Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z baterią?


Recommended Posts

Kupiłem tego AK i mam problem z bateria:/ Jest to NiCd 1200mAh 8.4V. Pierwszy raz ładowałem ją około 11h. Wiem, że jest wzór dotyczący ładowania baterii i według niego powinienem ładować 6h 40min (ładowarka ma prąd ładowania 250mA). Po tym pierwszym ładowaniu wystrzeliłem około 1,5 hi-capa. Podczas strzelanki gdy strzelałem dłuższą chwile ogniem ciągłym, po naciśnięciu spustu słychać jak silnik nie ma energii, aby naciągnąć sprężynę. Podłączyłem do mojego aega baterię z AK47S, oddałem strzał, podłączyłem swoją i jeszcze postrzelałem z 10min. Znowu odłączyłem baterię, podłączyłem od AK47S, strzał, i znowu moja - strzelałem następne 5-10min i po tym czasie zauważyłem spadek ROF, więc bateria się wyczerpała.

 

Dzisiaj ładowałem według wzoru, czyli 6h40min i wystrzeliłem tylko 1hi-capa. Nie zauważyłem spadku ROF'a, strzelałem serią i nagle kałach przestał strzelać. Słychać tylko dźwięk opisany powyżej. Nie mam możliwości podłączenia baterii od AKS.

Po zmierzeniu miernikiem teraz bateria ma 8.8V. Czy ona jest rozładowana? sciana.gif

 

Napisałem to również w topicu o AK47 Cymy, ale myślę, że to miejsce będzie bardziej odpowiednie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Cymowskie aku. są kierowane nie do ciebie tylko dla dzieci. Wymagasz od zabawki za parę złoty ze będzie trzebać 5 hi-capów na jednym ładowaniu, tak możesz oczekiwać, ale aku. będzie droższy wtedy, min. połowa wartości AEG'a.

sformatuj

Głowę sobie sformatuj! Aku. się formuje nie formatuje.

Rada dla ciebie, kup sobie nowy aku. najlepiej sanyo bądź G&P czy nawet w sotateczności KAN, problem zniknie sam.

Link to post
Share on other sites

4,17V to niecałe 0,6 V na ogniwo, czyli już naprawdę ostro rozładowane ze wskazaniem na zniszczone, na szczęscie NiCd nie są aż tak delikatne jak NiMH, te pierwsze długie ładowanie pewnie też nieźle dało w kość tej batce (jak by to była NiMh to już by napewno było po niej)

Jedyne co możesz spróbować zrobić z tą batką to pełne 3 cykle ładowania i rozładowanai najlepiej na ładowarce mikroprocesorowej.

Możliwe że po takim zabiegu będzie jeszcze zdatna do urzytku ale na pierwotną pojemność to napewno bym nie liczył.

Najlepszym wyjściem będzie kupienie nowej batki a ta co masz to po "naprawieniu" będzie na czarną godzinę.

Link to post
Share on other sites

Naładowałem baterię, ładowałem 6h 50min. Miernik pokazał (pokrętło było ustawione na znaczku "omega" z liczba 2000 - nie znam się na elektronice:P) 564 (nie było tam kropki ani przecinka). Gdy przestawiam pokrętło na liczbę 20, pokazuje 4.20V.

No nic... idę postrzelać, jak wrócę to napiszę ile kulek udało mi się wystrzelić.

Link to post
Share on other sites

:wink: :wink: :wink: :poddanie:

Rozumiem że można się nie znać na elektronice ale żeby aż tak to chyba trzebabyło spać na fizyce :wink:

 

U - napięcie mierzone w woltach - V

I - prąd mierzony w amperach - A

R - rezystancja (opór) mierzony w omach - Ω

 

Dodatkowo znaki:

m - mili oznacza że podawaną wartość należy przemnożyć przez 10^-3 aby otrzymać właściwą wartość.

 

Czyli, np. 200 mA = 0,2A

 

= - napięcie/prąd stałe

≈ - napięcie/prąd zmienne

 

Wspomniane liczby to maksymalny zakres danego pomiaru.

 

Oporu czyli omega nie mierzymy :!:

 

Napięcie mierzymy dołączając przewody równolegle i ustawiając zakres 20 V =

Prąd mierzymy dołączając przewody szeregowo i ustawiając na zakresie 200 mA =

 

Mam nadzieję że teraz już wiesz jak należy robić pomiary :!:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...