Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5K PDW i zawieszenie do niego.


Recommended Posts

Wiem że było dużo takich tematów i przejrzałem je wszystkie choć zajęło mi to około 3 dni.... ale dałem rade, lecz niestety większość tematów jest już stara i prawie wszystkie linki już wygasły. Przez co niestety nadal nie wiem, po tych trzech dniach przeszukiwania forum, jak mieć przy sobie MP5k PDW będąc snajperem i uznając ten karabin za broń boczną. Dlatego też pisze w "Snajperzy i kamuflaż" bo chciałbym usłyszeć to od ludzi którzy używają MP5k jako broni bocznej do snajperki i pamiętają o tym iż niestety nie może być w kaburze na nodze, bądź latać pod pachą, bo jak się wtedy można czołgać? Więc prosiłbym bardzo propozycje jak go przywiesić, może jakieś linki do oporządzenia. Wierze w wasze doświadczenie w doradzaniu ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A ja myślę że takie pytanie to do działów technicznych bo napewno tam jest więcej szans na to że ktoś napisze coś sensownego. Dlaczego ? Bo jestem pewnien na 100% że 99% snajperów tu nie używa MP5K jako broni bocznej.

Link to post
Share on other sites

No jednak było paru takich, a głównie zależałoby mi na ich opini, a nie pokazie jak zamocować go pod pachą gdzie jest łatwy dostęp itp. Jeśli przy bieganiu będzie latał, a przy czołganiu się to już nie powiem co się może z nim stać, czego nikt by nie chciał zrobić swojej replice ;) a przynajmniej ja bym nie chciał. Mam nadzieje że jednak ktoś się odezwie, jak nie to jednak zadam pytanie w innym dziale bo co innego mogę zrobić.

Link to post
Share on other sites

Nie na udzie. Ściągasz cały brud z ziemi i zaczepiasz.

Polecam pod pachą. Tak nosiłem MP5K. Zaopatrz się w szelki dostępne u nas na rynku a dedykowane pod ten model. Musisz jednak zwrócić uwagę na swoje gabaryty i oporządzenie jakie nosisz:

- replika musi dać się łatwo odpiąć kiedy masz na sobie całe oporządzenie, nie może o nic zaczepiać

- musisz mieć dostęp do ładownic

- nie może ci całość krępować ruchów bo jest to męczące i mało wygodne

 

Jak założysz szelki na oporządzenie i mundur to potem czeka Cię regulacja, by przylegały dobrze do ciałą. Oczywiście, z tego co pamiętam, ruchów na boki nie unikniesz, przy gwałtownych akcjach, biegu itp.

 

Jak masz jakieś pytania wal na PW, bo serio o broni bocznej i jej przenoszeniu było na forum wiele informacji zamieszczanych.

Link to post
Share on other sites

No wiem że było naprawde dużo, tylko niestety wszyscy dawali fotki itp. a to są tematy z 2005 czasem nawet 2004 roku przez co większość stron i linków nie działa....

 

Pewno pytania będę miał jak już kupię te szelki,ale to się zgłosze już na PW tylko jeszcze małe pytanie które myśle może zostać umieszczone tutaj, a dokładnie, jakiej firmy są to szelki i gdzie je dostac? z góry dzięki za info dzikki :)

Link to post
Share on other sites

Ja do MP-5K uszyłem sobie kabure mocowaną na pasie.

 

Zrobioną z pasów szerokiego "rzepa" trzymającą karabinek z 3 stron. Wyjecie broni to jeden zdecydowany ruch odczepiający rzep oraz jej pociągnięcie.

 

Nie miałem zbyt wielu okazji jej urzywać ale jeżeli ma się mocno zapięty pas wcale nie lata i można umiejscowić ją np. podczas czołgania na plecach.(naddupiu^^)

 

Dla testu zapinałem w niej Kurza i biegałem...,podskakiwałem..., starałem się spowodować jej wypięcie.... aby sprawdzić czy sie nie odczepia.... wszystko ok. Oczywiscie chodzi mi o Kurza nie PDW.(bez kolby) bo tego z kolbą to chyba tylko zawieszenie jednopynktowe mocno zpięte i na plecach... i nawet kolby nie składać, chociaz można.

 

Jak w końcu doczekam sie karabinu snajperskiego... i zaczne tego urzywać "na codzień" bede mógł coś wiecej powiedzieć.

Edited by BaUEr
Link to post
Share on other sites

A mógłbyś mi przesłać jakieś foty tej kabury?

W sumie to jeszcze też będę kombinował, bo z tą kolbą to jest gorzej.... małe utrudnienie bo wszyscy mówią o tym bez koby, no ale zobaczymy jak to będzie :) najwyżej kolbę zdemontuję...

Link to post
Share on other sites

kaburabx9.jpg

 

Narazie MP-5K jest u mechanika a sama kabura wyglada nie czytelnie raczej... + nie mam batek naładowanych w aparacie. Wygląda to mniej wiecej tak. Najważniejsze jest dobrać idealnią dłógość pasków... przymocowanie ich odpowiednio... wzmocnienie wszystkiego szczególnie góry aby sie nie wyrywało... heh mam nadzieje że ten rysunek jest jakoś czytelny :-P jak będe miał Kurza w domQ moge porobić fotki jak to na pasie wyglada.. ale jak pisałem było to testowane jak narazie na sucho - nie w warunkach bojowych.

 

Dolny pasek przebiega pod magazynkiem pomiedzy podchwytemm połączony z górnym który przebiega w tym wgłebieniu na chwycie pistoletowym. Więc trzyma sie już, ale aby ustabilizować i zapewnić aby sie nie odpinało dochodzi do tego ten 3-ci pasek od boku co sprawia że wszystko jest w miare zwarte i pewne.

 

Buhauh myśl techniczna BaUEra :D

Edited by BaUEr
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...