Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Człowieku, gdzie ja body porównywałem? Trudno dosyć porównać (szajs)metal z ujowym plastikiem.

 

I patrzę że Twój PeJot jest na tyle boski że nie mamy o czym gadać. Dla mnie to przereklamowana, niedorobiona replika, której wymiana na body guardera gówno da. Tyle że wpakujesz tyle samo kasy co w replikę i będziesz kozaczył body. Bo cała reszta dalej będize ochydna Pejotowska, a w środku dalej będziesz miał części które rewelacyjne nie są.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zwyczajnie brak im odniesienia do lepszych replik. Faktem jest że są to repliki ostro przereklamowane, a magiczna liczba 360 przyćmiewa wszystkie wady ;)

To może ja coś napiszę :)

 

Kupiłem PJ4 RIS i dałem metalowe body SRC, wyniosło mnie to 850 zł, wiem że można zgarnąć w tej cenie replikę CA, ale wersji RIS w tej cenie nie zgarnę. Ot taki tok rozumowania.

 

Teraz co do tego co w niej zrobiłem, to tylko dałem silikonową gumkę Guardera oraz preclufke Systemy, zyskałem +/- 385 FPS (musiał bym ponownie zmienić na chrono czy się utrzymuje wynik, ale powinien z tego co widzę jak kulki lecą)

 

Ma kilka wad, ale moim zdaniem są do przełknięcia. I jeśli Krakmani pójdą za ciosem to mogą dopracować parę szczegółów i zrobić naprawdę godne i konkurencyjne repliki chociażby do CA.

 

Szyny RIS, samo wykonanie jest bardzo ładne, porównywalne z CA czy też G&P ale sam montaż tych szyn na lufie jest co najmniej żenujący, dlaczego bo szyny się trzymają imitacji rury gazowej, nie ma rury, szyny latają wkoło. Misza widział ten patent w Rawiczu, jak szyny latały.

 

A czy P&J to dobre karabiny, odpowiem w ten sposób, pogadamy jak mi się gwarancja skończy. Strzela bardzo dobrze, troszkę głośne ale można to przeżyć no i z metal body ładnie wygląda. Nie narzekam, i uważam że mogą konkurować z CA, ale .......... zawsze póki co będzie ale.

 

Aha jak by kogoś to interesowało, miałem TM,CA,G&P,P&J 1g, i mam składaka custom CQB, więc mogę porównywać.

 

Ale na osądy jaka to marka, jaka to replika, i co z niej da się zrobić jest o wiele za wcześnie. O WIELE

Link to post
Share on other sites
Jaruś (Splinter) nie bądź taki hop do przodu, ponieważ sam się zdziwiłeś tym, że moja Emka trzyma sie kupy BDB. Jedyną wadę jaką wymieniłeś to, to, że głośno chodzi i że krótka lufa jest!

 

A co miałem powiedzieć sąsiadowi... :-F zanim kupisz to body guardera to i tak pewnie sprzedaż m-ke.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Dobra co nieco odświeże temat....

 

Czy wie ktoś (ale NIE spekuluje) czy RIS od pejota II bedzię pasował do emek innych firm (chodzi mi zwłaszcza o m4 G&P) - czy nie ma tam jakichś dziwnych 'chińskich' patentów jeśli chodzi o kompatybilność ??

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

No a ja jutro właśnie mam zamiar jechać do Krakmana i założyć metalbody SRC + metalową komorę hop-up + gumikę silikonową Guardera + prec. lufę SRC :) W sumie nie wydam na to tak dużo a karabinu CA, G&P itp. o takich osiągach nie kupię za tą cenę .

Link to post
Share on other sites

"W sumie nie wydam na to tak dużo a karabinu CA, G&P itp. o takich osiągach nie kupię za tą cenę"

 

 

Precyzja wykonania markowych replik jest dużo większa dlatego nawet nie ma jak porównywać ich do PJ, JG itp. Porównasz sobie potem G&P z twoją repliką a sam też tak uznasz.

 

Nie rozumiem tego pościgu za tymi 60 fps'ami. Te kilkadziesiąt fps'ów sprawia, że karabiny PJ w oczach wielu ludzi stają się najlepszym sprzętem na ziemi ;)... a tak na dobrą sprawe to do gorzej wykonanego gearbox'a wkłada się m110 , 120. Czyżby jakieś kompleksy ? Nie idzie trafić z 300 fps'ami ? ;) Tylko tak to potrafie wytłumaczyć bo wielu ludzi zakłąda tyle sprzętu do PJtów że wychodzi im cena nowego stockowego CA.

Toż to jakiś fenomen.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites

Czyli wracając do RISa, jesli z PeJota wezme tylko RIS a w GP zostanie zespół muszki i np z frontgripa GP zostawie rure gazową (wiadomo ze w GP 'wchodzi' ona w korpus) to będzie to wszystko ze sobą kompatybilne ?

 

w skrócie: RIS od PJ a muszka i rura gazowa z frontgripa GP -

podejdzie? :-P

 

 

z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Heh to moje pytanie jest takie jaki zasięg ma G&P a jaki PJ'ki (pytam z ciekawości) z twojej wypowiedzi wynika że z fps'ami z G&P strzelam na taki sam dystans, z większą precyzją jak przy 380 fps PJ? Dobrze zrozumiałem? I proszę o definitywną odpowiedź co musiałbym zmienić w P&J aby dorównać replice G&P wiem że na pewno korpus :) a co w bebechach? :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Repliki PJ II gen. mojim zdaniem są najgorszymi replikami do 500zł ! Kumpel z team-u ma M933- się raz tnie, coś "characze" zębatką silnikową i wypluwa kulki na 30m, hop-up blokuje kulki niekiedy, że wylatują z lufy na 20cm. Ogólnie nie polecam wszystkim ! Lepiej kupić coś z JG

Link to post
Share on other sites

Heh to moje pytanie jest takie jaki zasięg ma G&P a jaki PJ'ki (pytam z ciekawości) z twojej wypowiedzi wynika że z fps'ami z G&P strzelam na taki sam dystans, z większą precyzją jak przy 380 fps PJ? Dobrze zrozumiałem? I proszę o definitywną odpowiedź co musiałbym zmienić w P&J aby dorównać replice G&P wiem że na pewno korpus :) a co w bebechach? :)

 

Co do zasięgu:

Dzisiaj miałem okazję porównać swoje M4A1 P&J + preclufa z M16A3 G&P więc zasięg jest praktycznie identyczny. Tylko wg.mnie cosik tu niegra, bo GP ma w stocku słabszą sprężynę od mojej emki... :!:

 

Pytasz się co trza wymienić żeby dorównać G&P ?

:wink:

Po prosu kup G&P! Obojętnie co wymienisz, zawsze to będzie P&J. Wydasz masę kasy na części i co...będziesz miał "prawie" G&P.

Link to post
Share on other sites

Tylko wg.mnie cosik tu niegra, bo GP ma w stocku słabszą sprężynę od mojej emki... :!:

No bo to jest chiński patent. Kawałek rurki(cylinder), moneta przykręcona do mniejszej rurki(tłok) i m200. No i mamy porządane 380fps'ow. Odp. na twoje ''pytanie'' brzmi szczelność. Pod tym względem nie ma co porównywać nmarkowych replik do II klasy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

jesli moge wypowiedzec sie na ten temat, mam pj 16 po tuningu wizualnym i malym tehnicznym wraz metal body src dostalem metalowego hopka ten z pj nie pasuje gumka src jest tak samo kiepska jak pj wiec trzeba ja wymienic na firmowa , wydaje mi sie ze moja replika niema 370 fps bo mimo wymiany dyszy na uszczelniona i lufy precki src 6,03 nie zahwyca osiagami wiec wymienie glowice tloka i prowadnice sprerzyny na lorzyskowana i cylinder typ 0 , sprerzyne na 110 o nie regularnym skoku i lorzyska kulkowe jak wszystko zalorze zdam relacje jak dzala. Replika wyglada teraz tak; http://przemo7610.wrzuta.pl/obraz/XrBmJPI50e/simg0037

Link to post
Share on other sites

Ja kilka dni temu zamówiłem M16A3 P&J i dziś powinno do mnie przyjść. Zamawiałem ją na www.taiwangun.com i chyba wiecie, że zamawiając na tej stronie, przed wysyłka robią przegląd broni i przyklejają stickery na gearboxy, co jest "gwarancją na gwarancję". Mam dylemat, czy rozbroić gearboxa i lekko stuninngowac, czy nic z nią nie robić, żeby gwarancją trzymała...

Co byście zrobili? Podejżewam, że wiele osób zamawia 'guny z taiwangun.com i też mieliście te nalepeczki na gb... :)

Edited by Ulairi
Link to post
Share on other sites

Jak się znasz na serwisie AEGów to proszę bardzo - zrywaj plombę i podkręcaj... Jeżeli coś tam się zkaszani potem to będziesz miał problem z naprawą, bo albo sam to zrobisz, albo będziesz płacił za usługę serwisową.

Co prawda gwarancja gwarancją, a i tak niezależnie od postanowień przysługuję Ci uprawnienie z tytułu rękojmi, z tym że dochodzenie tego pozbawi Cię sprzętu na dłuższy czas... zależy więc, czy to Ci się kalkuluje.

 

Ja po pół roku zdecydowałem się na zerwanie plomb, ale nie każdemu to może odpowiadać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...