Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki GearBox do AUG TM


Recommended Posts

Misiek ... czy wogóle rozumiesz idee przełożeń na zebatkach ?!

Jak chces założyć M140 na zębatkach Original (a takie daje guarder)

to faktycznie bez 12V nieda rady a i tak mało wystrzelisz...

 

Ale na STU M140 pojedzie i na 8,4V ... Na tym polega różnica ,im bardziej obciążysz silnik tym więcej mocy musisz mu dostarszyć (większe napięcie -> większa moc silnika -> większy prąd poboru)

 

Pozatym do M140 niewymienić GB ?!

Mi rozerwało przez to guna ,pekł GB i jeszcze spowodował peknięcie body ... gun nie do naprawienia...

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chaota - NIE UCZ OJCA DZIECI ROBIĆ :D

 

Mi chodzi o taki fajniutki zestaw za 499zł INFINITY TORQUE UP KIT (też taki mam - kupiłem w ASGSHOPIE)!!! Pooglądaj sklepy i przyznaj mi rację :P

 

PS:

Poprawka, powinieneś to napisać tak:

większe napięcie>większe natężenie (jaK TO nazwałeś - "prąd poboru")>większa moc silniczka.

 

Drugi kwiatuszek: M140 na STU i 8,4V - chyba na Systema Magnum albo innym tego typu..... na stockowym silniczek zrobiłby tylko takie krótkie stuknięcie, porzęził by jeszcze kilki sekund, kabelki by się pogrzały i spaliłby się bezpiecznik...

 

...i trzeci: Gearboxy v3 nie pękają przy byle sprężynce M130/140. Mi STOCKOWY CA v2 jedzie bez problemu na full auto + M150 guarder + 10,8V ! Stary, pomyśl, szkielety v3 są o wieele bardziej wytrzymałe - a teraz wniosek - Gearbox nie jest aż tak ważną sprawą w wypadku v3 (a z resztą stockowe GB CA v3 zaliczają się do mocniejszych na rynku).

Link to post
Share on other sites

Własnie to napięcie definiuje moc silnika a dopiero ta pobór a nie na odwrót....

Co do GB pamiętaj że podkręcamy TM... (Sam przyznałeś ,że GB Stock CA to jeden z mocniejszych na rynku i podpisuje sie pod tym obiema rękami ... gówno a nie elektryka to inna sprawa...)

A M140 chodzi na 8,4v SANYO2400 STU i to jest sprawdzone w boju ... Powoli ale kręci to całkiem długo ...

Pozatym ... infinitki warto kupic dopiero do extremalnych upów a nie do broni szturmowej a interesant tnie na czym sie da....

 

"Nieucz ojca dzieci robić" Powiedział człowiek co chciał potencjonetr szeregowo wstawić do instalacji 60A ... Brawo ...

 

Dodatkowo:

Prąd = Natężenie ... odsyłam do literatury technicznej...

A co do tego zestawu to TEŻ TAKI MAM I CO Z TEGO ?!

To że go masz nieoznacza że do wszystkiego sie nada :P

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Więc jak masz taki zestawik to czemu nie skapowałeś mojego posta?

 

To co napisałeś o napięciu>mocy itd. to gówno prawda. Ze wzoru P=U*I wynika że jeśli podniesiesz jedno, podniesiesz drugie (czyli czynniki)(w sumie jak podniesiesz jeden z czynników, drugi podniesie się wprost proporcjonalnie co wynika z 1 prawa Ohma) to iloczyn też wzrośnie. Dobra odpuśćmy bo to czcza dyskusja o duperelku :D

 

Sorki - nie zauważyłem że to TM :D no tak więc w tym wypadku GB też trzeba wymienić (ale nadal uważam że, nie nie jest to kauzalna zmiana... jak pęknie to sie wymieni :D)

 

Co do tej 8,4V - napisz jeszcze na jakim silniku to sie pośmiejemy :P

 

Zaraz znajdę potencjometr który spokojnie przetrzyma 60A panie technik i elektryk! A tak właściwie to (po wtóre) w instalacji AEGa nie płynie prąd rzędu 60A. Jest to max ze 20 - 30 (ja na M150 mam bezpiecznik 20A który nie przepala się po jednym naciśnięciu spustu, co musiałby robić przy prądzie 60A)

Link to post
Share on other sites

Co do napięcia baterii mogę dodać, że widziałem m150 na baterii 9.6V (Intellect 4200mAh bodajże), silnik stockowy z M249 CA (nie wiem czy dają tam zwykłe silniki, czy jakieś mocniejsze). Rof jest taki sobie w porównaniu do m100 na 10.8V :-F, ale nie jest taki zły.

Link to post
Share on other sites

Można też się zastanowić, po co komu 500 fps. Sam mam tyle w M15 i uważam, że jest to trochę za mało, żeby bawić się w snajpera, a za dużo, żeby szturmować. Pozostaje rola wsparcia szturmujących pozostając 5-10 metrów za pierwszą linią.

 

Uważam, że 450 fps wystarczyłoby w szturmówce. Gdybym chciał mieć tyle w AUGu wstawiłbym:

Mosiężną prowadnicę sprężyny bez łożyskowania

Sprężynę SP120 Guarder (dają dobre fpsy mimo, ale pękają)

Bore up Guardera

Preclufa Systema albo Guarder + gumka HU systema

Bateria 12V1400 INtellect

 

W G36K ca z lufą 370mm na M120 i borku uzyskałem 440 fps, myślę że w AUGu TM może być conajmniej tak dobrze.

Link to post
Share on other sites

Z batką o dużej pojemności to jest problem w AUG-u... mi weszła 9,6V 2000MHa (NiMh) i to jest max pojemność jaka wejdzie - chyba nic nowego nie wymyśleli co do aku przez te pół roku. Jeżeli wymyśleli to chylę czoła i przepraszam. Co do 12v i 10,8v to chyba tylko pozostaje 1400 MHa NiMh. Co do wydajności mojej batki (GP) podejrzewam że może dużo wytrzymać (ciągnęła bez trudu silnik stock CA+STU+PDI260).

Przy zastosowaniu silnika Magnum możesz spokojnie na m140 i STU ograniczyć się do batki 9,6V 1500 NiCd - wystarczy aż za nadto, moja batka była ZA mocna... (sprawdzane i testowane - chyba że przy takim ustawieniu chcesz mieć rof w granicach 20 bb/s)

Co do zębatek TU ja takich używam na CA170 z podwójnym łożyskowaniem (podejrzewam że to prawie m120) - efekt rof na granicy 19 bb/s i w zimę nie udało mi się batki wyładować mimo wywalenia 1,5k bb przy temp. 5 stopni...

Co do zębatek TM teoretycznie mogą chodzić na pdi 150 ale to jest chyba ich granica wytrzymałości (pare miechów jechałem na nich przy tej kofiguracji - ale to był tylko singiel)

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Kermit - Ale co z tego że będzie miał ROF 20/s jak postrzela 5 minut i papa... stary to są dwie różne rzeczy! Ja nie miałem żadnych wątpliwości co do tego, że uciągnie tylko co do czasu strzelania na jednej batce...

 

po drugie - nie MHa tylko mAh (miliampero godzina)

Link to post
Share on other sites

Misiek009 nie gadaj głupot... mój znajomy na batce 9,6V 1100mAh, STU, Magnum i m140 wywala ok 1k kulek albo i lepiej (co tydzień lub 2 tyg. widzę go na strzelance i jeszcze mu ta batka nie padła - ma auga więc nie MA możliwości wsadzenia dużej batki a wiem jaką ma konfigurację). Ile razy mam powtarzać że ten silnik daje kopa i duże oszczędności na batce? Najlepiej niech wypowiedzą się użytkownicy silników Magnum - oni wiedzą najlepiej. Tyle ode mnie.

ps. Drugi kumpel ma (miał - szkielet pękł jedzie teraz na szkielecie DF) pełny gearbox systemy + m150 - batka 9,6V large chyba 2400mAh - też nie narzeka a ma ciężki palec sądzę że zamyka się w 2k bb też mu batka nie padła.

ps2. niech ci będzie my bad - literówka ;)

ps3. papa to on może mieć na 10,8V lub 12V ze szkieletu i/ lub tłoka bo sądzę że żaden gearbox (może prócz m249) nie wytrzyma dużego rof-u na takim upie. Druga sprawa na mojej batce (9,6V 2000mAh ogniwa GP) na gearboxie znajomego z m140 i magnumem tłok ZAWSZE pozostawał w tylniej pozycji (lub w 3/4 drogi) na singlu a to ze względu na rozpędzenie się silnika... to już o czymś świadczy

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Ja mówiłem o przypadku kiedy silnik jest stockowy... poza tym na M150 lub wyżej..., a z resztą, 1k kulek na strzelanke to bardzo mało niesądzisz? Dla mnie z 3k na jednej albo i więcej to jest nieźle... z tym drugim gościem to standard - batki o poj 2400 mAh to Sub C.

 

Może nie wiesz, ale oprócz voltażu i pojemności, na czas działania baterii ma też wpływ rozmiar ogniwa....

Link to post
Share on other sites

Powiem lepiej duży wpływ na ogniwa ma ich opór wewnętrzny. Co do stockowego to się zgodzę. Sam planuję już upgrade do swojego auga. Mam TU + silnik eg700 i do tego chcę wsadzić pdi210 - zobaczę jak długo podziała ale przy moim trybie strzelania (700-1000bb strzelanka) spokojnie mi starczy. Zobaczymy jak gearbox TM będzie wytrzymywał. Choć u znajomego na m130 dawał radę a czasem pociągnął serią na "twardoskórych". Cóż pożyjemy - zobaczymy.

U znajomego na m130, silnik eg700 i STU wsadził batkę 12V 1400mAh - nie narzekał na jej mała pojemność czy szybkie rozładowanie i jej padnięcie.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

"duży wpływ na ogniwa ma ich opór wewnętrzny" - Niewątpliwie bardzo odkrywcza informacja... :P

 

Tu chyba się nie rozumiemy... a ja powiem jeszcze jedno - duży wpływ na ogniwa ma ich kolor :D.. Mi raczej chodziło nie o wpływ o same ogniwa tylko o czas działania podczas impulsowego rozładowywania (tak jak w AEGu).

 

Ta sprzeczka specjalnie sensu nie ma....

 

PDI 210? Czy to nie jest czasem odpowiednik M140? Na TU? Stary ja bym się martwił o zębatki. Do tego silnik marui eg700 - uuuu kiepsko :)

Mógłbyś też walnąć BU.

Link to post
Share on other sites

Mam BU CA ;) powiem lepiej mam podwójne łożyskowanie czyli jak bym miał o poziom wyżej sprężynę - no cóż mój główny zamysł to nie robić za wsparcie ogniowe ale na coś w rodzaju strzelca wyborowego - czyli w większości singiel a w tym przypadku to sądzę że nie będzie tak źle. O batke najmniej się martwię podobno może oddawać 25A prądu ciągłego ale ile impulsowego to nie byłem w stanie dociec... (GP200AFHR) choć 3-6 mili omów to też nie jest zły wynik.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Wiem - mam G&P - zarąbiste batki :D. Oporu to jest z 5 mOhm, ale po wymianie tych lipnych kabli opór pakietu nieznacznie spada. Impulsowego to naWET do 70A (tyle daje KAN 3000mAh, a skoro ten GP to też NiMH i ma 3300mAh top może i nawet minimalnie więcej). Myślę że do M140 to STU to minimum.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Niedlugo nabęde (a raczej moj FAL) zestaw FTK guardera m150 ze sprezyna zmienioną na M130 + kabelki anti-heat Guardera, mam zamiar zasilać to batką 9.6 V RC 2000mAh ,do tego ewentualnie szkielet GB Guardera V3....

 

Czy coś warto zmienić w tym zestawie?

 

 

ps: batke już mam, wiec zmiana jej nie wchodzi w grę.

batka to intellect.

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam. Mam Steyr'a full stock z TM. Chcę zainstalować FTK Guardera ze sprężyną m130. Wiem co muszę wymienić więc proszę nie rozpisywać się na temat gumek hop'a. Silnik zostaje stockowy, a bateria musi mieścić się w kolbie 8)

 

Pytania:

1. Czy da radę na gearboxie stockowym/jeśli nie to jaki kupić??

"A guarder'a gearboxy są naprawdę różne" - myślałem o guarderze, no ale...

2. Bateria Intellecta 9.6V, 10.8V, czy 12V ??

 

Budżet max. 1200zł

- 500zł FTK tutaj odrazu są łożyska 6mm w komplecie, więc najlepiej żeby gearbox do takich był przystosowany, choć nie koniecznie

- max. 140zł na 12V Intellect

- ...... gearbox wzmocniony

- 30zł gumka hop'a

- 135zł precka Systema

-------------------------------

= max. 350zł na gearbox

 

Jeśli ma ktoś pomysły na osiągnięcie ok. 480fps na innych częściach w równie przystępnej cenie to czekam na propozycje. Ps. Chyba jedyną konkurencję są części z MG gdzie np. BU z CA stoi za 170zł. Pozdro

Edited by martinez0123
Link to post
Share on other sites

No i dolicz M140 i gearbox. Jeżeli chodzi o ten ostatni to najlepiej weź ClassiC Army albo G&P - oba są nie do zdarcia :D (mówię oczywiście o v3). Pomyśl też nad nowym silnikiem bo wątpie czy ten stockowy marui będzie miał chociażby znośny ROF i wystrzelił conajmniej 1000kul...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mój AUG robi za RKM. Póki co mam w nim wymienioną preckę na CA 509mm , Stockową sprężynę G&P(M100) , Łożyska G&P i głowicę tłoka G&P , wyszło 382 fps. ROF taki sam jak przed tuningiem , a ciągnę na baterii 8,4 Intellecta.

 

Mam zamiar przerobić moją A1 Marui na Hbar'a :twisted:

 

Wiadomo , będzie RKM , więc potrzeba szybkostrzelności :)

Chciałem wstawić:

 

-FTK Guardera

-M130 / M140

-Preckę Prometheusa 590mm

 

Przeczytałem temat i teraz nie wiem czy będę musiał wymienić silnik , żeby bateria 10,8 - 12 V wytrzymała przynajmniej 1500 kulek.

Edited by Krypton
Link to post
Share on other sites

Co do gearboxa TM ja posiadałem na stockowym sprężynę pdi210 + podwójne łożyskowanie - wywaliłem z niego ponad 1k bb - krótkie 3-4 kulkowe serie i singiel - jedyne co mnie zawiodło to silnik. Mój kumpel (także aug TM) posiadał m130 na pojedyńczym łożyskowaniu - gearbox stock TM - ponad 2k bb także głównie krótkie serie i singiel. Mój wniosek jak ma aug służyć jako para snajperka to można ryzykować gearboxa TM jak ma to być quasi szturmówka to lepiej nie...

Link to post
Share on other sites

No i właśnie. Mój AUG będzie służył jako RKM , więc muszę mieć troszkę więcej fps i rof'u. Myślicie , że taka konfiguracja się sprawdzi?

 

 

-Tuning

Ze sprężyną M135

 

-Lufa Precyzyjna Prometheus 6,03 mm , 590mm

 

-Bateria 12 V Intellect

 

-GB v3 G&P

 

 

I teraz pytania. Czy bateria wystarczy na wystrzelenie ~1500 kulek ?

Czy silniczek wyrobi? Mam już łożyska G&P i Głowicę tłoka G&P czy je też muszę wymienić?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co do baterii - powinno wystrzelić właśnie coś w tych granicach, ale nikt tego nie może stwierdzić. To zależy od indywidualnej twardości sprężyny, temperatury otoczenia, oporu okablowania i wtyczek, silnika/zębatek, poziomu przesmarowania, innych oporów.

 

Zastanowiłbym się dwa razy zanim kupiłbym ten tuning za 7 baniek (no sory, za dwie głowice, prowadnice i sprężynę płacić 710 zł - ABSURD!!! WYZYSKIWANIE!!!).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...