Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

niesety złamałem body w G&G RK-103 :cry: . Poszukuję nowego body i chciałbym dowiedzieć się czy body innych firm będą z nim kompatybilne. Uszkodzona jest tylna część korpusu (górne mocowanie kolby). Zastanawiam się nad CA. Czy pasuje?

Link to post
Share on other sites

Pod uchem jest taka metalowa część. Przewierciłem ucho i tą metalowa czesć. Między ucho a tą część podłożyłem dwie nakrętki i podkładkę, skręciłem wszystko wkrętem i działa. Trzyma się pewniej niż standardowo.

 

Jakbyś sobie bardzo nie radził napisz PW

 

a metal body do 74/ak103 w polsce chyba nie ma.

Link to post
Share on other sites

No cóż, w przyspieszonym tempie byłem na dole skarpy, karabin na szczęście nie leciał razem ze mną lesz niefortunnie upadł na kolbę. Niestety w modelu RK-103 mocowanie kolby trzyma się tylko na dwóch zaczepach - body nie wchodzi do kolby tak jak u innych producentów. Jako ciekawostkę powiem, że body G&G do AK47 posiada taki wpust co czynie je na pewno wytrzymalszym. Byłem w specshopie, body sprowadzić można ale cena jest zaporowa - 1/3 karabinu. Póki co poradziłem sobie prowizorycznie, ale jeśli ktoś będzie miał jakieś sugestie to będę bardzo wdzięczny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Body sobie naprawiłem (z dużą pomocą koncepcyjną Niedźwiedzia). Wstawiłem dodatkową blachę, która jest od środka przylepiona, zaś z zewnątrz pokrywa sie z zatrzaskiem. Zastanawiam się czy podobnej blaski nie zaimprowizować dla dolnego mocowania kolby celem go wzmocnienia. Postanowiłem przenieść też mocowanie pasa z tyłu kolby na przód. Okazało się, że rozwiązanie to sprawdza się w walce, jest wygodniejsze. Jeśliby ktoś chciał zobaczyć zdjęcia to proszę na PW. Niestety okazuje się, że body RK-103 (mojego egzemplarza) wykonane jest z kruchego stopu - ma w dwóch miejscach pewne wyłamania powstałe w czasie użytkowania. W razie upgradu recenzji mogę wykonać stosowne zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziwne. Mam AK 104, parę razy lądował na ziemi. Jak do tąd tylko kolba trzasła bo przy upadku aku. przebił ją, pęknięcie widoczne tylko jak mocno napnie się kolbę.

Może zamiast zawieszenie, kup sobie szelki i przywiąż guna do siebie.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...