Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full Metal - BOYI


Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No cóż, u mnie okazało się, że przyczyną jest komora położona za wysoko. Problem rozwiązałem przez podklejenie komory od góry taśmą oraz... usunięcie sprężynki ;) Nie wiem co ta sprężynka ma do rzeczy, ale z nią podaje gorzej.

 

Sprawdź, może masz to samo. Może też być coś innego, trzeba kombinować.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie w/w topicu - nie tyle nie opłaca się, co trzeba mieć anielską cierpliwość i dużo czasu ;)

 

Może mi ktoś napisać, JAK ZDJĄĆ FRONTGRIP z tego dziadostwa? Bo mnie szlag jasny zaraz trafi... <gorszy dzień> :(

 

 

Jakich magów używasz ? Jeśli hi-cap to być może z nim jest problem , próbwałeś strzelać z innych magów ?

Link to post
Share on other sites

Chyba zacytowałeś nie to co trzeba ;)

 

Z moich doświadczeń wynika, że hi-cap podaje raczej średnio, ale nie aż tak źle jak kolega wyżej opisuje. Chyba że jest nie nasmarowany w ogóle. Wtedy warto mu zaaplikować parę kropel oleju silikonowego.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o tą sprężynkę to chyba jej zadaniem jest dociskanie HU do GB tak mi sie wydaje, strzelałem z HI-capa kumpla i też bywa różnie mój mag u niego w M-ce dzałał dobrze. Jestem zdziebko zawiedzony bo replikę dostałem wczoraj działała dobrze ale okazało się zę HU jest wcisnięty na chama i ostatnia zębatka zablokowała się o body i nie można regulować HU, więc wykręciłem pina rozłożyłem body wyciągnołem HU poprawiłem że weszło ładnie i można nawet regulować HU złożyłem wystrzeliłem parę kuleki było dobrze. Potem na strzelanke a ty po magu się okazało że na semi co druga kulka idzie albo żadziej a jak walnie to 3 i więcejn na raz zależy ile było pustych strzałów a na auto to sieje jak chce raz dalej raz bliżej w seri są takie że leci jedna jak powinno nie leci wogule albo kilka na raz wyskakuje no i załamka. To pierwsza replika więc można się podłamać wydaje mi isę że coś z HU jest nie tak bo serwis wymieniał gumkę i mogli coś skopsać.

Link to post
Share on other sites

Dobrze Ci się wydaje, sprężynka odpowiada za dociskanie komory do gb, ale ja osobiście nie rozumiem za bardzo, dlaczego bez niej lepiej podaje... powinno być odwrotnie, ale widać tak musi być :D

 

Rzecz się rozchodzi przede wszystkim o położenie komory hop-up względem wylotu maga - kombinuj z podklejaniem itp. Być może jeżeli nałożysz trochę taśmy na tą część, która wchodzi do lufy zewnętrznej, uderzenie sprężyny gb nie będzie odsuwało komory od gb i dzięki temu będzie ona w prawidłowej pozycji. Próbować, próbować, próbować.

 

Tak nawiasem mówiąc: witam w świecie chińskich aegów :D

Link to post
Share on other sites

No to sprawa się definitywnie rozwiązała, po pierwsze gumka od Hu była wcisnięta do komory w jakiś dziwny sposub że kawałek był urwany a w środku jak jest ten kołnież co zostaje się przed lufą był sprasowany, i przez to zmiejszyła się średnica HU i kuki ciężko było śrubokrętem przepchnąć a co dopiero mówić o tym żeby dysza przepchał kulke, ale co do definytywnego rozwiązania to poprostu się urwała głowica chyba ?? bo GB sobie chodzi a powietrza nie pompuje :-(. w związku z tym zonk bo czekałem tydzień na replike pomijająć 3 miechy zbierania timu, kasy i w końcu oczekiwania na dostawę do sklepu, więc że tak powiem krew mnie zalała, ale jakoś szczegulnie nie jestem też zdruzgotany poza żalem ze za tydzień sobie nie postrzelam w weckend pewnie. A to ze może się posypać po "pierwszym Hi-capie" to byłem świadomy. I teraz trzeba liczyć na sprytnego serwisanta bo ten który robił przegląd i wymieniał części to chyba miał zły dzień.

 

Jak to jest z cińczykami, to że się posypie to wiadomo odrazu ale kiedy to się stanie nikt tego nie wie. Teraz zbieram na markowy sprzęt a będe śmigał na tym niewypale który może eksplodować w każdej chwili.

 

No już tak się zaląć do końca to mundur kupiłem, oporządzenie kulek z metra, nawet ładowarkę mikroprocesorową i batkę. A tu najważniejsze się posypało po 33 godzinach od rozpakowania i przebiegu 2.5 tysiąca kulek tak mniej więcej.

Link to post
Share on other sites

No cóż, niektóre serwisy tak mają. O ile mi się nic złego nie przydarzyło, o tyle mojemu koledze przy wymianie gumki Taiwangun zapomniał... założyć dystansera. Tak z ciekawości - jaki to serwis tak Cię urządził?

 

Ja znalazłem na kiepski serwis taki sposób, że sam zacząłem bawić się w serwisowanie repliki. Owszem, uczyłem się na własnych błędach ale przynajmniej wiem co dzieje się w gearboxie ;)

 

Jeżeli zębatki napinają sprężynę, tłok uderza a powietrze nie leci z dyszy, problem rzeczywiście może leżeć w pękniętej głowicy tłoka.

 

To, że chińczyki się sypią nie jest zasadą. To jest kwestia pecha.

Link to post
Share on other sites

na 100% pęknięta głowica. Co do sprężynki na komorze - masz dobrą powtarzalność strzałów? Bo przez to może się pogorszyć (poprzez wyjęcie sprężynki) i fpsy mogą spaść - zobacz sobie te temat co dałem w linku w poprzednim poście. Co do kulek. To albo używasz jakiś niepolerowanych albo za słabo podkręcasz maga albo sprżynka maga jestbrudna i trzeba przeczyścić.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Knypek - jak rozumiem, w kwestii sprężynki od komory to do mnie? :)

 

Eksperymentowałem, rozbierałem wiele razy i składałem w różnych konfiguracjach. Tak najlepiej strzela, nic na to nie poradzę :D Komora jest konkretnie osadzona i zablokowana przy pomocy taśmy duck-tape. Powtarzalność jest ok, nie zauważyłem spadku. Zasięg skuteczny 50 metrów co najmniej - tak że trafiam w sylwetkę albo mniejszy cel. Na kulkach .28, sprężyna m120 ale nie stock.

 

Martwi mnie tylko to, że prawdopodobnie komora King Armsa nie podejdzie :< SRC nie pasowała za bardzo.

 

Zaczynam dojrzewać do wymiany body - body KA z komorą w zestawie to koszt 400 zł.

Link to post
Share on other sites

Myśle ze serwis dał ciała poprostu bo mieli wymienić zębatkę na wzmocnioną z zębami przeciwpowrotnyi i chyba tego nie zrobili bo jak spojżałem na GB jak była replika rozpięta to za każdym razme tłok był w innym położeniu a zębatki stokowej nie dostałęm, a kumpel dostał w torebce ze stokowimi częściami. Replika z przeglądu ma 420 FPS ale HU było raczej od początku skopsane bo kulki leciały po łuku i strasznie znosiło je na praw a powinno je podrywać do góry, na początku w miare je nosiło jeszcze koło 50 metrów można było się wstrzelić w postać człowieka, a zaraz przed urwaniem się głowicy połowę dystansu osiągały a niekture nawet 10 m nie przelatywały w porównaniu do tego co było zaraz po rozpakowaniu repliki. Co do serwisu był bym w stanie to zrobić sam gdybym dysponował częściami i narzędziami bo akurat do majsterkowania mam zacięcie, więc bym to ogarną bez problemu, kwestja to trochę cierpliwości i wyczucia. A serwis przykro to mówić ale Customs wszyscy ich chwala ale co poradzić choć nie koniecznie to ich wina mogła być poprostu taka sztuka się trafiła choć co do gumki od HU to fakt ktoś się nie postarał bo wydaje mi się ze tak to ona nie powinna wyglądać i dzałać jak była by dobrze założona, a najbardziej boli że za nią dopłaciłem :-( 40 zł. A zauważyłem coś ciekawego taki Off topick trochę któtki magazynek od M-ki pasuje bez problemu do kompasówki od zestawu oporządzenia Alice leżą w niej jak ulał, to tak jak by komuś brakowało ładownicy na te magi.

Edited by gosci
Link to post
Share on other sites

No cóż, serwisy różnią się tylko mniejszą i większą ilością wpadek - asg.shop też nie jest idealny. Tak na pocieszenie.

 

Narzędzi jakiś specjalnych nie potrzebujesz - dwa albo trzy śrubokręty, klucz imbusowy... Normalne rzeczy. Szczególnie jak nie masz serwisu "pod ręką", tylko musisz wysyłać - warto się nauczyć. Instrukcje odnośnie składania i rozkładania gb. są w necie (m.in. mechbox.com).

 

Sama sprawa ewidentnie nadaję się na reklamację usługi i wymianę zniszczonych przez to części na nowe.

 

Nawiasem mówiąc, niektóre wady po prostu nie nadają się do roboty w serwisie sklepowym - wymagają wielokrotnego składania i rozkładania, przestrzeliwania na otwartej przestrzeni, na różnych magach a więc zabierają dużo czasu. Żaden serwis sobie z nimi lepiej nie poradzi niż właściciel repliki.

Link to post
Share on other sites

Witam tak jak ktoś chciał by pooglądać sobie ostre odpowiedniki http://www.ar15.com/lite/topic.html?b=3&am...4303&page=1

 

I jeszcze prośba bo jak replika wróci z serwisu to chciał bym powoli zacząć zbierać części, mianowicie chodzi mi o komore HU jak by pasowała, jaką gumkę do tych 420 FPS-ów które ponoć ma ta replika, jakiej firmy preckę, bo długość to pewnie dojdzie tłumik dzwięku jako atrapa, żeby dłuższa lufa weszła. I bankowo trzeba jakieś przyżądy celownicze bo te co są to tragedja moim zdaniem w M16A1 PJ są zdecydowanie lepsze jak i w innych emkach Boyi-a. Zależy mina celności na semi bo to przecież ma być parasnajperka, a na auto to można się wstrzelić po kulkach :-), choć to marnotrawstwo pestek ale innego sposobu na tym HU uszkodzonym nie było bo każda kulka leciała inaczej 0 powtarzalności strzału, choć zaraz po rozpakowaniu było przyzwoicie. A co do FPS-ów to narazie starczy to co jest bo karabinek musi tez działać na krótkim dystańsie myśle że dopiero z bronią boczną będzie można pomyśleć coś o FPS-ach.

Edited by gosci
Link to post
Share on other sites

Z komorą może być problem - tak jak gdzieś pisałem mi SRC nie pasowała, ani G&P - mają odrobinę za krótki kołnierz wchodzący do maga.

Dobrym rozwiązaniem jest wymiana samego mechanizmu regulacji z innej komory a pozostawienie skorupy boyowskiej. Tak zrobiłem jest ok. Warto.

Gumka Systema.

Przyrządy optyczne jak kto woli - ja preferuję kolimator, na odległościach 50-60 metrów zupełnie wystarcza. Używałem aimpointa, teraz przerzucam się na ACOG'a. Lunet nie lubię, wiem że ludzie zakładają "bo lepiej wygląda" i nawet są zadowoleni... Co kto lubi.

Link to post
Share on other sites

Pewno gdzieś było już o tym, ale ten temat jest już dość obszerny i nie mogę tego znaleźć - do czego służy ta największa śruba na spodzie uchwytu ?? Jest to na pewno jakaś regulacja - tylko czego i jak powinna być ustawiona (bo jak rozkręcałem replikę to ją też odkręciłem??

Link to post
Share on other sites

Podkręć i słuchaj silnika ;)

 

Służy do regulacji ustawienia silnika względem zębatki silnikowej. Z fabryki replika przychodzi z dosyć luźnym silnikiem - dokręcenie tej śruby powoduje cichszą pracę gb. Po wyregulowaniu silnika, nałożeniu dosyć gęstego smaru i założeniu tłumika najwyraźniejszy pozostaje dźwięk zderzenia głowic i wibracje sprężyny :)

Link to post
Share on other sites

Z tego co kojarzę to niejaki Convicte ma coś takiego na swojej PTW.

 

Ja mimo wszystko zostanę przy kolimatorze ;)

 

 

michalll masz racje co do kolimatora :) zgadzam sie po tym jak sam spróbowałem i tego i tego... nie dość, że o wiele więcej trzeba czasu do złożenia się to tak na prawdę nie ma szans wykorzystać 1/3 tego co oferuje luneta jakas w miare 3-9x np. :) obecnie mam kolimator ze stalym powiększeniem dwa razy i uważam to za dobry kompromis :)

Link to post
Share on other sites

Odnośnie stosowania lunety lub kalimatora można zastosowac takie rozwiązanie http://i192.photobucket.com/albums/z238/edwin907/SPR.jpg tylko podstawowe pytanie gdzie dostać lunetę z szyną do montarzową na grzbiecie?

 

 

 

to ni e luneta z szyną RIS ;) to montaż odpowiedni np. taki :

 

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1742

 

i zawsze można żeby mieć +10 do lansu kupić takie coś :

 

http://asgshop.pl/produkt.php?id=2207

Link to post
Share on other sites

Witam,

Dawno mnie tu nie było. Michall ty to książkę o SPR-rze powinieneś napisać, na pewno bym kupił. Z chińczykami to jest tak jak z aparatami marki Zenit wszystko zależy od egzemplarza. Pewnie są egzemplarze co 10 lat bez niczego będą latać, a są takie co siadają przy byle okazji. Moja przeżyła ostatnio zlot w Darłowie i jest ok.

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

no i po zaklejeniu dziury w cylindrze nie ma jakiegos szału... na odległości 35 metrów udawało mi się bez problemu strącić puszkę po piwie (od pewnego czasu wożę puste w bagażniku jakby mi sie strzelać zachciało ;) ) i 80% pocisków trafiało w pudełko po butach ze skupieniem na okręgu 15cm... niektóre kulki z umiłowaniem leciały 20cm na lewo od pudełka ;D niestety wysiadła bateria więc testy na większe odległości odpadły... w sobotę lub niedzielę test w warunkach bojowych na mazurach- 3 tygodnie spływu i nawałki asg na Krutyni :D

 

P.S. mam takie moralno- etyczne pytanie czy to OK, żę dziką satyfakcję będzie mi sprawiać strzelanie do mojej byłej z tego gnata a ona będzie miała replikę Colta Commando Za 90zł? Czy to zdrowe? :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...