Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich

przeszukałem większość forum i nie znalazłem nic na temat tuningu M700 (jakiegoś szerszego opisu tylko pojeyńcze info)

jest troche info rozrzuconych na temacie o M700 ale przerzucić naście stron dla jednej info to troche przesada

więc chciałbym zebrać info o samym tuningu

więc jakie jest wasze zdanie

co należy zrobić by polepszyć osiągi i przedewszystkim celność :killer:

 

już wiemy że nie można stosować upgradów od M700 tanaki :wink:

 

niektórzy polecają wymiane HU - ale gdzie taki dostać by pasował

 

precluf jest sporo, ale trzeba je skracać (np te od PSG-1 z tłumikiem 650mm)

jaką precke polecacie? ceny zaczynają się od 100- 300zł zarówno 6.03 jak i 6.04

 

 

podzielcie się z nami swoją wiedzą :-P

pozdro i z góry dzięki ;)

Edited by Saillupus
Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...przeszukałem większość forum...

 

Słabo szukałeś ;-)

 

Precka, gumka hu, uszczelnienie hu, mocniejsza sprężyna zbijaka, mocniejszy gaz [ale na własną odpowiedzialność], dobre kule...

 

Wiele z tego nie wyciągniesz.. ;-)

 

a co do precki - SRC 650mm da radę :-F i tak skok fpsów uniemożliwi Ci celne strzelanie na duże dystanse

 

 

szerokiej i mokrej drogi :-F

 

 

Edit... przypomniało mi się coś

 

http://www.geocities.com/blakes_airsoft/ol...ps/gasaps2.html

 

coś takiego dałoby się podłączyć [na 99%] do KJW.. BYĆ MOŻE poprawiłaby się powtarzalność strzałów.. no i masz pełną regulację na mejscu ;-) nie wiem jak z ceną takiego cuda

Edited by Świr
Link to post
Share on other sites

ale większość info jest rozrzuconych

dużo jest na stronie o gaziakach w temacie o M700 ale że tam się jeszcze moderatorzy nie przyczepili to cud

a weź sobie wpisz M700 w szukaj i zobaczysz ile Ci wyskoczy tematów

prawie żaden

więc jeżli znajdziesz temat gdzie jest wszystko opisane co i jak to bardzo prosze o odpowiedź gdzyż ja takiego nie znalazłem

 

założyłem ten temat żeby ktoś się właśnie wypowiedział z doświadczenia:

jaki HU, Jaka precka, jak uszczelnić i w których miejscach, jką mocniejszą spręzyne i gdzie ją dostać

a słowo poprawa osiągów nie jest synonimem "zwiększyć ilością FPS!!!"

Link to post
Share on other sites

poprawa osiągów w tej replice to poprawienie skupienia i powtarzalności.. Precka wg mnie dowolna.. Jak Cię stać na KM HEAD to kup taką a jak nie to kup CA , SRC, MAD BULL [nowe teflony]

 

HU - np silikon guardera, uszczelniasz go taśmą teflonową

Sprężyna - myślę, że tu trzeba samemu kombinować, bo nie wiem czy jest coś takiego do dostania w asg [g&g do tanaki chyba robi] .. wg mnie lepiej, szybciej i taniej będzie szukać takiej sprężyny niekoniecznie w przeznaczeniu do replik..

Link to post
Share on other sites

Tak zapomniałem dodać że czarny silikon

 

A jak uszczelnić hu? owijasz najpierw kawałek lufy [od dziury w stronę końca lufy], zakładasz gumkę, i owijasz ją.. co ok jeden "obrót" psikasz np olejkiem silikonowym, żeby wszystko się ładnie scaliło ... jak się nie zmieści do komory to odwijasz i od nowa, tylko mniej.. .. taśma kosztuje 2zł i starczy Ci na 500 karabinów xP więc spoko :-F

Link to post
Share on other sites

Z taśmą to nie będzie problem,ale o tym uszczelnianiu HU nigdzie wcześniej nie czytałem, choć przeczytałem wszystkie tematy o M700!!! Jeszcze pytanko do tego HU skoro tak już temat się zaczął i widze,że ktoś odpisuje na moje pytania 8) którą z tych gumek wybrać i czy trzeba je jakoś jednak przerabiać czy nie? Oto lista gumek:

1 Gumka

2 gumka

3 gumka

Czy jednak mam kupić to co mi powiedział,że pasuje koleś w spec shopie:

Gumka do M700

 

Co mam wybrać bo wolałbym jak już ze spec shopu kupować bo moge sobie po to podjechać ;) a nie przez neta zamawiać :) chyba,że jednak lepsza będzie jakaś którą wy proponujecie a nie ma jej w spec shopie (w gre wchodzi jeszcze np. www.asgshop.pl) :) to którą wziąść?

Edited by darude111
Link to post
Share on other sites

znalazłem trochę precek jak by ktoś szukał

i prosiłbym o jakieś opinie n a ich temat i ile trzeba przerabiać

6.03:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=131

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1932

6.04:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1470

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=400

 

i teraz właśnie pytanko do posiadaczy co trzeba w takich lufkach przerabiać i jak się spisują

chyba że ktoś zna jakieś inne lub jakieś bez przeróbek acha i jaka jest dokładna długość lufy M700

pozdro

Link to post
Share on other sites

Dokładniejsza długość to 630 mm czy jakoś tak, więc lufe trzeba skrócić i tylko tyle. To najlepiej zrobić u tokarza, bądź próbować samemu (ale nie polecam, lepiej to zrobi fachowiec ;) ) a bez przeróbek niestety nie ma luf, można też mieć tą 650 tylko wtedy wystaje troche ta zaślepkana końcu lufy poza lufę zewnętrzną, ale jak komuś nie chce się przerabiać (jak mi) lub znajdzie inny sposob (np. Tłumik bo to też pare osób wsadzało) to nie musi nic robić. Własny wybór i inwencja twórcza. Sam mam precke Madbulla tą 6.03 i jej nie przerabiałem. Jak dla mnie może troche wystawać, nie przeszkadza to w niczym.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przy dawaniu prec lufy nie chodzi o zwiększenie fps a raczej o zwiększenie celności

możesz za to stosować cięższe kulki jednak i tak i tak będzie to bolało (bardzo)

gdzieś czytałem że usczelnienie hop siupa, zmiana gumki i precka 6.03 dają 650fps

pozdro

Link to post
Share on other sites

No może nie aż tyle, ale daje to troche. Przy samych kulkach 0.33 już jednak troche spada FPS (liczone na chronometrze) jak to pisal któryś z bardziej doświadczonych użytkowników, mający własny chronometr ;) więc raczej wiarygodna osoba :) i jednak ta moc wystrzału troche spada :) ale zgadzam się że chodzi tu bardziej o celność a nie więcej FPS bo na stockowej lufie to kulki uciekają w boki i nie ma dobrego skupienia, potrafią na 50m już uciekać 2 m gdzieś w bok :/

Link to post
Share on other sites

Ok :-D to już będę mógł uszczelnić troche HU ;) ale mam jeszcze sprawe :)

 

Pytanko jeszcze, co do utrzymania czystości i nasmarowania repliki, to jak najlepiej ją smarować i w których miejscach bardziej zwróicić uwagę aby siknąć troche oleju silikonowego?

 

I niestety mam drugie pytanie, co sie okazalo leci mi gaz z zaworka którym się ładuje GG do maga :/ niestety nie wiem co jest, czasem leci, czasem nie, ale to jak tak szybciej butle zabiore albo mocniej wdusze, nie wiem dokładnie. Co da się z tym zrobić :?: bo kurcze nie mam pojecia co może być, dokręcałem zawor i też nic nie pomaga :/

Link to post
Share on other sites

Panowie pomocy!!! Rozebrałem guna całą komore HU, cały szczęśliwy z silikonowym guarderem w ręce. ściągnąłem sztokową gumkę i zaczynam zakładać nową gumkę, a tu się okazuje że ona nie pasuje...:( jest za krótka od przodu do HU (bo stock ma dużo więcej zapasu z przodu) a do tego jest za długa żeby ją wsadzić w ten plastik razem komorą HU :( co teraz mam zrobić? o co chodzi? jak powinno to wyglądać (bardzo bym prosił o szybką odpowiedź bo już mam rozebraną replike, to po co ją składać i za pół godzinki rozkręcać?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lekko sprostuję wypowiedź Kolegi Gallaina ;-)

 

Podkładki pod sprężynę zbijaka, oraz modyfikacja części magazynka - większy otwór w dyszy (tej na górze maga) oraz ukształtowanie orginalnego zaworu (tego od puszczania gazu przy strzale) na wzór tego: http://asgshop.pl/produkt.php?id=1259

 

 

Jak wykonać te podkładki pod sprężynę zbijaka? Z czego i jak dokładniej wsadzić je tam (najlepiej to bym prosił o jakieś fotki). Ten otwór w dyszy też jest ciekawym pomysłem ale boję się że coś bym spier...zepsuł ;) i co w sumie jeszcze można zrobić żeby z niej wyciągnąć troche więcej mocy? Precke już mam i HU nowe i uszczelnione też, dlatego się zastanawiam nad jakimś dalszym tuningiem.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...