Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ładowanie batki 9,6 ładowarką 8,4


Recommended Posts

znalazłem w domu jakiś zasilacz

 

output: 12v 85mA

 

nada się jako wolna ładowarka 9,6?

 

Można by zrobić z tego co najwyżej wolnoładowarkę do akumulatorów 8,4V/9,6V o pojemności do około 600mAh, oczywiście dodając jeszcze rezystor ograniczający prąd ładowania dobrany tak aby ładowanie trwało kilkanaście h. Ładowanie pakietów o większej pojemności spowoduje przegrzanie i spalenie tego zasilaczyka.

 

Jeżeli twoja bateria to NIMH to już kompletnie nie da rady. Takie zasilacze nie dają prądu impulsowego jaki potrzeba do ładowań NIMH.

 

Rada - odpuść sobie.

 

2 Rada - kup wolnoładowarkę z asgshopu lub z innego sklepu.

 

Czy wolnoładowarki z asgshopu dają prąd impulsowy misiek??

Edited by FireBurner
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam właśnie jestem w tracie swojego pierwszego ładowania, jaki waszym zdaniem mógłby być bezpieczny czas ładowania batki 1100 ładowarką(8,4) 250 mA. Podkreślam że jest to stockowy sh1t i mam zamiar w najbliższym czasie wymienić zarówno baterie jak i ładowarkę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dorzucę swoje trzy grosze...

Wiec kupiłem sobie Jg g36 i batka padla po pierwszym ladowaniu ... Pewnie za dlugo sie ladowala - w kazdym razie potem wogole nie chciala ciagnac sprezyny.

 

Kupilem z uwagi na brak kasy zestawy akumulatorow do oswietlenia awaryjnego swietlowek... dwa razy 4,8 v 4000 mAh. Duze toto, ciezkie ale wydajnosc pradowa mialo az za duza (po 35 k kulke i rofie o polowe wiekszym zjechala sie zebatka silnikow - wszystko w stocku oprocz batki). Ogniwa jak w bateria r20 jezeli ktos je jeszcze pamieta ;)

Baterie laduje ... i tu uwaga - do 48 h ladowarka 8,4 v.

Nawet ich nie rozladowuje bo nie ma sensu - kosztowaly 10 zl jedna wiec mam zapasik. Dwa zestawy zwarly mi sie zanim skombinowalem dobre konektory symulujace styki mini i mimo to wytrzymuja 3-4 strzelanki po 6-7 h kazda. (po zwarciu rozlutowaly sie styki na bateriach ale po przylutowaniu dzialaja nadal.) Baterie doladowuje co 2-3 tyg jakies 12 h chyba ze zapomne i rozladuja sie na maxa to 24-48 h.

Ciagna tez tuningowane repliki z springami 130.

 

 

Tylko u jednego znajomego ktory tez ma taka batke wystapil problem z ladowaniem ladowarka 8,4 v - musiala dawac za maly prad poniewaz nie ladowala baterii.

 

Tak wiec - 9,6 da sie naladowac - ale nie kazda ladowarka 8,4

ps. takie batki to idealne zabezpieczenie ... jeszcze sie raczej nie zdazylo zeby na strzelance komus nie siadla batka i nie trzeba bylo pozyczac. 3 komplety w zapasie daja rade nawet w najciezsze zimy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam(miałem) baterię 8,4V i ładowarkę jakąś chińską 8,4V(400mA).

 

Ze sklepu miałem napisane ,że mam ładować ładowarką 8,4V (250mA) przez 9h.

 

Ładowałem 8,4V (400mA) 9h, koledzy jeszcze poradzili ,żeby przed ładowanie przykryć baterię pierzyną... w efekcie o mało chaty nie spaliłem. Baterie zostały zniszczone w 100%, z jednej wylała się zawartość i zwęgliła.

 

Czy mam na jakiejkolwiek podstawie prawo zareklamować baterie? Czy to nie jest czasem wada baterii ,że się rozwaliła? Proszę o pomoc.

 

Jak widać w powyższej przygodzie, nie znam się na bateriach.

Link to post
Share on other sites

Mogłeś jeszcze włożyć do wiaderka z benzyną :D :D :D Już dawno takiej naiwności nie widziałem :D :D Gratuluję :P

 

Nie no co tu się czepiać przecież to 8,4v i tamto 8,4, a co tam jakieś mA, że w jednym jest dwa razy więcej... Jeszcze rady "znawców", jak to się mogło stać.....?

 

Kolego, 400mA to podejrzewam conajmniej 0,4C twojej baterii. A wzór na ładowanie baterii to: t=1,4x(C:I).

 

Żadna firma ci tego nie przyjmie, bo wynikło to z twojej "niewiedzy".

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam

 

Mam g36c i stockową batke 8,4v oraz ładowarkę firmy krzak z zestawu czyli xiong feng electronic :lol:

 

na naklejce jest niby napięcie wyjściowe 8,4v 250mA

 

Podpiąłem miernik do tego czegoś i wskazuje mi 14,25v bez obciązenia,

pod obciążeniem batką 8,4v ok 9,9v

 

Mam pytanie- da radę tym naładować batkę 9,6v firefox lub asg ?

 

Jeśli dobrze rozumiem to batka 1400ma powinna ładować się coś koło 8,5h ?

 

(średnia między przyjmowanymi w różnych źródłach 1.4x lub 1.6x pojemności znamionowej )

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Witam Panowie namieszało mi się w głowie mam batke Faierfoxa 9,6 V 4000 mAh ile powinienem ją ładować przy użyciu ładowarki, która była dołaczona do stocka który smigał na 8,4 V 1500 mAh ??? Nie jestem przekonany do tej ładowarki ale jakoś na procesorowa też nie mam ochoty wietrzyć kieszeni pzd

Link to post
Share on other sites

Przy pojemności baterii 4000mAh, zjawisko wietrzenia kieszeni jest nieuniknione bo wszystkie tandetne standardowe ładowarki nie mają wystarczającej wydajności prądowej żeby naładować baterie, które mają znacznie większą pojemność niż te dla których były przeznaczone. Zbyt mało wydajna ładowarka po prostu się przepali co w najgorszym przypadku może doprowadzić do pożaru. Awaria ładowarki może też pociągną za sobą nieodwracalne uszkodzenie baterii. Airsoft musi kosztować no chyba, że ktoś ma smykałkę do elektroniki to sobie sam zlutuje ładowarkę ze złomu elektronicznego, który wala się po piwnicy hehe.

Edited by FireBurner
Link to post
Share on other sites

W większosći wypadków te ładowarki działają nieźle. Na pewno są problemy z pakietami 10.8 V ale to inna bajka. Ja od ponad 2.5 roku używam takiej ładowarki i jest OK.

 

Ja się zapłaciło ponad 100 pln za baterię, to warto wydać drugie tyle na przynajmniej taką ładowarkę jak ta.

 

P.S. Sprawdż ceny w innych sklepach, można znaleźćczasem nieco taniej

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...