Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Posiadam model Silium, ale niestety jeszcze nie miałem okazji użyć ich w boju, dlatego nic o wytrzymałości na plastik nie mogę powiedzieć. Mogę na razie stwierdzić, że są bardzo wygodne i w ogóle nie odczuwa sie ich obecności na nosie. Doskonale sprawują się przy zwyczajnym codziennym użytkowaniu(rower, spacer) ;)

 

Na razie tyle ode mnie :)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Skoro nie padła żadna odpowiedź do tej pory, to ja się pobawię w archeologa i odkopię wątek ;]

 

Zakupiłem okulary Bolle SILIUM SILPSI i od razu poddałem je testowi. Zarówno szybka jak i oprawka są opatrzone stopniem wytrzymałości "F" wg przyjętych norm (6mm kulka o wadze 0.86g lecąca z prędkością 45 m/s).

 

Strzelałem z odległości 1.5 m z repliki o mocy ~370 fps.

 

Okulary przeszły test pomyślnie - nie pojawiły się żadne pęknięcia.

 

Po dokładniejszych oględzinach w świetle dziennym zaobserwowałem jednak powstanie stałych śladów w miejscach uderzenia kulek. Są one bardzo niewielkie, okrągłe i nie mają wpływu na widocznośc.

 

Jeśli chodzi o wygodę użytkowania, są naprawdę rewelacyjnie - leżą pewnie, w zasadzie nie czujemy, że mamy cokolwiek "na nosie". Dobrze przylegają, brak luk, przez które mogłaby przejsc zabłąkana kulka.

Edited by zero_signal
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...