Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimator G&P NB-13 - Uszkodzenie regulatora


Recommended Posts

Witam !!

Na wczorajszych manewrach przyhaczyłem kolimatorem o ścianę budynku, w efekcie czego odpadło osłona pokrętła regulatora jasności plamki. Jak się okazuje, samo w sobie nie jest to problemem, gdyż była ona zwyczajnie przyklejona.

1000859sk2.th.jpg

Niestety sam regulator też uległ uszkodzeniu, gdyż nie działa większość ustawień jasności plamki. Kable są w porządku, żaden lut nie puścił. Samo uszkodzenie spowodowało niewielkie obluzowanie pokrętła regulatora (lekko się chwieje).

1000865fd7.th.jpg

Problem znika, gdy dociśnie się palcem, stąd moje przypuszczenia, że przyczyną jest brak styku, między tarczką pokrętła, a stykami regulatora. Pewnie wystarczy tylko rozebrać i dokręcić, niestety nie mam pomysłu jak to zrobić. Może ktoś już rozbierał kiedyś taki kolimator i wie jak to zdemontować. Proszę o pomoc.

1000861wg0.th.jpg

 

Pozdrawiam

Zigi

Edited by YAK21 (Zigi)
Link to post
Share on other sites

To wiem, tylko nie mam pojęcia czym to cholerswto odkręcić, i co ważniejsze jak zkontrować tą obracającą się, metalową obsadę w której znajduje się płytka, bez jej uszkodzenia (próbowałem Kombinierkami, ale jak za mocno ściskam, to się odkształca). Jakieś specjalne narzędzie ??

 

Pozdrawiam

Zigi

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...