Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Posiadam Longa.Coś się zepsuło.Coś się rozkruszyło w środku ale nie wiem co :cry: .

Gdy strzelam na sucho jest taki inny dzwięk a dokładnie raz normalny a raz nie.Z magazynkiem Kulka na początku wchodziła i po strzale dosłownie wylatywała z lufy.Teraz (to było po parenastu próbach strzelania ) wogóle nie wchodzi do komory..

Jestem łysy z Gearboxem więc prosze o pomoc... Tam gdzie jest miejsce na magazynek jest takie "cus" do jak sie naciąga sprężyne to to sie odsuwa i kulka wlatuje do srodka teraz sie nie przesuwa i dla tego nie strzela wogle.Proszę o pomoc. :wink:

Link to post
Share on other sites

Rozbebesz całość na najdrobniejsze części i popatrz czy coś nie jest ułamane, pokruszone itp. Spróbuj to skleić jakimś mocnym klejem i polutować lutownicą plastik (wypróbowane i pomaga ... czasem :D ). Złóż całość i zobacz czy strzela.

 

P.S To to jest to swego rodzaju MechBox. A springi proste jak konstrukcja cepa to może są, ale jak sie je "pojmie" ... nOObkowi nie wytłumaczysz bo on nie wie o co kaman. (Jeśli kogoś uraziłem wybaczcie)

Link to post
Share on other sites

Na początku lufy (początek od strony magazynka a nie tam gdzie kulka wylatuje przy strzale ;)). Spróbuj jeszcze jednego. Przechyl shotguna wylotem lufy do góry około 30 stopni, przeładuj i spróbuj strzelić z niego w tej pozycji (nie całkiem pionowo!!). Jeśli strzeli ale słabo to na 99% wypadła ci gumka hop-up.

Link to post
Share on other sites

Hmm jednak zauważyłem , że jak trzymam shtoa do góry ok 30stopni i ładuje i ciągle strzelam w takiej pozycji to raz kulka wyleci na 4 m , raz wylecą 2 na 3-4 m , a raz wyleci dobrze (tak jak powinno strzelac ) podczas tego feralnego strzelania przestało mi pobierac kulki (jakoś sie z tym uporałem po przeładowywalem itp. )Dziś rano wstałem żeby jeszcze " postrzelac " i raz wyleciały 2 kulki na 2 m i znów nie pobiera kulek ( hmm jednak to chyba nie hopek )

Link to post
Share on other sites

niee niemam ulamengo tego czegoś mam tak w 1 magazynku ale go nie używam o to chodzi ze kulki nie wylatuje normanie i co jakiś czas kulek nie pobiera blokuje sie chyba tłok i ten dzyndzelek sie wtedy nie rusza tam gdzie magazynek jest z tego co pamiętam latał kawełek plasticzku w środku ...

Napisz na gg. 4124340

 

oo i jak strzelam to dzwięk jest inny a jak sie zablokuje tłok to dzwięk jest normalny pustego strzału

Edited by Parafian12
Link to post
Share on other sites

Z relacji kumpla, ktory rozbierał tego shotguna, wynika, że tam się łamią takie dwa skrzydełka z plastiku, które odpowiadają za wprowadzanie kulki do komory podczas przeładowania - i to się podobno da albo skleić, albo tak jak zrobił to ten kumpel - coś tam dorabiał czy wklejał z metalu.

 

Przejrzyj dział ze sprężynowymi, gdzieś to na bank jest opisane w którymś wątku o tym shotgunie, kiedyś się z tym spotkałem tutaj na forum.

Link to post
Share on other sites

Nie zlamala sie czasem czesc tloka? tzn przy samym hop-up`ie, tam gdzie jest juz "wylot" powietrza? hm nawet bez gumki HU to powinien miec chyba wiekszy zasieg niz 2-4 metry ... mam tego shot`a juz pol roku i spisuje sie swietnie (szkoda ze HU nie mozna regulowac bo chyba mi sie gumka zsunela ... lzej podkreca niz na poczatku, musze uzywac kulek 0.20 a uzywalem 0.23)

 

... am bede musial go rozebrac ... az sieb oje bo m47 z double-eagle nie jestem w stanie zlozyc :P na 30 prob chyba raz sie udalo :D:D

 

Zacznij pisać poprawnie po polsku i

stosować polskie znaki.

Albo posty polecą w kosmos.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja mam dokładnie to samo. Ułamane 2 ząbki cylindra. Póki co klejenie Poxipolem nie pomogło , jutro spróbuję wtopić jakiś metal. Z tego co widzę to jest to dość powszechny problem w tych shotach , dlatego następnego dla porównania biorę z DE. Mi te ząbki poszły właściwie przez moją głupotę - przy zacięciu (załadowane 3 kulki - już wiem że nie wolno tego robić) próba przeładowania na siłę.

Link to post
Share on other sites

Panowie, a u mnie problem jest taki - HopUp nie kręci kulek 0.20. Lecą sobie jakieś 15metrów po czym gleba. Podobnie u kumpla który ma takiego samego Shotguna. Za to kulki 0.12 (jakiś szajs szwowy dodany gratis) lecą właściwie w kosmos - wznoszą się lekko lecąc przy tym bardzo daleko, może lekko przesadzę, ale poza zasięg widoczności. O co tu lotto? Shotgun ma niestety nieregulowany HU więc pewnie bez demontażu nic się nie zrobi z tym :/

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak - u mnie było wszystko ok, strzelałem kulkami 0,25 , po jakimś czasie zasięg zmalał i zmuszony byłem przestawić się na 0,20 , po czym znowu jakby gorzej . Po awarii i rozkręceniu shota okazało się ,że gumka hopup była wciśnięta na końcówkę cylindra - jak to się stało , nie wiem. Jak uda mi się poskładać z powrotem shota , dam znać czy mocniejsze osadzenie gumki (może nawet ją wkleję na lufę) da radę. W każdym razie radzę kontrolę (po odkręceniu zaledwie 20 śrub :) ) osadzenia gumki hopup.

Link to post
Share on other sites

Przecież ten shot (posiadam wersję short, ale to pewnie nie ma znaczenia) praktycznie nie ma hop-up'a, ma jedynie coś w stylu improwizowanego hopka z spr. Beretty STTI (takie mało ledwo wystające z gumki coś, do czego bardziej pasuje miano przytrzymywacza kulek niż gumki hop-up).

Niestety próby zrobienia z tej namiastki czegoś co konkretnie będzie podkręcało kulki spełzły na niczym (gumka z shot'a DE nie pasuje, gumka z aeg'a też nie, można byłoby z nią powalczyć ale trzeba się trochę napocić żeby to wszystko razem współgrało i było odpowiednio szczelne).

Przy próbie dorobienia regulacji hop-up'a (śrubka wkręcona od góry, dociskająca gumkę) okazało się że im mocniej gumka dociskała kulkę tym szybciej kulki wbijały się w ziemię. Za to do góry nogami shot strzelał nienajgorzej :D Po założeniu hopka na odwrót (tak, z tym wystającym czymś od dołu) zasięg polepszył się ale wciąż był jakoś specjalnie imponujący.

Ogólnie wykonanie shot'a dosyć przyjemne (nie licząc bardzo łatwo przekręcających się śrubek), ale hop-up psuje całość... jak dla mnie lepiej kupić shot'a DE, tam przynajmniej hop-up istnieje (teraz to chyba już shot'a z CROSMAN'A ;) bo takie oznaczenia są na nowych shot'ach z taiwangun.com) i zasięg jest całkiem niezły.

 

Jeśli ktoś ma sposób na to żeby hop'up w tym shocie chociaż trochę podkręcał kulki to z przyjemnością bym go wysłuchał...

Edited by l4m3r
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest Tatin

Mam problem jeszcze innego kalibru. Rozkręciłem replikę i mam problem ze złożeniem. Ogólnie chodzi mi o wnętrze. Jeśli ma ktoś foty, jak powinien wyglądać od wewnatrz, byłbym wdzięczny za wrzucenie linka.

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Mam problem jeszcze innego kalibru. Rozkręciłem replikę i mam problem ze złożeniem. Ogólnie chodzi mi o wnętrze. Jeśli ma ktoś foty, jak powinien wyglądać od wewnatrz, byłbym wdzięczny za wrzucenie linka.

Z góry dzięki.

 

Z czym dokładniej masz problem? Chodzi o zespół spustowy?

Pozdrawiam, Tarzan

Edited by sniper_tarzan
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...