Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UCP i kamuflaż irackiej policji = MARPAT + zmiana barw


Recommended Posts

Niedawno zauważyłem, że kamuflaż US Army UCP jest bardzo ściśle oparty na wzorze MARPAT. Jest to w zasadzie ten sam wzór rysunku, ino kolory ma inne, 3 zamiast 4 (nie chce mi się dokładnie opisywać jakie barwy ucepeowe zastąpiły marpatowe ;) ). Podbnie jest z ze wzorem pikselowym irackiej policji, to też 3 kolorowy wzór z korzeniami w kamuflażu MARPAT, a że 3-kolorowy to pewnie powstał bezpośrednio na bazie UCP.

 

0644717298f5cc78m.jpg

 

Wskazałem przykładową plamkę.

Edited by AdAm
Link to post
Share on other sites

Jednolity to jednolity...

 

Ten iracki pixel ma kamuflować gdyż nie po to zrobili im kamuflaż opierający się na systemie rozmycia sylwetki tylko po to, żeby się odróżniali...

 

A jeżeli chodzi o to jaki policja powinna miec kolor uniformu, aby nei kamuflował powinien to być tak jak napisałeś niebieski czy jakiś khaki.

Link to post
Share on other sites

Jack: Ale na łokciach ma Bijansy :P to taka iracka herezja przeciw korpusowi bo jak widać na pierwszym zdjęciu (post AdAma), to przykumplował się z chłopakiem z US Army :P

 

A co do różnicy między UCP a tą iracką wariacją widać, że zmienili tylko jeden z trzech odcieni na niebieski :)

Link to post
Share on other sites

Okazało się, że MARPAT wykorzystuje z kolei rysunek wzoru CADPAT.

 

Temat się rozwijał... Dopóki nie dobrał się do tego jakiś jeden hmm... któremu nie wiedzieć czemu przeszkadzało... To kolejny z niestety coraz częstszych przykładów na aroganckie zachowania ważniaków moderatorów na MP.net. Dno :(

Edited by AdAm
Link to post
Share on other sites

Jak nie wiadomo o co chodzi to o piniądze chodzi.

 

Czytałem ostatnio artykuł, że te teraźniejsze piksele wcale nie są takim super hiper wynalazkiem, że stwarzają nas niewidzialnymi, po prostu taniej było tworzyć akurat kamuflaż z małych kwadracików, niż z nieregularnych plam, co wcale nie jest takim rewolucyjnym rozwiązaniem - ludzie z Crye'a, o tym wiedzieli, dlatego pikseli nie robili na przykład (choć taniej by wyszło...).

 

A kamuflaże są podobne, bo też nie opłacało się od nowa "konstruować" kamuflażu. A to że używający tego współpracują z amerykanami jeszcze więcej wyjaśnia. Nawet to, że dobry wujek Sam dał super prezent jako brend nju kamo patern. Co naprawdę nie jest "brend nju".

 

 

A co do UCP to dalej nie rozumiem sensu jego istnienia. Doszedłem ostatnio do wniosku, że kamuflaże już są na takim etapie, gdzie przestały się rozwijać w odpowiednim kierunku, zaczynają powstawać głupoty, albo "nowe style" tzn. zamiast mniej, to bardziej widocznym trza być. Może amerykanie zaczynają tworzyć styl na "Złotego Rycerza" - ostrzegają oczowalącym kamuflażem że są niebezpieczni (w przyrodzie dużo takich przykładów). Ale osobiście bał bym się jak pierun wojować na naszych szerokościach geograficznych z UCP na sobie.

 

 

Mam nadzieję, że nie obraziłem nikogo wierzącego w UCP.

 

ps.

dlaczego UCP? Tak jak się rozejrzeć to to jedynie kamufluje czasem na pustyni i na skałach (choć za jasne), no i na sofie babcinej.

Link to post
Share on other sites

Na MP.net Guy Cramer trafnie zauważył, że do zbioru kamuflaży pikselowych, które wykorzystują ten sam rysunek plam (w paru miejscach jedynie z bardzo niewielkimi zmianami) należy dodać CADPAT. Jak wiadomo to był pierwszy z współczesnych pikseli, czyli sprawa stała się jasna. Wzory MARPAT, UCP, Jungle Stalker i kamuflaż policji irackiej to w istocie modyfikacje jednego i tego samego wzoru, CADPAT-a. Znaczy w skrócie, Kanadyjczycy wymyślili i zrobili, a reszta jedynie sobie pozmieniała sobie kolorki ;)

 

7dfce8178808f6c4m.jpg

Edited by AdAm
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...