Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zmierzyć ROF?


Recommended Posts

Pytanie dokładnie takie jak w tytule...

Jak w "domu i zagrodzie" zmierzyć ROF?

I ile powinien on wynosić abym miał pewność, że nie jest za duży i nie urwie mi kawałka tłoka czy nie wyprzedzi cyklu w R7? Przy sprężynie M100?

Bo nie chcę urwać ostatniego zęba przez zbyt duży ROF a zamierzam jeszcze parę rzeczy wymienić...

Link to post
Share on other sites

Ja nie chcę osiągnąć maksymalnego ROF`u tylko sprawdzić czy nie mam za dużego...

Ponoć "facet nie może mieć za dużego" :wink: ale mam podpięty AKU żelowy, z motolotni wyrwany od paru dni i trochę mnie rof przeraża w porównaniu z tym co miałem wcześniej. A ta replika ma jeszcze parę testów wytrzymałościowych wytrzymać :-F .

W każdym razie dzięki za wszelkie porady.

Link to post
Share on other sites

Jutro zmierzę...

Nie ma to jak czytać cały temat przed napisaniem odpowiedzi... Z akumulatora żelowego raczej nie wyrwę ogniwa choćbym się popłakał :wink:

Jeśli będzie trzeba zwolnić troszkę, to wsadzę regulator z wkrętarki akumulatorowej w obwód.

Link to post
Share on other sites

Oj hegemon nie pleć herezji :P

Taki rezystorek musiał by mieć 0,12-0,06 Ohma i jakieś 15-25W, tak więc po pierwsze to trochę trudno znaleźć, niemiłosiernie by się grzało(gdyby tak po prostu wrzucić do body to wytopiło by dziurę na wylot), rezystor potrzebował by swobodnego dostępu powietrza, pozatym była by niepotrzebie na nim tracona moc.

Regulator w wkrętarki akumlatorowej to według mnie dużo lepsze rozwiązanie i jeśli by tak wyprowadzić potencjometr tak żeby można było nim regulować to mamy regulowany ROF :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A nie można zrobić tak?

Wystrzelić 50 kulkową serie i zmierzyć jej czas.

(50 kulkową bo tak mi łatwiej)

PRZYKŁAD

 

Wystrzelić 50 kulek, od naciśnięcia spustu do końca maga mierzyć czas stoperem.

 

Wyjdzie 50 kulek na nie wiem... 3,5s dla przykładu.

 

Wiec 60s podzielić na 3,5s daje 17 strzałów na sekunde.

17 razy 60 daje wynik na minute, czyli 1020...

 

Dobrze mi sie wydaje... Z maty zawsze miałem dwa, także nie wiem, ale wpadłem na taki pomysł, jeśli to nie bardzo dobre to nie zjezdajcie tylko powiedzcie ze nie, i DLACZEGO.

Link to post
Share on other sites

zaproponowane rozwiązanie ze stoperem nie jest dobre gdyż:

- uruchomienie i zatrzymanie stopera jest obarczone blędem czasu reakcji człowieka ok 0,2s.

-trzeba miec pewność że magazynek poda wszystkie kulki bez pustych wystrzałów w serii

 

 

Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie z nagraniem dzwięku

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...