Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

10 najpopularniejszych pistoletów świata


Recommended Posts

Państwo szanowni, po mojemu to nie jest ułożone w kolejności od 10 do 1, tylko jest to jakieśtam top 10, czyli 10 których nazwy ktoś znał i mógł coś o nich napisać podpierając się netem.

Uszeregowania raczej tam nie dostrzegam - nawet w zamiarze autora szeregowanie chyab nie leżało.

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia skąd CZ-75 znalazł się na pierwszym miejscu. Nawet sami twórcy tych wypocin napisali, że nie zaistniał na rynku...

 

 

Na pewno niejeden rewolwer przebiłby pod względem popularności CZ-75, o visie nie wspominając ;)

 

 

Piłeś nie pisz ;-)

 

CZ-75 mod.1 pod względem technicznym nie był pistoletem który by wprowadzał jakieś nowości po względem technicznym. Wzorowany z SIG'a P210 układ systemu Browning'a itp, itd. Ale jeśli chodzi o jakości użytych materiałów i wzorowej ergonomii rękojeści jak i poszczególnych dźwigienek jest konstrukcją która niepodzielnie będzie jeszcze długo dzierżyła palmę pierwszeństwa jeśli chodzi o użytkowanie.

 

A co do takich akademickich dyskusji o top 10 czegoś tam to zawsze potrzeba wsiąść pod uwagę jedną rzecz a mianowicie lata w jakich dana broń służyła. Weźmy nawet takiego Glock'a i niech mi ktoś powie w jaki obiektywny spób porównać go na przykład z Coltem Navy - bronią niemalże bezkonkurencyjną w swoim czasie?

Link to post
Share on other sites

"Ulubiony pistolet zabójców" :D

To jakaś reguła jest czy co? Ciekawe jaka jest broń etatowa mafiozów ;)

 

ingram? intratec? miniUzi^^ zależy jakie (z jakiego okresu) filmy oglądał ostatnio autor

 

ale co by nie mówić, jestem zaskoczony wysokim poziomem artykułu - wszak nie wymieniono Desert Eagle'a. Choć być może znajdziemy go w zestawieniu TopTen: Artyleria...

 

To oczywiste, że na tego typu rankingach nie będzie się opierał żaden entuzjasta broni, raczej jakiś laik, który zawiesi na nim oko, surfując po sieci, albo dzieciak, który właśnie skończył grać w CS'a.

Link to post
Share on other sites
A co do takich akademickich dyskusji o top 10 czegoś tam to zawsze potrzeba wsiąść pod uwagę jedną rzecz a mianowicie lata w jakich dana broń służyła. Weźmy nawet takiego Glock'a i niech mi ktoś powie w jaki obiektywny spób porównać go na przykład z Coltem Navy - bronią niemalże bezkonkurencyjną w swoim czasie?
...bierzemy jednego galopującego na nas longhorna i... :)
Link to post
Share on other sites

...bierzemy jednego galopującego na nas longhorna i... :)

 

Taaa... i wszystko było by fajnie gdyby nie jeden szkopuł, wtedy raczej się nie strzela tylko spier... ucieka na najbliższe drzewo ;-) a poza tym moje wirtualne przyrównanie Glock'a do Colt'a Navy służyło stricte do pokazania ile warte są te wszystkie rankingi.

Edited by wantacz
Link to post
Share on other sites

Takie rankingi mogą mieć sens, gdy weźmiemy pod uwagę odpowiednie czynniki, czyli przede wszystkim:

 

- Innowacyjność w momencie wprowadzenia oraz skuteczność w porównaniu z innymi ówczesnymi konstrukcjami

- Ilość wyprodukowanych egzemplarzy (a co za tym idzie popularność i rola w historii)

- Czas służby (który jest dobrą miarą jakości konstrukcji)

 

Biorąc pod uwagę te kryteria można sensownie porównać ze sobą broń pochodzącą nawet z dość odległych okresów historycznych. Zarówno broń palną, jak i czołgi, samoloty i wiele innych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...