Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozostający tłok w tylnym położeniu


Recommended Posts

Witam, zacznę od napisania co mam w Gearbox:

 

--sprężyna M110 Mad Onion

-prowadnica sprężyny mosiężna

-łożyska metalowe 7mm

-Wzmocniona metalowa głowica tłoka z łożyskowaniem

-Wzmocniona mosiężna głowica cylindra

-tłok poliwęglanowy Systema

-wzmocniony cylinder Systema

-zębatki ICS

-gearbox wzmociony P&J

 

a więc tak w ostatni czasie padły mi zębatki well (zaznaczam od razu że na wellowskich chodziło wszystko super) więc postanowiłem kupić nowe zębatki ICS, po dostaniu ich zrobiłem podkładkowanie (sprawdzałem czy zębatki się lekko kręcą i nie mają luzów na skręconym GB i wszystko chodzi idealnie) i po złożeniu oddałem około 50 strzałów wszystko ładnie chodziło więc karabin odłożyłem na półkę po dwóch dniach chciałem sprawdzić baterię przed strzelnką czy dobrze się naładowała i nagle nie chce strzelać :???: zdziwiło mnie to ponieważ do ostatniego strzału dwa dni wcześniej strzelał super, więc rozłożyłem go i okazało się że tłok zablokował się w tylnej pozycji (bateria 9,6v naładowana na full, firmy intelect 1400mah) proszę o pomoc co może być przyczyną blokowania się tłoka :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Kiedyś dostałem do zrobienia zaciętą M16 CA. Po sekcji zwłok zdemontowałem "zestaw" cylindra, sprężyny i prowadnicy jako... jedną całość.

Nieźle się napociłem żeby wydłubać prowadnicę z tłoka tak by mi sprężyna ( w środku) nie odbiła tynku z sufitu.

Przyczyną okazało się blokowanie łożyska i prowadnicy w tłoku.

Po zdemontowaniu jednego ( łożysko na tłoku i prowadnicy, zdemontowany z prowadnicy) działało bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Dawno przy zakupie palca SRC miałem podobny problem. Okazało się że palec SRC ma mniejszą średnice podstawy niż innych firm [mówie o palcu src metalowym łożyskowanym]. Problem polegał na tym że sprężyna nie opierała się na palcu, a że miała większą średnice zeskakiwała po kilku strzałach z palca i klinowała się między tłokiem a podstawą GB. Tutaj problem widze podobnie,...

Link to post
Share on other sites

- podkładkowanie

- kable w chwycie źle włożone

- trudno powiedzieć, ogólnie za duży opór elektryki, za duży opór mechaniczny IB1400 9.6 powinny spokojnie ruszyć M110 (choć słyszałem, że MO ma skopana numerację i sprężyny są w rzeczywistości twardsze)

 

Przeczytaj wątek o CA m15 (ten co ma z 30 podstron) jest tam kilka podstron o tym problemie.

Link to post
Share on other sites

[...](choć słyszałem, że MO ma skopana numerację i sprężyny są w rzeczywistości twardsze)

[...]

Na początku ponoć mięli twardsze, teraz znowu ludzie się skarżą, że są bardziej miękkie i M110 MO odpowiada M120 innych firm (nie licząc Hurricane, bo te też znowu twardsze są :P).

Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany przez serwis z Taiwangun, okazało się że tłok Systemy nie pasuje do zębatek ICS, po wymianie tłoka wszystko ładnie chodzi, dzięki piękne wszystkim za pomoc

 

ps. zmierzyli mi prędkość wylotową kulki i okazało się że na M110 Mad Onion mam 360fps na kulkach 0,2g (pisze to z powodu dyskusji na temat sprężyn Mad Onion, wcześniej na sprężynie Mad Onion M100 miałem 330fps)

Edited by inteligent
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...