Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy GB guardera wystarczy?


Recommended Posts

Siema!

Kupiłem właśnie niedawno używkę CA i chciałbym ją "ciut" :D stuningować...

Mam w niej zamontowane zębatki CA STU, na półeczce czeka silnik CA HighTorque, w srodku już są wymienione głowica tłoka i prowadnica na łożyskowane.

Oczywiste jest, że muszę wymienić szkielet GB bo do używki wsadzic m130 = góra jeden dzień zabawy.

 

I teraz pytanie:

Czy szkielet GB Guardera (v.2), na asgshopie oznaczony jako wzmocniony, da radę na dłuższy czas?

 

Czy jest sens dawać 210 zeta za GB Systemy z łozyskami 7mm kulkowymi? Bo słyszałem, że kulki do m130 nie są za dobrym pomysłem...

 

 

Z góry dzięki za pomoc...

Link to post
Share on other sites

Ja mam przy M130 ten GB. Ten mit, że do sprężyn powyżej M130 powinny być łożyska ślizgowe, można sobie włożyć miedzy bajki. Mnie to śmiga jak marzenie i do tego całość ciszej chodzi. To rozwiązanie polecieli mi ludzie z asgshopu. Wiem, że mój to v.3, a Ty chcesz v.2 ale chyba wielkiej różnicy nie ma.

Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

To nie mit!

 

Tak uważasz?

 

v.3 nie są "o wiele bardziej wytrzymałe" - mają inną budowę co owocuje innymi naprężeniami. Pękają rzadziej, ale nie wyolbrzymiajmy bo wychodzi na to, że v.2 jest ze szkła a v.3 z metalu. W moim przypadku (i nie tylko) ten pierwszy jak i ten drugi wykazał się identyczną wytrzymałością.

Link to post
Share on other sites

A może najlepiej nie zmieniaj go wogóle. Jak pęknie, to się będziesz martwił.

 

To raczej nie wchodzi w grę... Po co mi sytuacja, w której nagle w czasie walki gnat mi milknie? Te wzmocnione CA teżw sumie drogie nie są...

 

Tak właściwie jedno mnie zastanawia: ASGSHOP do tuningu pod m130 w CA nie wymienia przecież szkieletu... A taki szkielet na machinegunie jest po 99 zeta.

Z kolei GB hurricane`a są po 120 złotych. Jak te opcje skomentujecie?

Link to post
Share on other sites

Wiesz, mi stockowy V2 CA na łożyskach 6mm wytrzymał półtora roku na M150 i M170, dlatego ja mam zaufanie do gearboxów CA. Jednak jeżeli stać cię na wymianę GB, bo ten może się zepsuć, to bierz Deep Fire, będziesz bezpieczniejszy. ;-)

Edited by zdzisiu
Link to post
Share on other sites

Zdzisiu - ale nie popadajmy w jakąś paranoję! Nie tylko Deepy są mocne... G&P i Systema są na CO NAJMNIEJ tym samym poziomie :)

 

Misiek, ja mam Deepa i go chwalę. Nie miałem nigdy Systemy ani G&P, a wolę polecać to, co sam sprawdziłem, niż kogoś wprowadzić w błąd. 8-)

Link to post
Share on other sites

Za to ciut (według Panow_speców) ryzykownie biorę łozyska kulowe 6mm:D. Jak sie nie rozleca to bedzie super a jak tak to 50 złotych za, dajmy na to pół roku skutecznego banglania na małej bateryjce nie jest wysoką ceną. W razie czego mam jeszcze ciut już wyśmigane ale jeszcze dobre stalowe ślizgówki:D

Link to post
Share on other sites

Blade - lecz to co ty posiadasz to super mocna V trójka :P Mówiłem, że to nie mit to mnie nie słuchaliście - wstydźcie się :D. Z tym -10 stopni to nic nie zmienia - jeżeli gun poleży w takiej temperaturze i "się przyzwyczai" nie będzie niemiłych niespodzianek :D.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...