Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GR 16 Carbine eco G&G


Recommended Posts

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1974

 

czy rzecz jest warta, niewielkich? w gruncie rzeczy, pieniędzy?

na body mi nie zależy a środek wygląda podejrzanie dobrze. Tylko dorzucić do tego springa 120 i jazda.

 

czytałem że G&G sprawia problemy? Sprawia? Bo jeśli ten model w wersji eco'nomicznej' ma być gorszy(piszą że nie, ale co na to użytkownicy?) pod względem gearboxa to...Jestem w kropce.

Link to post
Share on other sites

ŁAdnie wygląda<widziałem> podobno ten plstik jest wytrzymały. W srodku jest dokładnie to samo co w droższych wersjach. JAk Ci sie znudzi plastik to możesz kupic metal body 790 + metal body wyjdzie tyle ile gun z fabrycznym metalem. Doskonała propozycja dla tych którzy chcą porzadną replike za niewielkie pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Pomijając fakt, że zwykle w metal body jednak nie dają takich elementów jak tłumik płomienia, czy lufa zewnętrzna oraz rączka transportowa.

 

Za pieniądze o 10% większe można mieć nowiutkie M15 CA, od razu z metal body lub 2-3 miesięczną replikę z akcesoriami.

 

Za tę giwerę + cena przyzwoitego body to już prawie można mieć CQB Compact, z kolbą SF i wypasionym GB w środku, a RIS'em na zewnątrz.

 

Plastik natomiast wcale nie jest wytrzymały, raczej jest kruchy. Dość często spotykane walnięcie lufą w przeszkodę skończyło się przynajmniej w jednym znanym mi przypadku wyłamaniem całego przodu.

 

Sam GB nie jest najgorszy, ale też nie jest rewelacyjny. Wg mnie nowe CA mają lepszą kulturę pracy.

 

Na plus zaliczyłbym faktycznie bardzo ładną kolbę oraz preckę w stocku.

 

Jednak co metal, to metal. Latwiej dokupić precyzyjną lufę niż metal body.

Link to post
Share on other sites

Wymierzyłem 300fps. To trochę mało biorąc pod uwagę, że niby ma mieć M100 i preckę. Stockowe CA ma 315, a po wstawieniu precki i doszczelnieniu spokojnie wyciąga 335fps na lufie 360mm.

 

Trik polega nie na tym, że to kiepska, czy dobra replika, ale na tym, czy za airsoftowo małe, a bezwzględnie nieco większe pieniądze można mieć replikę sporo lepszą.

 

Z doświadczenia wiem, że plastikowe body jednak kłuje, zwłaszcza w emce, bo w emkach producenci doszli juz niemalże do perfekcji.

 

"Wszystko wzmocnione" to marketingowa ściema. Po pierwsze dlatego, że CA i G&P też ma "wszystko wzmocnione", więc to nie zaleta, a jedynie wymóg rynku, po drugie dlatego, że nie aż tak wzmocnione, żeby tam ładować Bóg wie co (np. M130), a TM też spokojnie można podciągnąć do 400fps, zwłaszcza w dobie niedrogich borków, po trzecie niektóre elementy np. zębatki, poszły już do przodu i CA oferuje w nowych emkach lepsze części.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...