Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jakichn olejów silikonowych używać?


Recommended Posts

Ale do czego ? Bo do zębatek, tłoka itd. to smar silikonowy a nie olej bo ten to spłynie i nic nie da. Natomiast do maga to olej starczy. Rozkręcasz magazynek i w Hi-capach smarujesz zębatki składasz, nakręcasz maga i rozładowywujesz go i tak parę razy. Natomiast jeżeli nie chcesz rozkręcać GB to smar możesz nałożyć przez otwór, którym zębatka silnikowa wchodzi do GB.

 

EDIT:

Ale w ten sposób nie nasmarujesz tłoka a i zębatki nie będą nasmarowane dobrze. Także lepiej rozłożyć GB i nasmarować wszystko porządnie. (Powinno się usunąć stary smar)

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites
Natomiast jeżeli nie chcesz rozkręcać GB ....

 

Wnętrza GB z tego co mi wiadomo (mogę się mylić) nie smaruje się smarami silikonowymi...

 

Przy okazji tematu mam pytanie, znajomy posiada firmę zajmującą się dystrybucją m.in. środków smarnych dla przemysłu. W ich ofercie znalazłem także smar silikonowy (źr. http://modertech.pl/show.php?kat=8&skat=17 smar 222). Czy smary przeznaczone do ASG różnią się czymś od tego typu środków smarnych (są czymś wzbogacane, mają inne właściwości) czy też jest to jedno i to samo? Bo jeśli to samo to mam smary za darmo ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...