Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG0511 SWD A47 [JG]


Recommended Posts

Nikt nie chce pisać, więc znowy ja... Dziś zakładałem optykę do Dragunowa Sapera. Oto zabawki dołożone do Dragunowa. Nie piszę SWD, czy replika, po prostu ochrzczony został Dragunowem i tyle. To zdjęcie powinno byś w poprzednim poście

p1050874ro8.th.jpg

p1050865mm1.th.jpg szyna boczna od Krakmana, p1050871qj8.th.jpg optyka od Krakmana.

Jako, że korpus jest jeszcze z ASBsu, trzeba było pomyśleć, jak to zamocować. Powierciłem, gdzie trzeba (tak mi się zdawało i pasowało) i nagwintowałem M4.

p1050876ks4.th.jpg p1050877yd2.th.jpg

Z drugiej strony daliśmy nakrętki, które uległy później diametralnemu odchudzeniu (anorektyczki przy nich to grubasy)

p1050880lq0.th.jpg. Reszta to już tylko spasowywanie, piłowanie i montowanie.

p1050881qk9.th.jpg p1050882ji8.th.jpg p1050883dj9.th.jpg p1050884wf4.th.jpg

Oto produkt finalnyp1050885tm6.th.jpg i z drugiej strony p1050886oi0.th.jpg

i w objęciach Nortona (co na to Saper?)p1050889qb9.th.jpg

Wiem, że niektórym nie będą pasowały łby śrub, ale takie miałem pod ręką. A nitować nie lubię. Z resztą i tak za jakiś czas korpus będzie metalowy ;-)

A za palec na spuście Norton ma w... pozamiatane...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ja poszedłem w nieco innym kierunku- w stronę Romaka ;)

 

16497dd641621bccm.jpg

 

W planach jeszcze przerobienie body, żeby wyglądało jak w oryginale i chwilowo tyle. Narazie "drewna" będą plastikowe, przejechałem je tylko papierem ściernym.

Wiem, że jest i będzie trochę różnic w porównaniu z oryginałem ( choćby kolba ma inny profil ), ale bliżej będzie replice do Romaka niż do SWD ;)

 

Acha, magazynek na foto służy jedynie do ozdoby, pochodzi z SAM-7 ;)

Link to post
Share on other sites

Może niewiele, ale poprawiłem otwory w dolnym łożu:

 

785db08492643048m.jpg

 

W górnym będą zaszpachlowane, całość ( wraz z kolbą ) będzie malowana.

Jutro wezmę się za zmiany w komorze zamkowej.

 

I jako ciekawostka, mała obróbka zdjęcia w celu pokazania, jak ma wszytsko wyglądać po skończeniu prac:

 

73cac912bfe5c7f9m.jpg

Link to post
Share on other sites

Pobawiłem się dziś z urządzeniem wylotowym oraz komorą zamkową.

 

Na początek oddzieliłem uchwyt ba bagnet od zespołu muszki ( muszka z AK 74 )

 

88a006712b7f98d6m.jpg

 

Pózniej najgorsze- z seryjnego urządzenia wylotowego zrobić urządzenie wylotowe wzorowane na Romaku.

Chyba wyszło mniej więcej :)

 

4a845407e2de317dm.jpg 58eb088d00a48400m.jpg

 

Dodatkowo poprawione szczegóły- zaszpachlowana część podstawy muszki ( po bokach ), wywiercony okrągły otwór na podstawie muszki oraz zaokrąlony jej dół- tak jak to jest w rumuńskim odpowiedniku.

 

 

Komora zamkowa dostała boczne wzmocnienia, oraz zaszpachlowane przetłoczenia charakterystyczne dla pierwszysch serii AK. Zaszpachlowałem również przetłoczenie oznaczające tryb ognia ciągłego- teraz jest tylko jedna pozycja- ogień pojedynczy. ( Ale replika oczywiście dalej może strzelać serią, chodzi o względy estetyczne ;) )

 

Po pomalowaniu wygląda tak:

 

 

ed68b4fc198431a5m.jpg 95d6fbffdaf9c55dm.jpg

 

Do zrobienia jeszcze- nity na body i mocowaniu kolby, poprawka nakładki rury gazowej ( usunięcie otworów ) oraz poprawka urządzenia wylotowego- po malowaniu widać z bliska niedoróbki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam.

Planuje kupic owe SWD.Chcialbym do niego wstawic drewniane okladziny +kolbe.Szukalem po necie ale nie znalazlem dreweinek do kupienia.Moze ma ktos jakies linki lub info skad mozna je dostac???Prosze o odpowiedz.

Pozdro

 

Stosuj polskie znaki

i spacje między zdaniami! [P]

Link to post
Share on other sites

Nic z tego. Chyba, że stać Cie na zestaw konwersyjny za 2000pln czy coś koło tego.

Drewna od ostrego bywają na allegro ale nie pasują do elektryka ak.

Do tego niby "swd" też nie.

Inne w kształcie okucia okładzin; a kolba od ostrego ma taki kąt chwytu, ze raczej nie da rady wydrylować miejsca pod silnik.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...