Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimator do AK 47


Recommended Posts

Wystarczy ze kupisz montaz i juz bedziesz mogl zamontowac sobie dowolny kolimator. Na wysokim montazu dowolna lunetke. Oczywiscie pasujaca do montazu. Za odpowiednia kwota mozesz dokupic podwieszany granatnik, łącząc dwa magazynki klipem masz full wypas. Dzis poprosze Koziego zeby wrzucil fotke swego AK z pelnym wypasem (bez granatnika). Celownik laserowy tez mozna zamontowac na specjalnym montazu przy lufie. Jedyny problem to kwestia ceny za takie wyuzdanie.

Link to post
Share on other sites

Heh ale Vedze chodzi akurat o GP, nie jakiś tam M203. Przecież to wyglada fatalnie (widziałem zdjęcia), po prostu bezczeszczenie tak pięknej broni jaką jest kalach! :? ;)

 

Co do kolimatorów itp - poszukaj u ruskich, na bazarach, w demobilach - może uda ci sie coś dorwać :) Moze sa też produkowane jakieś kolimatory do broni cywilnej - takich tez możesz poszukać. Serio, najlepiej będzie kupić oryginał. Np. lunetkę do SWD zamontować na AK :)

Link to post
Share on other sites

Przypomniało mi się, że parę - jakieś 10 lat temu - kupno celownika kolimatorowego od Rosjan handlujących na bazarach w Polsce nie było żadnym problemem. Sam nawet kupiłem parę sztuk i potem komuś odsprzedałem.... Sądzę, że można się jakoś dogadać ze stałymi handlarzami, żeby przywieźli coś takiego.

Inkub

Link to post
Share on other sites

witam o to fotki AK z kilkoma bajerakami wszystko sovieckie:)

 

1.jpg

7.jpg

9.jpg

10.jpg

 

kolimator: compacta made by CCCP

LWC: toże CCCP

okładziny pomalowane specjaslnym podkładem modelarskim

bedzie hjeszcze tłumik najdalej pod koniec października a jak nie to nie bedzie wogóle 8)

 

co do granatnika to jest to orginalny 30mm granatnik do AK pewna firma "bboom...." - coś tam nie pamietam nazwy oferował w spzredaży limitowaną wersje tego ustrojstawa za szokujące pieniądze ale czego sie ie robi dla kochanego AK :lol: :wink: 8)

Link to post
Share on other sites

można pomyslec ale na którą strone skąłda sie kolba w orginale? bo jak na prawą to blokowała by selektor ognia i to już było by mało fajne ... a nie lepiej kupić nie pełną kolbe i zamontować an zawas a pod górną pokrywą jest miejsce na stickową baterie i można sciągnąć z SM albo tajwanu baterie stickowa 1700mAh :wink: :lol: bedzie łatwiej a składana kolba na prawo (taka nie pełna nie bedzie blokować selektora ognia ...

Link to post
Share on other sites

Replika moim zdaniem, jak sama nazwa wskazuje, ma byc jak najdokladniejszym odzwierciedleniem prawdziwej broni... Mimo, ze AK jest produkowany w niezliczonej liczbie wersji i podwersji, to nie uwazam, aby do AK-47 (czyli najstarszej chronologicznie wersji) mozna bylo dowolnie dokrecac elementy z natury stosowane dopiero w pozniejszych wersjach. W efekcie powstaja jakies dziwne hybrydy, typu ni pies ni wydra... Zreszta tak na marginesie, takim kuriozum i to przygotowanym firmowo przez Marui jest Beta Specnaz ;-)

 

Ja rozumiem dazenie fanow ASG do wyroznienia swojego guna i jak najlepszego przystosowania do uzytkowania, ale sugerowalbym minimum umiaru i przejrzenie dostepnych zrodel oraz dokumentacji w celu sprawdzenia czy modyfikacje maja jakiekolwiek odniesienie do realnych warunkow.

 

Inaczej mozemy zaczac sie rownie dobrze strzelac pistoletami i karabinkami np z Star Wars, o uzyciu mieczy swietlnych nie wspominajac ;-)

Link to post
Share on other sites

Huh, AK-47 i AKM to nadal bardzo popularna broń w Rosji, np. w Czeczenii z powodzeniem używają jej zamiast AK74. Więc różne bajery w stylu kolimaterów, celowników itp też są do nich stosowane. Więc Pikace, nie przesadzaj z tą zgodnością.

 

Chyba, ze mówisz o moim pomyśle na składaną kolbę.No to ja ci powiem, ze myślałem właśnie o konwersji na AK103 (kaliber 7,62x39 :)) lub coś w tym stylu. Niestety, broń wygląda bardziej jak AK74 niż 47 ale cóż...

Skoro Dragunow był (beznadziejny IMHO :)) to czemu AK103 nie sprobować? Ja mówię, ze mi się to nie podoba (tzn. składana na bok pełna kolba) ale komuś może tak. I nie każdy jest takim purystą jak ty, Pikace :) Wskazuje na to choćby popularność Bety-Secnaz w naszym kraju.

 

PS. A to, ze nie ma takiej broni produkowanej seryjnie to nic nie oznacza.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...