Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Deep Fire vs. Guarder


Recommended Posts

Jestem posiadaczem AK-47 Marui tuningowanego do 375fps (stalowe zębtki CA, mosiężna prowadnica sprężyny CA, stalowe łożyska ślizgowe). Mam zamiar jeszcze nieznacznie stuningować giwerkę, poprzez wymianę zestawu cylindra. Asgshop napisał, że oba moje pomysł są godne uwagi.

Myślałem nad takim zestawem cylindra Guardera KLIK lub zestawem cylindra Deep Fire'a KLIK. Do Deep Fire dokupiłbym jeszcze taki tłok KLIK.

I tu rodzi się problem. Którą opcję wybrać, skoro zdaniem asgshopu obie są dobre? Czekam na opinie, które pozwolą wybrać mi tą lepszą;)

Edited by Barbus
Link to post
Share on other sites

DF da Ci nieco głośniejszy strzał i tyle. Poza tym różnic raczej nie ma, nie przy tym poziomie tuningu. Części DF są ostatnio bardzo popularne, więc jest o nich wiele opinii. W mojej okolicy w ciągu ostatnich tygodni pojawiły się 3-4 borki DF i wszystkie spisują się świetnie. Znam jeden przypadek zestawu Guardera i też działa. Więc bierz co CI się bardziej podoba ;)

Link to post
Share on other sites

Chce włożyć borka ;), to nie wpływa na obciążenie.

 

Chodzi mi o to, że wzrost obciążenia GB jest raczej niemierzalny, a przede wszystkim względnie nieznaczny biorąc pod uwagę resztę czynników. Z GB TM jest tak, że może będzie strzelał lata, a może strzeli w zimie :) PO prostu trzeba się z tym liczyć i nie przejmować, tylko grać.

 

W każdym razie na wybór BU to IMHO nie ma znaczenia.

Link to post
Share on other sites

A ja doradze Ci Guardera, bo on nie powoduje takich naprężeń w GB jak ten z DF. Wtedy możesz być pewny że Ci się GB nie rozleci, bo jak wiadomo GB od Tokyo nie są zbyt wytrzymałe jeśli chodzi o tuning.

 

Szkielet GB TM byl jedyna stockowa czescia ktora chodzila w slaskim RPK (420 fps) i jakos nie mial symptomow rychlego uszkodzenia... Mam DF w M15 CA - odglos strzalu jest piekny. Nigdy juz nie wsadze nic cichego do gearboxa ;-)...

Link to post
Share on other sites

Nie. Zmienisz jak strzeli.

 

No, na przykład jak ci sie przód ułamie, przekrzywi i dysza trafi zamiast w otwór komorze hu to w jej ściankę. BMS. Albo jak ci pęknie i kawałek obudowy GB wpadnie między zębatki. Albo jak sie stanie 1000 innych złych rzeczy. No a najlepiej jak ci sie połamie na początku jakiejś dużej imprezy, jeżeli masz wymieniać to wymień od razu. Zaoszczędzisz sobie nerwów czasu i pieniędzy.

Edited by N.A.T.FLAq*Mastah*GF
Link to post
Share on other sites

No, na przykład jak ci sie przód ułamie, przekrzywi i dysza trafi zamiast w otwór komorze hu to w jej ściankę. BMS. Albo jak ci pęknie i kawałek obudowy GB wpadnie między zębatki. Albo jak sie stanie 1000 innych złych rzeczy. No a najlepiej jak ci sie połamie na początku jakiejś dużej imprezy, jeżeli masz wymieniać to wymień od razu. Zaoszczędzisz sobie nerwów czasu i pieniędzy.

 

No wydaje mi się własnie, że lepiej zapobiegać niż leczyć ;)

Link to post
Share on other sites

Witam ,

 

 

 

Wydaje mi się , że niestety Deep Fire-owi brakuje jeszcze troszkę dokładności wykonania wytrzymałości na pewno jest co do Guardera w opisie Bore-upa jest napisane ,iż dopiero przy sprężynie M120 idzie wykorzystać całkowicie jego zalety . Ja osobiście używam BU Systemy i jestem pod wrażeniem trwałości chodź by uszczelek od września przez te replikę przeleciało około 60k kulek nie jednokrotnie serie miały po około 300 k i wsio w środku wygląda nice co do głowicy która wycisza hmm cóż może i tak ale zębatki (super torgue up) nadrabiają . Wiec nie raz warto troszkę więcej wydać i być szczęśliwym posiadaczem BU z odczuwalną różnicą

 

Pozdrawiam ,

 

 

 

Fizia

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...