Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z zestawem cylindra o powiększonej średnicy do M15 Rifle DEEP FIRE


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Kieruję moje pytanie do serwisantów lub do osób które mają taki zestaw w swojej M15A4 lub M15A2 Rifle lub TC.

Czy też mieliście problem z prawidłowym działaniem repliki po zamontowaniu tego zestawu?

 

U mnie sprawa ma się następująco, albo:

- kulka zostaje w lufie - pusty strzał a potem następna kulka wybija tamtą poprzednią i wylatują obie na 1/3 zasięgu,

- kulka nurkuje w dół po wystrzeleniu,

- wszystko działa dobrze i kulka leci prawidłowo.

 

i tak na zmianę. Co wystrzał, to niespodzianka.

 

O te dziwne zachowania podejrzewam dyszę z tego zestawu. Co najlepsze u Brata z tą samą konfiguracją występuje dokładnie taki sam efekt

 

Moja konfiguracja:

M15A4 CA

Zestaw cylindra High-Class o powiększonej średnicy do M15 Rifle/M16

Deep Fire

sprężyna m120s Huricana

gumka silikonowa Guardera

Prec lufa 6,04 CA

 

Przed założeniem zestawu cylindra wszystko było OK.

Link to post
Share on other sites

Może należało by wymienic popychacz który niepracuję prawidłowo i pobiera kulki jak chce.

krynia16 - wcześniej działał a teraz nie, chyba jednak to nie popychacz

 

znalazłem dyszę która bardziej przypomina w kształcie oryginalną CA i jest montowana w M4 więc może zamiast rozwiercać wymienić dyszę?

 

Dzięki za opinię OLO

Edited by Szmyciu
Link to post
Share on other sites

Heh, widać, że nigdy tego nie robiłes ;)

Szlifowanie dyszy to męczarnia, a rozwiercenie komory przy użyciu odpowiedniego narzędzia (dremel lub coś w ten deseń) to kilka minut zabawy :D Jak się to zrobi umiejętnie to nic się nie popsuje ;)

Link to post
Share on other sites

Wiam ja miałem taki sam problem w M15 A2 Tactical Carbine

Classic Army na gumce Hop-up Guardera i prec lufie DEEP FIRE wymieniłem HOP-UP na stary z CA ten czarny gumowy i jest Ok chce jeszcze sprawdzic jak to bedzie chodziło na tym czarnym silikonie od Systemy bo podobno też pomaga a i jednoczesnie lepiej kulki podkręca.

Link to post
Share on other sites

no tak.... już kapuuję ;)

 

Px - Kup inny zestaw bore up a nie DF. DF swoją metalową głowicą rozwali ci stosunkowo szybko gearbox. Przewaga borka DF nad innymi tkwi tylko w NIECO szczelniejszej dyszy (po co więc kupować go jeśli dyszę i tak wymienisz? Wtedy zyskasz rezultat taki sam jak na innym borku) ale dzięki temu borkowi zyskasz też zabójczą dla gearboxa głowicę tłoka. W DF też nie ma zbyt dokładnego wykonania (czyli możesz trafić na nieco szczelniejsze lub nieco mniej szczelne zestawy - wiem bo kolega do borka guardera założył "super oringi" z DF i .... wynik był o 10 FPS gorszy niż na uszczelkach guardera - zawsze coś).

 

Jeśli masz mało kasy to bierz guardera - u mnie dodał (po uszczelnieniu całego układu taśmą teflonową 40 FPS (nie uszczelniałem głowicy cylindra tylko samą komorę HU) Obecnie na M150 mam wynik 570FPS! (zwracam honor tym którym napisałem że teflon nic nie daje ;)). Myślę że jak założę preckę to jeszcze zarobię z 5 FPS.

Link to post
Share on other sites

Nie mam dystansera MadBull - niestety. Chyba nie da się go kupić osobno - bez gumki no chyba że można to napisz ;).

 

Moja giwerka to M15A2Rifle + gumka hopup guarder (czarna) + FTK Guarder (infinity torque up gears, bore up, SP150, prowadnica z łożyskowaniem, tłok guarder, itd.). Profesjonalne doszczelnienie. Niedługo kupię preckę Guardera i (jak można) dystanser madbulla

 

Borek systemy - respect! Ogólnie rzecz biorąc to niezły wynik jak na niedoszczelniony układ.

Link to post
Share on other sites

Ja mam zamiar kupić zestaw cylindra o poszerzonej średnicy : http://asgshop.pl/produkt.php?id=1618 do M15A4 Carbine. Czy opłaca się go brać ? Będe miał sprężyne M110 , czy może to uszkodzić gearboxa ??

Czy będzie mi służył długo ?? Są jakieś problemy z nim ?

W pierwszym poście pisze że do M15A4CA został zamontowany zestaw cylindra DO M15 RIFLE !! To pomyłka ? A do M15 Carbine musi być zestaw cylindra ten co ja chce kupić ? I wtedy nie występują problemy ?

 

A może lepiej wziąść dla dłuższej żywotności LevelI tuning w ASGshop??? Tyle samo kasy ,troszke mniej fps (bym brał M110 do tego , H-U czarny sylikon Systemy , precke)

Edited by regal
Link to post
Share on other sites

Szalony Jack Pirat --> Tak bez ściągania lufy i gumki HU? I aż tyle to dało? Ten teflon to nawijałeś na uprzednio nasmarowane elementy czy "na sucho"? Aha - mógłbyś zmierzyć jaki będzie wynik po uszczelnieniu tylko od strony lufy? Tzn o ile spadnie liczba FPS bo coś mi się wydaje że to miejsce jest przez większość zbędnie uszczelniane...

Link to post
Share on other sites

I po raz kolejny muszę to kopiować bo nie wytrzymuje nieporadności ludzkiej :

 

 

--------------------

 

ODP: Dokładnie kilka elementów:

 

1 - Połąśczenie Cylinder/głowica cyl. - z dwa zwoje taśmy (0,075mm) na upszednio grubo posmarowane elementy smarem teflonowym (bądź innym). Można także do podwójnie uszczelnionej głowicy wsadzić pomiędzy dwie uszczelki kawałek zrolowanej teflonówki (coś na kształt trzeciej uszczelki) oczywiście wysmarowanej smarem teflonowym...

 

 

2 - Wyjąć lufę z komory HU , zdjąć z niej gumkę HU i od początku lufy (tzn od strony otworku na HU) obwinąć teflonówką (0,075mm) oczywiście lufę upszednio posmarować smarem tef. żeby teflonówka się trzymała Myślę że jedna - dwie warstwy wystarczą , z resztą , jak gumka HU nie będzie chciała wejść to odwiń jedną warstwę;). Na ostatnią warstwę należy zaaplikować trochę smaru. PS - nie zapomnij wyciąć w taśmie otworku na HU

 

 

3 - jak już nałożysz gumkę , nasmaruj ją i kawałek lufy smarem tef. i obwiń mniej więcej od połowy gumki do około 4cm lufy. Wystarczy jeden - dwa zwoje. To uszczelni łączenie - gumka/lufa. Wierzchniej warstwy już nie smaruj.

 

 

4 - Posmaruj smarem styk komory do gearboksa (to w co wchodzi dysza) i nawiń jedną warstwę cienkiej teflonówki. Dociśnij komorę do gearboksa i nawińtrochę taśmy pomiędzy złączony gearboks i komorę. Jeśli komora została umieszczona za blisko gearboksa - dysza nie będzie podawała kulek - to musisz dodać trochę taśmy aż uzyskasz optymalny efekt.

 

 

5 - Obsmaruj łączenie komory HU z lufą (od zewnątrz) i obwiń to łączenie teflonówką (od 2cm od łączenia po stronie komory do około 4 cm na lufie). Myślę że nie wejdzie więcej niż 2 warstwy bo wtedy komora nie wejdzie do body.

 

 

6 - GOTOWE - tylko teraz trzeba włożyć wszystko do body.

 

 

------------------------

 

 

Wuala! Powodzenia przy tefloningu :D

Link to post
Share on other sites

Poniżej opiszę jak się poszerza komorę...

 

Potrzebne narzędzie:

p4200225vn7.th.jpg

lub wiertarka z podobnym kamieniem szlifierskim, drobny papier ścierny do wygładzenia powierzchni (np. 600).

 

Obróbka:

p4200226ir4.th.jpg

Należy w miarę możliwości równomiernie poszerzyć otwór na długości od końca do mniejwięcej krawędzi otworu, przez który pobierane są kulki. Potem nawinąć na śrubokręt drobny papier ścierny i ruchami obrotowymi doprowadzić wewnętrzną powierzcghnię do błysku 8)

Oczywiście najlepiej jest to robić mając w ręku tylko gołą komorę, bez regulatorów, gumki i lufy ;)

 

Opiłki metalu najlepiej wypłukać wd40 albo rozpuszczalnikiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...