Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ak 47 - AK 47 RPK


Recommended Posts

Mam pytanie do znawców i jednocześnie się witam jako nowy na forum. Czy z Ak 47 np. cymy dałoby radę zrobić konwersję na AK 47RPK. Co do kolby po prostu trzeba znaleźć zapewne od orginału albo samemu wziąść nóż i podziałać albe bardziej interesuje mnie problematyka lufy i wzmocnienie osiagów bo dłuższa lufa wiadomo gorsze osiągi. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz zrobić z AK cymy RPK to musisz wiedzieć, że do wymiany jest wszystko poza podstawą muszki. No i może podstawą szczerbinki i pokrywą komory zamkowej. Cała reszta nie ma nic wspolnego z RPK.

Komora zamkowa, lufa, obsada łoża, kolano gazowe to takie najbardziej żucające się detale. Wszystko inne.

Co do kolby. Wież mi samym nożem nie zrobisz. Zrobiłem swego czasu ze sklejki dwie repliki kolb.

Lufa prosta sprawa - tokarz. Dwójnóg, drewna, szczerbinka - aukcje internetowe.

 

Jeśli jesteś wytrwały i zdolny to zrobisz wszystko...ale po co. Szczerze odradzam takiego zabiegu. A jeśli chesz coś "niby aby" jak RPK to weź lepiej tego z src i już.

 

I do wszystkich którzy chcą coś tuningować, pisałem to już ze dwa razy:

Tuning jest BARDZO drogą sprawą, zwłaszcza zewnętrzny jeśli się chce żeby replika wyglądała jak powinna a nie jakaś hybryda. Nie zniechęcam tu nikogo. Tylko może lepiej wziąć tą cyme popracować nad wyglądem zewnętrznym i cieszyć się dobrą repliką porządnie wyglądającą "jak się patrzy". Druga sprawa to zdolności. Nie wystarczy chieć, bo sobie wymarzyłem i się napaliłem. Nie ma się co oszukiwać trzeba mięć troche w głowie i w rękach (i w kieszeni).

 

Mam nadzieję, że poprzednim akapitem nikogo nie uraziłem. Jest to tylko moja własna opinia na temat tuningu.

Link to post
Share on other sites

Zauważ yakarov, że ten RPK z SRC też ma nie taką jak trzeba komorę zamkową.

Jedyna opcja, żeby miec 100% replikę RPK to chyba te nieznośnie drogie konwersje Guardera. No albo dłuuuuuuuuuuuuuuga i ciężka praca, wydatki i poszukiwania.

 

Nikogo nie zniechęcam, bo sam się zastanawiam nad zrobieniem RPK. Jak narazie jestem na etapie rozeznania dostępności częsci itp itd.

 

Kacper

Link to post
Share on other sites

najlepszym do robienia RPK czy RPK74 zdaje sie SLR-105 CA, najwarzniejsze czesci ma identryczne z ostrym ,a lufe, dwojnug, drewna i takie detale da sie zrobic :)

 

I tu nie mogę się zgodzić, niestety nie są identyczne ( w zasadzie to chyba tylko selektor ognia jest taki jak trzeba). Problem polega na tym, że nikt (łącznie z Guarderem) nie robi dobrej konwersji lub repliki. Nawet u Guardera i Inokatsu jest zła komora gazowa z zatrzaskiem bagnetu od AKM :wink: i brak jest wzmocnień w miejscu łaczenia komory nabojowej z zamkową. W związku z tym sam zacząłem robić RPK-a tak jak należy, ale nie jest to najprostsza robota jaką się zajmowałem w airsofcie.

Dla chętnych postępy prac:

http://picasaweb.google.com/flachenty/PraceNadRPK

Edited by Flachenty
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...