Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zębatki helikalne


Recommended Posts

Witam, jako że nie jestem najleprzy w tej dziedzinie postanowiłem zwrócić się o pomoc do Forumowiczów, przeczytałem wszystkie tematy z opcji szukania "zębatki helikalne"

jednak za wiele się nie dowiedziałem...

 

 

Poszukuje dobrych zębatek które mogły by wyciszyć gearbox, te które posiadam aktualnie (zębatki starego typu CA z 2 zaczepami anti-reversal) chodzą z odgłosem podobnym do wiertarki, na oku mam następujące "sztuki":

 

-zębatki helikalne super torqe up CA (ok 220zł)

 

-All helical-Super Torque Up Systema (ok 360zł)

 

ewentualnie jeszcze zestawik:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1202

 

Za zębatkami z CA przemawia do mnie korzyść z 4 zaczepami anti-reversala (aktualnie posiadam problem z podawaniem kulek) no i dosyć niska cena, jednak wyczytałem w pewnym temacie iż właśnie te zębatki mają miano "wiertarki" (nie wiem, może właściciel źle podłożył podkładki)

 

druga opcja to zębatki Systemy, dosyć sprawdzony w świętokrzyskim gronie produkt, jednak na zdjęciach widze jedynie 2 zaczepy na anti-reversal, no i w naszym gronie nikt nie używał tych zębatek w emce

 

zestawik, to wg. mnie podobne zębatki jak te o których pisałem wcześniej, jednak o zwężonych zębach (co do opisu na machinegunie, to nie wiem co o tym myśleć), no i kolejna korzyść, w razie ewentualnego mocnego tuningu (na snajperkę) zębatki będe miał już z głowy ;)

 

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam

 

S.S.S LiuKas

Link to post
Share on other sites

Dokładnie bierz systemę. Nawet shimming wykonany przez profesionalistę (sklep firearms - już tylko internetowy) na zębatkach CA nie zmniejszył ich głośności - po prostu aega mojego kumpla słychać z dość dużej odległości (głośniejszy niż normalne aegi CA mimo że to CA) i jak ci wisi głośność to możesz je zamontować - bo są bardzo wytrzymałe. Ale głośność jest ich zadziwiająco wyoska.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Chociaż obecnie sam mam helikalne super torque systemy, to polecam wam zwyłke super torque - łatwiej dobrać podkładki i są moim zdaniem cichsze. Łożyska kulkowe mocno wyciszają pracę zębatek. Ale i tak decydujące znaczenie mają dobrze dobrane podkładki i odpowiedni smar (taki który będzie trzymał się zębatki, ale nie powodował zbytnich oporów jej ruchu).

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...