Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK47 CYMA (CM.028)


Recommended Posts

Witam! Od jakiegoś miesiąca mam w/w karabin. Wersja z metalowym magazynkiem. Jestem z niego dość zadowolony, ale od początku mam z nim problem (nic z tym nie robiłem, bo myślałem, że po wystrzeleniu kilku paczek problem zniknie), mianowicie gdy strzelam (szczególnie auto) to wystrzeli kilka/kilkanaści kulek i kilka strzalów jest pustych ... przy semi da sie to zauważyć, ale nie tak jak przy auto. Podejrzewam magazynek , co Wy na to?

Link to post
Share on other sites

no możesz spróbować oddać na gwarancje, ale 1. problem to to czy go wezmą, 2. czy nie dostaniesz podobnego. Przecież mag nie jest popsuty tylko trafił ci sie pechowy egzeplarz, moze sie okazać, ze jak dostaniesz 2. bedzie miał podobną wade. Wadę fabryczną.

Link to post
Share on other sites

Na taiwangun.com jest wybór magów do AK47. Krótki i długi lowcap J&P i z 3 Hicapy J&P + inne innych firm.

Osobiście sprawdzając, pasuje krótki hicap, długi lowcap i realcap.

Co do innych też nie powino być problemu, w końcu to ta sama firma i wątpie, żeby magi między sobą się wielce różniły.

W temacie o AK ludzie wypisywali jakie magi pasują i może ledwo pare średnio pasowało.

Nie przejmuj się jak jakiś będzie latał w gnieździe itp, to normalne nawet w prawdziwym :P, a i tak można wszystkie problemy magów załatwić taśmą.

Spróbuj też jak nie chcesz kupować nowych magów, zdjąć choćby ten metalowy mały ciężarek zamachowy w środku, może to pomoże.

Ważne też jakich kulek używasz.

Przykładowo mi się dużo mniej stary cymowski mag ciął na Blasterach czy G&G niż na P&J. Na P&J to mi się cieły czasem nawet lowcapy.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam kalacha CYMY i jak do tej pory nie mialem problemow za magiem. Jak tylko go nie "przekrecisz" to posluzy ci dlugie lata. A co do kulek to moim zdaniem kulki od P&J sa tandetne. Brat kupil owe kulki i w paczce mial kilkanascie kulek peknietych na pol. Strzelam z Fidragonow 0,25g i jak dotad nic mi sie nie zacielo. Jesli problem nie lezy w magu (nie jest uszkodzony to wez od kumpla kulki innej firmy i sprawdz czy sie zacina. Najczesiej to kulki sa winowajca zaciec broni.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kup low-capy od P&J i styka.

a nie lepiej zamiast low-capa kupić mid-capa??więcej kulek i prawie taka sama zasada działania jak w low-capach

 

ostatnio mam problew z hop-upem,wcale nie podkręca kulek,był nasmarowany to kolega doradził żeby go na sucho wytrzeć,wytarłem smar i nic.Jak patrze w tą "dziure" gdzie wchodzi głowica cylindra i przestawiam z "normal" na "hop" to wszystko działe normalnie.Co zrobić??

Link to post
Share on other sites

To normalne napewno zalałeś olejkiem sylikonowym gumke hop-up.Wytarcie szmatką dużo niepomoże.Dlatego wystrzel z 300-400 kulek i hop-up powinien zacząć działać normalnie gdyż kulki "wytrzą" olejek sylikonowy albo inny substancję którą nasmarowywałes replike.Jeżeli i to niepomoże mogłeś przez przypadek uszkodzić gumke hop-up.

Link to post
Share on other sites

Mojego kumpla AK-47 robił to samo. Co jakiś czas kulki nie leciały. U Krakmana powiedzieli mu, że miał za mocno skręcony Hop-Up. Jak go poluzował to faktycznie pomogło.

Natomiast w moim AK-47S wymieniałem ostatnio lufę, komorę i gumkę. Kupiłem gumkę Hop-Up G&P i dupa :cry: Kulki wogóle nie chciały przez komorę przelecieć - ani jedna. Miałem w zapasie nową gumkę SRC, wymieniłem i kałach wali aż miło. Widocznie nie wszystkie gumki się nadają albo jakośc GP do kitu :cry:

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Kurde, mam wrażenie, że mag chodzi coraz gorzej, ale mam nadzieję, że to tylko wrażenie. Problemu tego nie zauważylem podczas strzelania ogniej pojedynczym, zaś gdy strzelam serią jest tak jak mówiłem, wyraźnie i dość często słychać i widać puste strzały. Miałem mieć plastikowy hi-cap, żeby zobaczyć czy to na pewno wina maga, bo tak na 100% pewny nie jestem (czasem mam wrażenie jakby tłok pracował za szybko ;) )...ale okazało się, że kumpel już go sprzedał... i teraz nie wiem ... czy oddawać na gwarancję, czy oni coś z tym zrobią?

Link to post
Share on other sites

To na 99% wina magazynka. Paru znajomych, w tym ja, niektórzy z plastikowymi hicapami, niektórzy z metalowymi, wszyscy mieli podobne problemy, nawet po próbach naprawy. Jak podawanie większej ilości kulek dało się naprawić (bo u mnie podawał po paręnaście kulek na serie i się "rozkręcał"), tak to, że czasem nie podaje, albo podaje "za mocno" po parę kulek - nie.

Problem ten u mnie nie występuje przy realcapach stara, lowcapach i hicapach p&j, a pewnie innych firm też będą działać dobrze.

Edited by RED (Lone Wolf)
Link to post
Share on other sites

Kupiłem gumkę Hop-Up G&P i dupa :cry: Kulki wogóle nie chciały przez komorę przelecieć - ani jedna. Miałem w zapasie nową gumkę SRC, wymieniłem i kałach wali aż miło. Widocznie nie wszystkie gumki się nadają albo jakośc GP do kitu :cry:

Pozdrawiam!

 

VETO!

Ja miałem sytuacje dokładnie odwrotną. Gumka SRC do dupci a G&P jak marzenie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

99% pewności nigdy nie ma w chińskich replikach.

Używam lowcapów i krótkiego hicapa P&J (długi hicap jest w sumie w środku taki sam) i jednak w hicapie czasami kulkę nie poda tak jak powinien, choć jest to rzadkie.

Luzy w gnieździe są nie istotne. Tak jest nawet w prawdziwym, byle nie wypadał.

Szybko się nie podkręci bo sam nie potrafi ;).

Jak się będzie dobrze dbało, nie przekręcało, czyściło i smarowało to powinien podawać większość kulek (100 % nigdy nie poda, tak jest z każdym Hicapem).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...