Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w identyfikacji.


Recommended Posts

Szlajając się wczoraj po pustyni błędowskiej nadziałem się na następujący przedmiot:

 

- Wyglądem przypomina cyfrę "0" w trójwymiarze odpowiednik wkładu jajka-niespodzianki :)

- średnica ok. 4 cm, dłg. ok 12-14cm

- materiał: jakiś stop aluminium na moje oko.

- brak jakichkolwiek oznaczeń

- do połowy pomalowane czarnym lakierem, w połowie przedmiotu na jego obwodzie znajduje się również kryza na której widać wyrażnie wyżlobione charakterystyczne rowki sugerujące iż ten przedmiot ( pocisk?) został wystrzelony z lufy gwintowanej. slady po gwincie widoczne sa również na drugiej połowie przedmiotu, tej niepomalowanej.

 

Tak to właśnie wyglądało, na oko neidawno wykonano ten przedmiot, na pewno nei pochodzi z 2 WŚ, lakier był tylko lekko starty niejako na krawędzi natarcia "pocisku" tak jakby został wystrzelony pod bardzo ostrym kątem do nawierzchni.

Nie miałem aparatu, nie zrobiłem zdjęć na miejscu. Do domu tego też nie przytargałem, bo niepokojąco mi to przypominało granat do granatnika :). Nawet jeśli miałaby to być tylko flara nie chciałem ryzykować.

 

Będę wdzięczny jeśli ktoś pomoże w identyfikacji tego czegoś :).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nic z niego nie wystawało niestety Holmes. Poza tym znalazłem go na środku pustyni praktycznie i trochę przygrzebanego w piachu. Jak pisałem, nie brałem go ze sobą bo sie bałem diabelstwa że zrobi nam kuku:). Z linka którego podał Wally ( Dzieki!) wydedukowałem, że to granat dymny bo nie miał ściętego czubka.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...