Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K HK33 Metal Body [BE]


Recommended Posts

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ehhh... niestety wszystko prawie shit plastik w GB :( ,a łożyska jakieś miedziane?? Jak na taką cenę za metalowe body to nieźle. Tymbardziej że recka chyba wmiare pochlebna :D:D (nie szprecham po francusku very well). OLO-czekamy na reckę.

Edited by Garoo
Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy tylko kilka moich spostrzeżeń.

 

Gearbox - prawie standardowy V2... coś mu tylko na dole urosło :lol:

p3200097uf5.th.jpg

"Inżynierów" BE poniosła fantazja i połączyli V2 z V3. Efekt - wymiana gearboxa na jakiś mocniejszy jest niemożliwa (chyba, że wymieniło by się cały chwyt pistoletowy).

 

W środku miłe rozczarowanie. Wszystkie chińskie gearboxy były raczej tylko skorupką. W HK jest on wypełniony, podobnie to gearboxów CA czy innych. Łożyska są... chyba miedziane 8O Nie wiem jak ten materiał spisuje się w roli łożysk, ale wiem, że ICS takie produkuje, więc coś w tym musi być ;)

p3200099zs3.th.jpg

Jakość materiałów - zbliżona do tego co stosowali w G36 i SL8.

Zębatki to standardowe XYT.

 

Komora HU wygląda jak by była żywcem wzięta z M15 (nie wiem czy w classikowym HK33 też taka jest). Lufa i gumka HU są standardowe.

p3200101ps6.th.jpg

 

Wewnątrz kolby jest sporo miejsca na duże baterie, pod warunkiem, że pooperuje się w środku jakimś narzędziem tnącym. Pojemnik na bezpiecznik mieści 2 bezpieczniki (właściwy i zapasowy).

p3200103sg1.th.jpg

 

Do głównego pokrętła regulacyjnego HU raczej się palcami nie dostanie, chyba, że jest się dziewczyną lub 13-latkiem :lol:

Sama regulacja HU po krótkiej obserwacji daje do zrozumienia jedno - trzeba komorę wymienić. Kółeczka obracają się bardzo lekko, a sam zakres regulacji kończy się mniejwięcej w połowie obrotu ostatniego... po połowie jest ustawienie maks. po czym jest przeskok i ustawienie nim. :lol:

p3200104ip7.th.jpg

 

Magazynek - plastikowy hi-cap. Jedyna jego zaleta to dobre podawanie kulek. Na 9,6V nie ma żadnych pustych strzałów ;)

p3200105sj3.th.jpg

 

Co do części NIEmetalowych to została chyba tylko jedna - rura gazowa.

 

Z braku czasu zdjęcia zewnętrzne zamieszczę jutro.

Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj widziałem to "cudo" na wystawie u Krakmana i muszę powiedzieć, że plastikowe panele boczne (przynajmniej w ich egzamplarzu) są ohydne - plastik jakiś pozadzierany, wgłębienia itp. Metal, a raczej jego wykończenie też pozostawiały wiele do rzyczenia. W ręce go nie trzymałem, bo nie miałem ochoty :P

Link to post
Share on other sites

Ja proszę o ocene użytych plastików. Czytałem gdzieś, że body CA33E (CA) czasami się łamie...czy to jest możliwe w tej replice, bo jak wiemy czasami wykonanie replik by chińczyk jest lepsiejsze niz by Dobra firma... :roll:

 

 

Korpus (CA) wyglada tak: http://img392.imageshack.us/my.php?image=f...1d983c10vx8.jpg

 

miejsce zaznaczone to punkt, w którym replika sie łamie...Czy w CA 33E BE jest to inaczej zrobione??

Edited by Mateusz666
Link to post
Share on other sites

TM nie robi magów do HK33 tylko do G3 :roll: Co do magów CA widać jak byk w tej recenzji jest to zamieszczone na fotce że trzeba je zmodyfikować...

Co do samej repliki ja posiadam CA33e i patrząc na fotki tej z BE wygląda tragicznie plastiki sie świecą tak jak i metalowe body, rękojeść wygląda jakby była robiona z plastiku tego samego co używają do pudełek CD i jeszcze na odwrót kolorami te oznaczenia na selektorze :-F Ogólnie bardzo zabawkowo wygląda :???: Wiem że to jest replika za 500 PLN ale jak widziałem AK Cymy wygląda o niebo lepiej od HK33 BE :???:

Pozdrawiam! Miluś ;)

 

Właśnie o tym napisałeś nie odświeżałem strony :P

Edited by Miluś
Link to post
Share on other sites

Przypominam ci, że to tylko zdjęcie i nie oddaje wiernie tego jak to widac na żywo.

Wszystko zależy od swiatła i techniki robienia zdjęcia. Zresztą nie wiem o co ci chodzi z tym świeceniem. Dla mnie wygląda tak samo jak CA33E. Poza tym nie wszystkich stac na replikę za jednego patyka.

 

Wkurza mnie podejście "replika za 500zł". Przypominam, że wiele ludzi miesięcznie zarabia poniżej 1000. Mimo, że uwielbiam airsoft uważam, że 500zł to wystarczająca cena dla repliki.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Ok...sorry, ale nie lubie niejasności- to jest H&K CA33E by BE czyli M15- mniejsza z tym :wink: Jak myslicie...tak jak wcześniej pisałem podobno w droższej wersji (CA) cza :roll: sami łamie sie body- wcześniej o tym pisałem, wiec nie chce sie powtarzać, jednak nie otrzymałem odpowiedzi- więc...jak myslicie? czy w wypadku BE może być podobnie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...