Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FN F2000 E-03 [JLS]


Recommended Posts

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Westie. Mamy "wielowiekową" tradycję w doszczelnianiu emek.

Jednoczęściowa komora pewnie tak jak w starych emkach uniemozliwi wyjęcie zespołu lufy tymmfajnym sposobem. Dobrze, że body rozkłada się na dwie połówki, jak MP5 TM, to nie będzie kłopotu. Zamontowanie jednoczęściowej komory w emce z uchami - to była jazda przy każdym składaniu ...

Link to post
Share on other sites

Okazuje się, że jednak nie. Popatrz na filmie, jak gość wyciąga całą górę i jak wyślizguje się z niej lufa wewnętrzna. Może dałoby się to rozwiązać zwykłą sprężynką dociskową, żeby HU w miarę ciasno stykało się z g-boxem?

Link to post
Share on other sites

No ale jest dwuczęściowy nie? Więc gdzieś tam jeszcze zostaje dosyłacz w replice. Zatem imho wyciągnąć się nie powinno się dać.

 

http://airsoft.semantex.net/f2k.jpg

 

Zresztą widać na fotce, że wymienić na jednoczęściowy radę da, ale już wtedy nie wyciągniesz zespołu lufy do przodu. Co mnie martwi mniej, grunt, żeby był szczelny i podawał.

 

CO do sprężynki, to ona nie jest potrzebna - Kmieciu np. nie używa, reguluje odległość na wcisk warstwami taśmy teflonowej. W emce jednak lufa jest wsuwana - tu wkładana w z boku, więc daje to imho większe mozliwości zrobienia czegoś trwałego. Na upartego można by nawet zintegrować GB z komorą a la GB PGC :) Po prostu walnąć jakąś uszczelkę przy skręcaniu połówek GB.

 

Problemem jest dopsowanie wszystkiego, żeby podawało, a nie leciały dublety, czyli pachnie to wielokrotnym rozkręcaniem.

 

BTW konstrukcja tej repliki jest prosta jak stół, podobnie jak P90. Miejsca full. Spokojnie starczy na przedłuzony cylinder a la SR25 i do tego bore-up. Aku large wg mnie też by wszedł. Platforma do upgradu nieziemska. 450fps z 25k/s z lekkim dydkiem i nie ma prawa się rozpaść.

Link to post
Share on other sites

Problem tylko w tym, żeby nie przeciążyć g-boxa - sprężyna to góra M115 albo coś koło tego (370 na wzorowym egzemplarzu), a gearbox jest niestandardowy, więc jak pieprznie, to dupa blada.

Nie będę tego gnata na dzień dobry upgrade'ował - skupię się na modelarce, czyli "jak schować lunetę Tasco 2-6x32 w imitacji celownika". Firmowa optyka 1,6x wygląda jak wzięta żywcem z AUGusta (mówię już o real-steel, szukałem wczoraj zdjęć) i raczej dużym obiektywem nie grzeszy.

Link to post
Share on other sites

http://i211.photobucket.com/albums/bb262/c...ej/DSC00857.jpg

Oto, co ten zwierzak ma w środku, a tu jeszcze więcej:

http://www.airsoftretreat.com/forums/index...?topic=38174.75

Krótko i rzeczowo mówiąc, ktoś nieźle nakombinował - żeby cylinder pasował do jakiejkolwiek aftermarketowej głowicy (wyciszonej Elementa np.), trzeba sobie dorobić nieduży pierścień-dystanser i nałożyć go na głowicę, bo inaczej cylinder zacznie latać w przód i w tył i katastrofa gotowa. System spustowy kompletnie z kosmosu, ale podsunął mi pewien pomysł na pozbycie się selektora (kiedy kupię, przetestuję w praktyce i wyjaśnię, o co mi chodzi - dwustopniowy spust a la AUG, z mikroprzełącznikiem przekierowującym zasilanie prosto do silnika). Popychacz, dysza i prowadnica zrobione z jakiegoś dziadostwa, uszczelka na tłoku silikonowa.

Coś mi się zdaje, że będzie z tym gunem "trochę" majsterkowania.

Link to post
Share on other sites

Wiecie, granatnik nie musi być idealnie identyczny z ostrym, jakieś m203 short by stykło :D tylko takie wesołe ciachanie repliki mi się zbytnio nie uśmiecha.... dlatego pytanie o szynę :D

@ grey - odrobinę cierpliwości chłopie, przyda ci się jak będziesz miał dzieciaki :D

Link to post
Share on other sites

Jak wejdzie na polski rynek to zamawiam. Widziałem taka wersje z wbudowanym celownikiem laserowym ale nie wiadomo czy będzie. No i pamiętam ten karabinek z mojego ulubionego serialu anime GitS SAC 2nd GIG tam to oni z niego wymiatają :P. A tak wiadomo czy to się kiedyś pojawi na polskim rynku ??

Link to post
Share on other sites

Ma się pojawić na www.taiwangun.com za pare miesięcy w wersji czarnej w cenie FN SCAR JLS. A tą wersje z celownikiem laserowym to chyba w wersji ostrej widziałeś... Ale komputer bojowy wersji ostrej to mniamniusia :D

Link to post
Share on other sites

Jak wejdzie na polski rynek to zamawiam. Widziałem taka wersje z wbudowanym celownikiem laserowym ale nie wiadomo czy będzie.

Śrubokręt, poxilina i jedziesz :D

Poza tym - komputer celowniczy w RS został zarzucony, koniec końców do celowania z granatnika używa się celownika drabinkowego umieszczonego obok lunety.

A cena 575 zł niekoniecznie mnie cieszy, chociaż koszt sprowadzenia z HK (wraz z cłem i VATem) byłby (niestety) podobny... :?

Link to post
Share on other sites

Geez zamiast dodatkowych 50$ można wydać 20-30 zł na czarny spray i czysty matowy spray i masz efekt zarąbisty na wszystkim co denerwująco się błyszczy lub nie w kolorku docelowym :D

 

P.S. Wie ktoś czy można wogóle dorwać taki holo sight do F2000? Bo repliki raczej nie ma, a ostrego nie moge osobno znaleźć, choć boję się ceny... i czy będzie pasował. Za wszelakie linki będę dźwięczny.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to nie chodziło mi o komputer celowniczy tylko o powiedzmy takie combo celownik laserowy + rączka transportowa z celownikiem mechanicznym (tak jak np. w M16). Fakt faktem ze to anime ale efekt takiego cacka jest jak dla mnie wspaniały --->>> ZDJECIE. no ale to powiedzmy ze bardziej przypomina P90 ale co tam.

 

Będę musiał już zacząć zbierać kasę by na następny sezon kupić.

Edited by ntsc
Link to post
Share on other sites

Ja nic nie mówiłem o kolimatorze. Ale chyba się pomyliłem co do tej broni z mojego screena z poprzedniego postu. Wydaje mi się że to jest bardziej zmodyfikowana wersja P90 ale mogę się mylić.

 

Ktoś coś widział na polskich stronach kiedy wypuszcza to na nasz rynek ??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...