Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ładowanie batki 9,6 ładowarką 8,4


Recommended Posts

Guest Miles_ACE

Zbadaj jakie napięcie jest na wyjściu w ładowarce. Jeżeli większe od 9,6 o 3V lub 2V to spokojnie możesz ładować. Jeżeli mniejsze to musisz się liczyć z (i tu zaznaczam) lekkim niedoładowaniem akumulatora.

Edited by Miles_ACE
Link to post
Share on other sites

JA nie polecam ładować baterii 9,6 ładowarką 8,4 ;/;/

W ten sposób rozwaliła mi się ładowarka (ładowałem 9,6 mini), była co prawda chińska ładowarka ale stokową baterię od AK cymy naładowała tak że zimą szło na niej 1500 kulek ponad.

Link to post
Share on other sites

Mam taki sam problem, batka 9,6V i ładowarka 8,4V (R8Well, G3SAS)

Moja ładowarka ma zabezpieczenie napięciowe i niestety po doładowaniu do pewnego napięcia przestaje ładować (gaśnie dioda), nie mierzyłem do ilu ją naładowuje, ale mogę jednoznacznie stwierdzić że ta ładowarka się nie nadaje :/ ładowanie trwało 2,5h a wystarczyła na 300-500 kulek :/.

Jeśli ładowarka nie ma ogranicznika to można pokusić się o ładowanie, niestety w moim przypadku chińczyki pokusiły się o zabezpieczenie i ładowarka leci na allegro.

Link to post
Share on other sites

Sory za OT, ale nie chcę zakładać nowego wątku.

 

Ile ładować baterię 9,6V KAN 1400mAh? Wg.wzoru wyszło mi 7,84 (1400/250Ah x 1,4 = 7,84) i tak ładowałem niecałe 8 godzin, z tym że bateria była nadal zimna. Jak to w końcu jest, czekać na temperature czy trzymać się obliczeń?

 

Druga rzecz, czy jest to normalne, że taka bateria rozładowuje się w ciągu 10-15minut?(żarówka 21W 12V)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Obliczenia powinny być prawidłowe, bateria powinna się rozgrzewać bardziej na początku łądowania niż przy końcu, czas rozładowania tą żarówką żeczywiście jest dość krótki.

Najlepiej podłącz miernik i zmierz napięcie pod koniec ładowania, lub zmierz prąd ładowania w czasie ładowania, możliwe że ładowarka daje mniejszy prąd przez co batka nie jest ładowana do pełna.

Ładowanie powinno trwać tak długo aż napięcie osiągnie ok 11,2 V ale nie więcej, tak więc mierząc same napięcie możesz zauważyć poprawność ładowania.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem woltomierzem, z obciążeniem mam 11,8, bez -prawie 12,6 V coś koło tego, mam nadzieję że nie "zajechałem" w tym momencie batki :???:

Ładowarka zwykła, jakaś Xaocośtam, przyszła razem z gunem 9,6V - 250Ah

Czyli reasumując, trzymać się obliczeń i wskazań.

Dzięki

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiesz Belfer, przyszło mi teraz do głowy głupie może pytanie, ale skąd wziąłeś te 250 mAh? Napisali na ładowarce, czy zmierzyłeś? Jeśli zmierzyłeś, to mierzyłeś prąd zwarcia ładowarki czy też prąd płynący podczas ładowania baterii?

Link to post
Share on other sites

Jeśli to NiMh to lepiej nie bo możesz zniszczyć batkę (a w takim wypadku taniej wyszło by kupić ładowarkę mikroprocesorową niż nową batkę)

Najlepiej rozbierz wtyczki i włącz w szereg amperomierz i zobacz jak zachowuje się prąd w czasie ładowania.

Link to post
Share on other sites

Tak, NiMh. Zostały mi jeszcze dwa cykle do formatowania, teraz ją rozładowałem(ok.50 minut), poładuje te 8godz. i zobacze, najwyżej się lekko niedoładuje. Wole tak, niż bym miał rozwalić batkę.

O co chodzi z tym amperomierzem, jak prawidłowo powinien się zachowywyać? Sorki, ale te zagadnienia to dla mnie czarna magia :poddanie: :roll:

Dzięki

Link to post
Share on other sites
ekhm, mea culpa pokręciłem troszku icon_lol.gif prąd wyjścia to 250mA, ale wychodzi tak samo

(pojemność / prąd wyjścia X 1,4 stała =

1400mAh / 250mA X 1,4 = 7,84

 

Nie wychodzi na to samo. Prąd wyjścia ładowarki to nie to samo co faktyczny prąd ładowania. Moja ładowarka ma na wyjściu ok 500 mAh, a batkę ładuje prądem 200 mAh. O prądzie ładowania decyduje nie to, ile ładowarka może z siebie dać, ale opór ogniw, który ogranicza prąd ładowania.

 

Zrób tak jak pisze Radzu, ale wtyczek nie rozbieraj. Podłącz ładowarkę wtykając kwadratową połówkę wtyczki odwrotnie, niż normalnie, a drugi biegun połącz przez amperomierz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

To jest zasilacz do anteny (zwykłej jeśli się nie mylę - czyli takiej z 3 programami na krzyż). To się absolutnie nie nada (prąd poniżej 0,1C - no chyba, że ta twoja batka to 850 mAh MAX). 12V to też z deczka za duże napięcie do tego pakietu.

 

Jeżeli twoja bateria to NIMH to już kompletnie nie da rady. Takie zasilacze nie dają prądu impulsowego jaki potrzeba do ładowań NIMH.

 

Rada - odpuść sobie.

 

2 Rada - kup wolnoładowarkę z asgshopu lub z innego sklepu.

Link to post
Share on other sites

NiMh ? prądu impulsowego ? oj coś mylisz, pakiety NiMh można spokojnie ładować stałym prądem, co do napięcia to także się mylisz gdyż maksymalne napięcie jakie może wystąpić na pakiecie 9,6V podczas ładowania to 11,9V, jest to napięcie po uzyskaniu którego pakiet jest maksymalnie naładowany i po osiągnięciu tego napięcia należy zakończyć ładowanie gdyż jego nie zaprzestanie szybko niszczy strukturę ogniwa.

Dane te są pewne gdyż właśnie jestem w trakcie konstruowania ładowarki na specjalizowanym układzie przeznaczonym specjalnie do ładowania ogniw NiMh (tu dodam że wszystkie kupne mikroprocesorówki mają zabezpieczenie delta U które odłącza pakiet kiedy napięcie na akumulatorze zaczyna spadać co dla ogniwa NiMh jest szkodliwe i w ich przypadku powinno się kończyć ładowanie najpóźniej na górze szczytu charakterystyki).

 

Co do tego "zasilaczyka" to od biedy może by i coś naładował ale trwało by to bardzo długo i lepiej nie kombinować z własnymi prostymi ładowarkami do ogniw NiMh.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...