Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

10 najpopularniejszych pistoletów świata


Recommended Posts

Pod spodem po prawej jest jeszcze top 10 bombowców ;)

 

A to jeszcze nic - najlepszy jest Top Ten, w którym Sherman zajmuje 10 miejsce...

 

Po dłuższym czytaniu komentów doszedłem do wniosku, że wbrew adresowi tamtej strony (www.facet.wp.pl) piszą tam same dzieci grające w gry typu CS

Link to post
Share on other sites

A to one są oceniane pod względem historycznym?

Między innymi - pod uwagę nie jest brana tylko skuteczność i parametry, ale także ilość wyprodukowanych egzemplarzy, lata służby, udział w konfliktach itd itp.

 

Przynajmniej tak było ze "sławnym" Top 10 karabinków, a te następne rankingi niewątpliwie na nim bazują.

Link to post
Share on other sites

Autorzy pewnie o nim nie słyszeli :D

 

 

Spoko, po przeczyatniu TOP listy karabinków szturmowych, w "najpopularniejszych pistoletach" spodziewałem się znaleźć jakieś rewolwery albo coś icon_wink.gif

 

ale jest w komentarzach:

 

brakuje jeszcze kilku...

miłośnik 2007.06.14 14:26

Hiszpański rewolwer marki Astra, ten kalibru Magnum 45 - jego oryginalnie używał Brudny Harry. Ruger Mk II - 0,22 cala i tłumik... ulubiony pistolet zabójców...

Link to post
Share on other sites

"Ulubiony pistolet zabójców" :D

To jakaś reguła jest czy co? Ciekawe jaka jest broń etatowa mafiozów ;)

 

 

"Glock jest pistoletem z samonapinaniem kurka."

 

Ponieważ z zawodu jestem ślusarzem,mam zamiar pisać na tym portalu o astronomii i mikrobiologii.

 

Gunmaniak-nie jestem pewien, ale czy w Glocku nie ma czegoś takiego jak kurek wewnętrzny? Jeśli się mylę to przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o czołgi to jakiś aspekt historyczny musieli brać pod uwagę, bo w innym razie brytyjski Mark I nie miałby szans na znalezienie się na liście. Jest na całkiem wysokim miejscu, ale wyłącznie dlatego, że był pierwszy, bo samymi parametrami nie miałby szans nawet na 10.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o czołgi to jakiś aspekt historyczny musieli brać pod uwagę, bo w innym razie brytyjski Mark I nie miałby szans na znalezienie się na liście. Jest na całkiem wysokim miejscu, ale wyłącznie dlatego, że był pierwszy, bo samymi parametrami nie miałby szans nawet na 10.

Ale zestawienie nazywa się:

TOP 10 najlepszych maszyn wszech czasów
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...