Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Otoż od paru dni jestem posiadaczem ak 74 cymy kupionego w krakman'ach.

Wczoraj bedac na strzelance przytrafil mi sie taki problem. Wrzucam auto strzela normalnie, po czym wrzucam semi i dzieje sie tak:

- wystrzela jedna kulke i blokuje sie spust lub,

- nie wystrzela wogole kulek a spust chodzi

- normalnie strzela

 

mozecie powiedziec co jest nie tak ? jeszcze chcialem dodac ze srubka selektora ognia sie strasznie luzuje i naprzyklad gdy strzela na auto, i pod wplywem drzenia selektora spada na dol czyli wlacza sie semi ^^.

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Natomiast ja mam taki problem: zębatki selektora zmieniły pozycję podczas wyjmowania GB i zmiany chwytu kolby, zauważyłem to dopiero bo złożeniu ;/ i z tego co wiem ustawienie jest dosyć trudne. Czy zna ktoś jakiś złoty środek na ich ustawienie ? Czy po prostu muszę zrobić to metodą prób i błędów.

pozdrawiam Mieciu

Link to post
Share on other sites

Natomiast ja mam taki problem: zębatki selektora zmieniły pozycję podczas wyjmowania GB i zmiany chwytu kolby, zauważyłem to dopiero bo złożeniu ;/ i z tego co wiem ustawienie jest dosyć trudne. Czy zna ktoś jakiś złoty środek na ich ustawienie ? Czy po prostu muszę zrobić to metodą prób i błędów.

pozdrawiam Mieciu

 

 

Prosta sprawa :

wyjmujesz GB

przyglądasz się zębom dźwigni selektora ognia oraz zębatką przekładni selektora ognia.

Zauważasz na gb odstający odlew shitmetalu ; czyli taka blokada zeby przekladnia selektora nie przekrecila sie o 360

ustawiasz przekladnie w tej pozycji

nakładasz dźwignię selektora ognia tak by wszystkie zęby nachdziły na zęby przekładni.

Jeśli przegapisz jeden ząbek zauważysz to w ten sposób :

Zewnętrzna dzwignia selektora nie będzie dobijać do pozycji "safe"

 

Raz lub 2 razy może Ci się nie udać ale szybko zauważysz co i jak :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

U mnie wygląda to następująco , Pewnego słonecznego dnia :) podczas strzelanki straciłem single ... wciskam a tu nic.. chwile po auto mowie może coś z kablami wiec w domu patrze na GB [ wyciągnięte z Body ] i strzela :)

Okazało sie , że miałem słabo naładowaną batke ''chyba'' ponieważ po złożeniu znowu mam ten sam problem tzn moja 74 nie reaguje na batkę [ Sanyo RC 2400 mAh , 9,6V ] Okablowanie wydaje się być dobre , co do batki to zobaczę jutro na innych :) i dam znać A waszym zdaniem co mogło może być nie tak?

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

U mnie wygląda to następująco , Pewnego słonecznego dnia :) podczas strzelanki straciłem single ... wciskam a tu nic.. chwile po auto mowie może coś z kablami wiec w domu patrze na GB [ wyciągnięte z Body ] i strzela :)

Okazało sie , że miałem słabo naładowaną batke ''chyba'' ponieważ po złożeniu znowu mam ten sam problem tzn moja 74 nie reaguje na batkę [ Sanyo RC 2400 mAh , 9,6V ] Okablowanie wydaje się być dobre , co do batki to zobaczę jutro na innych :) i dam znać A waszym zdaniem co mogło może być nie tak?

Pozdrawiam

ja miałem taki problem z AK-47 cymy,okazało się ,że blaszki stykowe się "rozeszły" na boki,kilkanaście strzałów po semi straciłem auto,trzeba było gb rozkręcić i pęcetą je z powrotem docisnąć(uwazam ,że w gb beznadziejne jest to,że do kostki stykowej nie mamy dostępu ,jak nie rozkręcimy gb :evil: )

 

Moje AK74 Cymy tez ma problem na semi :/ Kilka strzałow odda bez problemu ale zaraz się blokuje spust. Na razie tego nie ruszam, bo semi w walce i tak nie używam :P na auto wszystko śmiga pięknie.

pewnie coś z rozdzielaczem ognia pojedynczego.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Ja także mam problem ze spustem i selektorem w mojej 74'ce . Spust chodzi bardzo ciężko, co uniemożliwia szybkostrzelność w trybie ognia pojedynczego.. no i podobnie jak u was zacina się na singlu i trzeba oddać parę strzałów na auto, żeby wszystko wróciło do normy. Nie ma co wysyłam go na gwarancje.

Link to post
Share on other sites

Ja także mam problem ze spustem i selektorem w mojej 74'ce . Spust chodzi bardzo ciężko, co uniemożliwia szybkostrzelność w trybie ognia pojedynczego.. no i podobnie jak u was zacina się na singlu i trzeba oddać parę strzałów na auto, żeby wszystko wróciło do normy. Nie ma co wysyłam go na gwarancje.

 

wyslanie cymki na gwarancje nic nie da.a jak da to gora na tydzien.ten typ tak ma i moze to w tym jest piekne..wyobrazacie sobie strzelanke bez rzucania miesem,bo Wam sie karabinek zaciol? =D

Edited by teufel9
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

u mnie taki sam problem w trybie semi, chwile postrzelam a pozniej semi sie zacina albo wogole nie strzela. dzisiaj o 5 godz za dlugo ladowalem akumlator (nie celowo) i na semi strzelal jakos dobrze, zaciecia nie sa juz takie czeste. mysle ze to wina baterii, chce kupic 2000 mah 8,4 v firefoxa, wtedy powinno strzelac dobrze.

Link to post
Share on other sites

Siemka! W mojej cymce (pierwsze wydanie) zdarzały się problemy (na semi się zacinał i aeg wali full auto nawet po puszczeniu spustu). W końcu ten problem bierze mój egzemplarz. Juz zbytnio nie pamiętam jak wygląda ta kostka stykowa, gdzie jest (o ile mnie pamieć nie myli to znajdunie się ona w w gearboxie) i co trzeba byłoby z nią zrobić. Mógłby ktoś napisać po krótce co i jak, bo juz zapomniałem większość?? (jakby można było prosić to proszę o foto tej kostki)??

 

P.S. Nie chciałem tworzyć nowego tematu więc się tutaj podpiąłem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

ja mam za to odmienny problem : jako że mój selektor ognia chodził bardzo miękko i przy mocnym wstrząsie zchodził poniżej poziomu "semi", postanowiłem go rozłożyć - lufę, komorę hop up i przednie body odczepiłem od body właściwego. Kolbę także rozdzieliłem, natomiast mam problem ze zdjęciem rączki - kabłąk spustowy jest oddzielony od body a śruba jest wyjęta.

Od razu mówię że rozkładam pierwszy raz w życiu coś tak skomplikowanego, mając na celu późniejsze jego złożenie.

Za odpowiedź z góry dziękuję

Mariusz

Edited by Marius7
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...