Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP 40 AGM/CG (MP007)


Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Jaką długą preckę można do tego PMa wsadzić?? ktoś pisał o tłumiku, jaki jest gwint, i czy były wogule jakieś tłumiki do MP40, bo nie znalazłem. I czy ta broń jest godna polecenia w stosunku cena/jakość? Bo teraz mam MP5J Cymy, czekałem na P&J ale one chyba nigdy nie wyjdą... :cry: pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

Precka takiej samej długości jak do mp5.

Gwint standardowy 14 -

 

W czasie WWII tłumików dźwięku używano sporadycznie - podobno ludzie Skorzeny'ego używali tłumików w swoich akcjach.

W pierwszych latach po wojnie jeszcze często mp40 był w użyciu; widziałem fotki z Izraela, z nakręconym tłumikiem, ale znaleźć teraz nie mogę.

 

mp40bur7.th.jpg

 

AGM wykonany jest ładnie i solidnie - ciężki. Ale walka tylko na dystansie do 35m.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki Promant za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś zna efekty tuningu GB? albo jak jest z jego wytrzymałością, bo jeśli jest niestandardowy, to może być problem z kupnem przy ewentualnej usterce...

 

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki Promant za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś zna efekty tuningu GB? albo jak jest z jego wytrzymałością, bo jeśli jest niestandardowy, to może być problem z kupnem przy ewentualnej usterce...

Na takie pytanie to chyba jeszcze zbyt wcześnie. Replika jest za krótko na rynku i za krótko w użyciu.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Dziś mam zamiar kupić to cacko i od razu mam kilka pytań:

- Czy ogólnie opłaca się to kupować, czy jest to kompletna porażka;

- Jak z wytrzymałością plastykowych części;

- czy jest w stanie konkurować w polu z innymi replikami;

- Na ile wytrzyma bateria;

- ogólne podsumowanie - stosunek jakości do ceny.

 

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną odpowiedź.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

1. Jesli podoba Ci sie ten klimat, to warto bo wykonanie jest przednie a osiagi moze nie zachwycaja ale nie odstaja tez w zaden sposob o innych aegow tych rozmiarow.

2. Narazie nie zauwazylem zadnych problemow.

3. Oczywiscie ze jest, "w polu" ;) brakuje troche celnosci i moze nieco zasiegu skutecznego (przez celnosc wlasnie) ale w cqb to rewelacja.

4. Jedno ladowanie? Narazie nie zdarzylo mi sie by przy intensywnych 4-5 godzinnych strzelankach padla.

5. Jak to chinszczyzna, czyli calkiem niezle, wizualnie wykonanie jest pierwsza klasa, osiagi nieco gorzej ale ogolnie warto.

Link to post
Share on other sites

Full metal tzn. szkielet,lufa.kolba składana-ZnAl.Stopka kolby ,magazynek,muszka z osłoną pierścieniową,osłona gearboxa-blach stalowa.Plastik jest tylko w miejscach gdzie w orginale był bakelit czyli łoże szczątkowe i okładziny chwytu pistoletowego.

Bardzo ciężki ledwo można go utrzymać w jednej ręce.Do natychmiastowej wymiany jest lufa i komora hop-up.Komora to tylko imitacja nic nią nie mozna wyregulować.Lufa wewnętrzna 247mm.Gearbox V.3 modyfikowany-silnik ustawiony poziomo w stosunku do gearboxa.Zębatki XYT

Link to post
Share on other sites

Słyszałem również o problemach z wyważeniem repliki, czy jest to na tyle denerwujące jak większość osób pisze? Walki w mojej grupie toczone są zwykle na odległości >15m, więc skuteczność na tej odległości jest chyba zadowalająca. Wiem również, że lufa niemiłosiernie lata w komorze hop-siup, można coś z tym zrobić domowymi sposobami tym samym zwiększając celność? Mimo wszystko replika już do mnie idzie więc gdy ją dostanę dorzucę odrobinę od siebie do topicu.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Słyszałem również o problemach z wyważeniem repliki, czy jest to na tyle denerwujące jak większość osób pisze?

Jesli chcialbys biegac bez paska to tak, mysle ze po 10 min wyrzucilbys spluwe w kat. Jesli jednak masz juz pasek to biega sie calkiem wygodnie, a bron mimo swojej wagi jest bardzo poreczna i doskonale walczy sie nia w budynkach. W lesie jeszcze z nia nie bylem, obawiam sie ze moze byc gorzej ale zobaczymy.

 

Odnosnie paska to nie ma go gratis w pudle, a standardowe nie pasuja, potrzeba nieco modyfikacji i dobrych zaczepow (najlepiej karabinczyk) bo mi juz jedne sie wygiely od ciezaru broni, na szczescie zauwazylem zanim mi spadla.

Link to post
Share on other sites

1. Co ma wyważenie do ciężaru?

Złe wyważenie może przeszkadzać przy strzelaniu, waga przy noszeniu.

 

2. Nie przesadzacie trochę?

 

a/ Wyważenie nie jest idealne, co normalne przy takiej konstrukcji: lekki front i masywny korpus broni; lecz przy strzelaniu ani trochę nie przeszkadza. Wiele replik, z których dotąd strzelałem miało dużo gorsze wyważenie.

 

b/ Te narzekania na ciężar też trochę na wyrost. To tylko 3kg. C15 z risem MRE, optyką i osprzętem waży 5,5kg. Porządna replika oddająca [przynajmniej częściowo] wagę broni powinna mieć odpowiedni ciężar, a w końcu 90% replik jest zdecydowanie zbyt lekkich.

 

c/ W kwestii zawieszenia do Mp40 - polecam [jeśli kogoś stać ofkorz] skórzaną replikę pasa drugowojennego; tani nie jest, ale do Mp przeznaczony i sprawdza się najlepiej.

Link to post
Share on other sites

Co do wagi i wyważenia:

w ostanią sobotę pobiegałem z nim 3 godziny bez paska - jeszcze dzisiaj czuję w rękach, w sumie tak by było z każdą cięższą repliką, w końcu to nie plastikowe mp5 well, bo z takich można z dwu na raz strzelać, tylko kawał dobrej repliki.

Link to post
Share on other sites

Promant jesli o mnie Ci chodzi to w strzelaniu waga mi tez nie przeszkadza, bo strzela sie bardzo, bardzo przyjemnie a zle sie z nia biega, bez paska i z takim np. kalachem biegalo mi sie znacznie lepiej.

 

wysokist jak bylo ze zmienianiem magazynkow, ewentualnie doladowywaniem w takich warunkach? ;)

Link to post
Share on other sites

Pisałem ogólnie; bo wszyscy narzekają, a w rzeczywistości zarówno waga jest śmieszna; jak i wyważenie nie stanowi specjalnego problemu ;)

 

Oczywiście bez pasa to mało wygodne, ale tak jest w przypadku wszystkich "nieplastikowych" gunów.

 

Kałach jest wygodniejszy - wyważenie lepsze, ale jak masz w nim głównie metal i drewno to waga też nie sprzyja bieganiu bez zawieszenia... :)

Link to post
Share on other sites

Bez paska jest ciężko zmieniać magazynki bo brakuje ręki, miałem dodatkowe magi w ładownicy od PSZ, więc nie doładowywałem tylko strzelałem do oporu i wymiana maga. Przy 3 magach nie jest źle, nawet ustrzeliłem kogoś. Przy 6 jeszcze lepiej.

Trzeba tylko nauczyć się odruchwego sięgania po i odkładania pustego magazymka do ładownicy, co na początku nie było to łatwe.

 

Natomiat miałen odruch łapać za nasadę magazynka ... - rozstaw między chwytem pistoletowym na miejscem podparcia jest mały - pewnie niemcy byli kiedyś mniejsi :-P - środek ciężkości broni jest dokładnie w miejscu przedniego podparcia czyli bez kolby cały ciężar spoczywa na jednej ręce.

 

Dużym plusem jest możliwożć przełożenia pasa nośnego na dowolmą stronę- z przodu pierścień można przełożyć na drują stronę po zluzowaniu nakrętki a z tyłu jest szczelina symetrycza. Jestem lewooczny i np. w kałachu był problem z tyłem.

Edited by wysokist
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...