Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning wew AK74 [Cyma]


Recommended Posts

czyli włożyłeś drewno od 47 do 74? boje się ....

 

 

A czego tu się bać :lol: po niewielkich przeróbkach pasuje. największy problem stanowi umocowanie zaczepu pasa nośnego na lufie, który jet kontrowany i trzymany przez rurę gazową, w orginale samo mocowanie górnej części łoża nie ma takiego dzióbka na dole co trzyma właśnie w/w uchwyt pasa i przez to jest luźny i zlatuje :wink: ja w swoim wywierciłem po prostu małą dziurkę, którą nagwintowałem i teraz się kontruje od dołu śróbką 8-) i wszystko gra i buczy :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich maniaków AK

 

Jestem w posiadaniu AK 47 [CYMA CM.028].

 

Szczerze nie byłem zadowolony z celności i zasięgu więc postanowiłem coś w tej sprawie poczynić a więc zakupiłem takie części:

 

- Lufa precyzyjna 6.03mm [sRC] - 139zł

- Komora Hop Up metalowy [sRC] - 75 zł

- Gumka Hop-Up silikonowa [Guarder] - 30 zł

 

Po tym zabiegu nie poznałem mojego AK 8) Zasięg sie zwiększył okropnie z 40% nie przesadzając a precyzja okropnie.

 

AK porównałem do stockowego M15A2 Tactical Carbine[CA] który kosztuje bagatela 900 zł. Zdziwiłem sie jak po porównaniu AK był lepszy w celności i zasięgu ...

 

Strzelam na kulkach Blaster 0,25g (zero zacinek)

 

Zamówiłem wczoraj części do girboxa mianowicie:

 

- Łożyska ślizgowe 6mm ze stali [ZS-05-14] - 46zł

- Sprężyna SP 110 [Guardera] - 49zł

- Prowadnica sprężyny z łożyskowaniem v.3 [CA] - 49zł

- Zestaw cylindra o powiększonych średnicach [CA] 229zł

 

Zobaczymy co sie będzie działo :twisted:

Link to post
Share on other sites

Strzelam na stokowej, szybko bateria pada ... +/- 500 kulek więc będę zmuszony kupić lepszą baterie. Baterie mam stockową 8.4V 1200mAh.

 

Mam pytanie niecierpiące zwłoki posze o szybką odpowiedz :poddanie:

W jakiej pozycji powinna być dysza w komorze hop-up? jeśli nie strzelamy ? Zaglądając przez dziyrkę od maga? u mnie jest stoi w połowie. Niepowinna sie czasami chować ???

 

Poszę o pomoc , z góry dzięki.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

A jeśli chodzi o baterię to szybko strzela na 8.4 V na sprężynie 110m/s tylko za mała pojemność (tak to sie chyba zwie) 1200mAh. Przydała by się lekko 1800 mAh ale przy zakupie nowej to lepiej kupić 9.6V. Jak kupie to napisze porównanie baterii.

 

Pozdo

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Myślałem o tuningu, jak zwykle zaczynając od precki i hopupa.

 

I mam dylemat, bo nie wiem który będzie pasował do 74: http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=671 czy http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=248

Nie ukrywam że bardziej zależy mi na cenie. To jest co prawda plastikowy, ale czy on się naprawdę tak łatwo wyrobi jak krąży opinia? HU w stocku jest plastikowy z tego co wiem i jakoś hula. Jednak jak mówiłem, chodzi mi o to który pasuje, bo widać że są trochę innego kształtu.

Zależy mi głównie na doświadczeniach osób, które ulepszały swojego 74'.

 

Sorry że odgrzewam trochę temat i piszę tu, chciałem najpierw napisać w temacie o tuningu AK ale doszedłem do wniosku że tamten jest bardziej o AK47.

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar wstawić max M100 ale nie wiem czy będe w ogóle zmieniał sprężynę. Zależy mi bardziej na celności, długowieczności i bezawaryjności.

A gumka np. Guardera będzie do tego pasować? Bo jeśli sama komora pasuje to ok.

 

1. Jak zalezy Ci na długowieczności to nie wstawiaj mocnego springa.

2. Jak zależy Ci na celności kup precke.

3. Gumka Guardera nie pasuje do farbrycznej komory CYMY.

 

PS. Jeśli chcesz jaknajmniej obciążać GB przy wzroście mocy zainwestuj w Bore-Upa.

Link to post
Share on other sites

Raczej kasy za dużo nie mam... Właśnie mówiłem o tej sprężynie, może wezmę słabszą np. M90. Nie chcę też zbyt dużego tuningu żeby nie przekroczyć swojego budżetu, lub kogoś zabić ;) Dlatego podstawowa jest precka i HU. Co do tej gumki, to chodziło mi czy będzie gumka Guardera pasować do w/w komory P&J i czy sama komora P&J będzie pasować do 74' bez przeróbek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Mam pytanie z serii wiejskiego tuningu, czy montował już ktoś castorurkę co tego karabinu ? Słyszałem że nawet taki "tuning" poprawia celność. Do tego tłumik, i można dać lufę 535mm. Czy taka lufa będzie pasować do stockowego hop-upa, bo podobno lufa w AK jest po prostu zwykłą rurką?

Edited by orcen
Link to post
Share on other sites

Raczej chodziło mi o mosiądz :) Co do firmowej precki to wiem, że castorurka nigdy jej nie zastąpi, ale nie wiem czy jest sens pakować teraz dużo kasy w tuning tego AK, jeśli niedługo wyjdą chinki z 350-370fps w stocku - ale to nie o tym temat...

Link to post
Share on other sites

Fps, fps.. pomyśl sobie że te chinczyki te 370fps maja na M120.. kumpel ostatnio tuning robił i na M120 ma ~440-450fps, bez bore upa, lufa KM Head, w inne precki bym sie nie pakował, o DF dużo złego czytałem, o Madbulach tez, systemy niby spoko.. ale w porównaniu do KM to lipa.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio dokonałem tuningu AK 74, a mianowicie kupiłem to:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=671

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=132

 

Komora pasuje bez problemu a lufa tylko nieznacznie wystaje w tłumiku płomienia ( w tym prześwicie ).

Co do lufy to mam problem: notorycznie kulki skręcają w lewo, bardzo mnie to irytuje bo to nowa precka :wink: Co zrobić z tym fantem?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...