Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z działaniem M15


Recommended Posts

Mam pewne kłopoty. Otóż zapragnąłem sobie zrobić tuning. Kupiłem wszystko, włożyłem i nie działa. Pojawiło się kilka problemów:

 

1. Zębatki w ogóle się nie poruszają

2. Zębatka tłokowa napina sprężynę z tłokiem i w pewnym momencie przestaje to robić

3. Tappet plate przeszkadza zębatce tłokowej

 

Oczywiście wszystkie problemy nie dzieją się w tym samym czasie. Nie wiadomo kiedy to się stanie. Wszystko jest wysmarowane odpowiednimi smarami. Sprawdzałem same zębatki - śmigają jak po lodzie, sprawdziłem działanie z samym tappet platem - tu się problem pojawił, ale trzeba tylko parę razy ręcznie nim poruszać, ale nie wiem czego się dzieje sytuacja opisana w pkt 2. Myślałem, że to wina zamocnej sprężyny (170 pdi), więc wsadziłem stockową i to samo jest - tylko dlaczego batka 10,8V nie może naciągnąć sprężyny, która bez problemu była naciągana batką 8,4? Czy to jest wina zębatek? Czy czegoś innego?

 

Bardzo bym prosił o pomoc i z góry za nią dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Wymontuj cały zespół cylindra wraz z tappetem, sprężyną, prowadnicą, itp... zostaw same zębatki i zespół spustowy.

Skręć gearbox i sprawdź czy zębatki się lekko obracają. Jak tak to podepnij silnik i wyreguluj go tak, żeby mechanizm pracował jak najciszej. Jak nie to musisz zrobić podkładkowanie od nowa.

Link to post
Share on other sites

Myślę że to jednak shimming. Czy te części wszystkie nadają się do gearboxa V2? Może napisz listę części które kupiłeś... Jeśli silnik naciąga tłok do połowy to chyba spalony nie jest.

 

Jaki przebieg ma replika? Może wytarte szczotki.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to części są nieodpowiednie, shimming swoja drogą ;)

ALBO! Przy majstrowaniu wpadła ci jakaś śrubka do silnika, bądź któryś ze styków grzeje się.

 

No jest masa możliwości, sprawdź pod każdym kątem GB.

 

Daj znać potem co wyszło z tego.

 

P.S.

Jakiej firmy części DOKŁADNIE wstawiłeś?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam! Nie znalazłem nigdzie na forum odpowiedzi na swoje pytanie, a że sprawa jest dość banalna, to nie chcę zakładać nowego topicu :). Mianowicie: w jakim przełożeniu selektora i płytki selektora wkłada się gb do body M15?? Gb wyjmuję na tyle RZadko, że zapomniałem już jak się go wsadza Z_powrotem :wink:

 

za (sensowną) odp z góry danke 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...