie powoli klutnia i zasypyawniem sie lepszymi radami. jak kto lubi w kieszeni to niech nosi, ja sie boje o sprzet.i zaznaczam jest to tylko moje zdanie i chcialem sobie w sumie przedyskutowac kwestie noszenia Alicji na pasgt, ew. wymianie pasgt na kamizelke.

 

A po czwarte, jak jeszcze jednego takiego posta kolorowego wysadzisz bedzie BAN za orty i intrerpunkcje. //sz

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...