Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mała prędkość wylotowa


Recommended Posts

1. Brudna lufa.

2. Ruszająca się lufa wew.

3. Niedociśnięta komora HU do GB.

4. Zbyt mało szczelna głowica tłoka - możesz wyjąć cylinder oraz tłok i zakryć lekko palcem głowicę cylindra, sprawdzając czy tłoczy powietrze, czy wszystko ucieka dziurą w cylindrze (objawia się także głośnym uderzeniem przy strzelaniu.

 

Te wszystkie przypadki doświadczyłem na własnym aegu.

Edited by akm
Link to post
Share on other sites

1. Lufa wypolerowana jak lusto,

2. Nic z tych rzeczy,

3. Dociśnięta na dycht,

4. W cymie jest kierunkowa głowica tłoka, która szczelnie tłoczy powietrze w momencie dużej prędkości tłoka (przez otwory w głowicy dostaje się sprężone powietrze, które rozpycha uszczelkę) więc nie można tego sprawdzić w rękach należy użyć dużej siły.

 

Sprężyna jest ok. Coś jest napewno nieszczelne tylko co?? Chyba wszystkie przypadki zostały rozpatrzone. Prawdopodobnie w jakimś punkcie się mylę.

Edited by szeregowy_miles
Link to post
Share on other sites

W teamie mamy steyra od tm, na stoku miał 290fps mój powinien mieć 270fps. Gdy rozebraliśmy oba karabiny sprężyna z aug'a była odczuwalnie delikatniejsza, cieńsza i bardziej miękka a osiągała więcej fps. Moja była znacznie grubsza i twardsza a efekt opisałem wyżej(210fps). Więc moim zdaniem nie jest to wina sprężyny.

 

hegemon - sprężyna była zawsze zwalniana.

Edited by szeregowy_miles
Link to post
Share on other sites

Miałem podobny przypadek na M130 miałem 360fps :wink: :D ale powodem było pękniecie GB :)

 

Miałem też coś takiego... Wsadziłem 150PDI ale strzelał jak stokowy CA (poza tym że bardzo głośno) aż po 200bb pękł GB. Wsadziłem wiec wzmocniony Gruardera i... po 3k tez pękł. Uważam że to przez małą szczelność głowicy tłoka - porównując z ICS'ową mojego kolego nic nie tłoczy powietrza - przez co naprężenia były zbyt wielkie...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A jakie to były szkielety GB? v.2 zapewne?

 

Tym problemem ze masz zbyt mało fps może jest jakis mały błąd lub poprostu taką replike dostałeś, chinole robią czasem numery że na chrono pokazuje prawde która jest zadziwiająco różna od tego co na reklamie, ale to żadkość. To rozbierz GB oglądnij dokładnie i sprawdź, moze warto zainwestować w mały tuning i doszczelnić?

Link to post
Share on other sites

Ok. Problem został rozwiązany. Całe zamieszanie wprowadziła uszczelka na głowicy tłoka.Na początku po zatkaniu palcem dyszy głowicy cylindra i przesunięciu tłoka, nie było żadnych oporów tak jakby w ogóle nie było uszczelki. Po wstawieniu augowskiej cały zestaw działał jak strzykawka. Zero nieszczelności 8) Dzięki wszystkim za pomoc.

 

PS. czy to normalne, że zasięg zwiększył się tylko o 4/5 m. Narazie nie mam możliwości sprawdzić ile mp5 ma fps.

Link to post
Share on other sites

No normalne. Nie normalne ejst zobaczenie róznicy po między 300-330fps, bo to prawie żadna róznica 30fps aby jaz obaczyć gołym okiem to wątpie, chociaz jak uszczelniłem w moim M14Kart HU wymieniajac gume z dystanserem na silikon i uszczelnaijac taśmą teflonowa widze gołym okiem różnice. Ale 4/5m to wystarczjaco wiele że w ogóle to dostrzegłeś.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...