Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z rozmiarem buta


Recommended Posts

Kupiłem ostatnio buty i mam z nimi problem. Lewy pasuje niemal idealnie, natomiast w prawym mam trochę luzu, co sprawiło, że na ostatniej strzelance dosyć mocno obtarło mi pięty. Te same buty, rozmiar mniejsze są już za małe.

Czy zna ktoś sposób jak dopasować takie buty (jakieś wkładki?) ??

Za odpowiedzi typu 'wypchaj watą/gazetą/innym syfem' podziękuję.

Link to post
Share on other sites

koonik, jakie to buty? Z tego, co piszesz, że jeden jest większy to mogą być polskie desanty ;] troche w nich pochodzisz i ten co jest teraz za mały będzie jeszcze bardziej za duży po jakimś czasie.

 

2x skarpety to dobre rozwiązanie, obtarć nie ma, bo lepiej wypycha się wtedy buta, noga nie lata, a jak już lata, to skarpeta zanim otrze o stopę, otrze o drugą skarpetę.

Link to post
Share on other sites

To nie jest wina butow tylko stop. U niektorych ludzi jedna stopa jest nieznacznie wieksza niz druga. Ja mam tak samo, tyle ze jak zakladam grubsze skarpety to w prawym bucie robi sie ciasno a w lewym jest idealnie. Mysle ze pomysl Feariego z zakladaniem jednej skarpety grubszej powinien rozwiazac problem.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak mam-prawa gira mniejsza od lewej. Jasne zakładanie 2 skarpet na strzelanie jest dobrym pomysłem, robiłem tak nawe w poprzednich butach, jednak chodzenie w nich na codzień jest problemem, zwłaszcza po pół dnia. Narazie chodzę z 2 wkładkami, ale chodząc po obuwniczych wypatrzyłem wkładkę z przedłużeniem na pięte która kończy się ok 2cm ponad dolnym przyczepem ścięgna achillesa, być może pomoże.

 

buty-brytyjskie pustynne

Edited by koonik
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...