Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silnik CA HT parę pytań


Recommended Posts

Siemka!

Okoliczności zmusiły mnie do wymiany silnika w moim r7 Well`a. Znaczy to tyle, że mój się skończył.

 

Wybór padł (i trafił!) na silniczek CA HighTorque, który pewien kolega z WMASG sprzedaje mi za dobrą cenę.

I pytanie brzmi: czy ten silnik "spasi do gripa od Well`a czy też konieczne będzie pilnikowanie aby chciał wleźć?

Jeżeli ktoś ma możliwość to miło byłoby gdyby sprawdził i podzielił się wrażeniami.

I drugie pytanie: Jakie napięcie powinienem mu dostarczyć jeśli mam zamiar razem z nim wepchać sprężynę M120? Czy 8,4 z Cymy wystarczy (akurat mam do takiej dostęp za darmo) czy trzeba pchać jakieś dobre 9,6?

W końcu to typ HT więc powinien mieć więcej mocy przy tym samym napięciu...

Mam też dostęp do dobrych baterii 12V. Czy to nie byłoby już za dużo?

 

pozdrawiam poldeck

Link to post
Share on other sites
czy ten silnik "spasi do gripa od Well`a czy też konieczne będzie pilnikowanie aby chciał wleźć?

To zależy od typu silnika. Jeśli silnik, który chcesz kupić jest tego samego typu (długi lub krótki), to wejdzie. Nie wiem tylko, czy trzeba go będzie regulować.

A co do baterii: Jeżeli chcesz śmigać na sprężynie M120 to bateria min. 9.6v

Link to post
Share on other sites

Typ silnika ten sam ale słyszałem, że są problemy z upchaniem CA w Well`owskiej rączce.

 

To teraz nie o baterii minimalnej tylko o MAKSYMALNEJ:D Ile mozna by nie zrypać?

Dodam, że zębatki tadzą radę, łozyska stalowe typu slizgi, głowica tłoka Hurricane`a więc nie rozpadnie się...

Bo mam jeszcze baterie 12V tylko boje się ,że to moze być przesada.

Link to post
Share on other sites

Silniki mają nominalne napięce 12V więc silnikowi nic nie zrobisz, ale jezeli nie wsadzisz mosfeta to relatywnie szybko(na bank szybciej niz na 8,4 ;) ) styki się zjarają(utlenią jak kto woli) i będą do wymiany(te przy płytce selektora, styki spustu- at random). Jezeli nie masz 2 lewych rąk to wymienisz sobie je sam.

 

Ja miałem problem z wsadzeniem silnika CA do gripa wella- w koncu pomysł zarzuciłem. Regulacja nic nie zmieniała- silnik wchodził głębiej(na wcisk), pod jakims podejrzanym kątem,klinował się i dupa blada...

 

Własnie sprawdziłem oba silniki na innym gripie wella(mam 2)-to samo. ca jest większy- ma mniejszy luz(znaczniee mniejszy boczny) w rączce niz wellowski,ale to w sumie nie robi- tylko cięzej kable będzie upchać ;) . Ponadto- i pewnie co najwazniejsze)CA się blokuje na otworze (tym przez który zebatka wchodzi do gb). moze wystarczyłoby powiekszyc otwór,ale nie mam takiej potrzeby :).

 

Jak powiększysz daj znać co Ci wyszło- tylko ostroznie bo zły kąt złapie i będzie lipa...

 

Nie chce mi si suwmiary szukać,ale na oko to wina tej rurki dookoła prowadnicy zębatki silnikowej- wygląda na grubszy niz w wellu.(wiem,ze na oko to chłop w szpitalu padl, więc w wolnej chwili zmierzę :) ).

Link to post
Share on other sites

Co by nie było dzięki. Kabli sie nie boję a oteór to nie aż taki problem bo jeśli będzie trzeba to zbiję tę tuleję z wellowskiego silnika i nasadzę na CA. Z tego co kojarzę to CA ma już demontowalna zębatkę...

Ale jeśli zmmierzysz to będzie miło.

Link to post
Share on other sites

Ludzie! Wyjąć silnik, zmierzyć suwmiarką i zamontować spowrotem to mniej niż 2 minuty. Moglibyście pomóc...

silniki mam na wierzchu, ale nie mogę znaleźć suwmiarki :) <serio>

 

Dla tych co mają suwmiarki to nie takie proste- każde wyciąganie silnika to ryzyko ułamania styków,więc jak nie musisz- nie ruszaj :).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wsadziłem go o gripa wella bez problemu, przez otwór też łożyskowanie ośki silnika przeszło bez najmniejszego starcia z elektronarzędziami. Silnik wlazł nawet mimo zainstalowania znacznie "poważniejszych" kabli (bo okazało się , że to kable mi padły). M120 wchodzi juz jutro, nie instalowałem jak przyszedł motorek bo musdiałem mieć pewność, że tę strzelankę będzie działać...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...