Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full Metal - BOYI


Recommended Posts

Dokładnie, poczekam z tym, jak się sezon skończy, no chyba że coś siądzie :-F A okazja będzie jutro, jedziemy testować nowa miejscówkę.

Tak na marginesie jestem pod wrażeniem tej Navy Mod 1 o której piszą w aktualnościach, podoba mi się zwłaszcza kolba, ciekawe czy można taką wstawić do Boya?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie ma żadnych przeciwwskazań, kolba będzie pasować. Muszka i szczerbinka do sr-25 i tyle właściwie. Dodatki takie jak tłumik i luneta z montażem to już wedle uznania.

Ja natomiast zastanawiam się nad kolbą CTR a'la Magpul, tyle że bateria musiała by wtedy w pouchu na kolbie przebywać, który ową kolbę zasłania :<

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam :) właśnie się rozdziewiczam na tym forum :D ale do rzeczy... póki co nie mam pojęcia o co chodzi w całej technice ale postaram się wyuczyć ;)

kupiłem replikę mod 0 (no i widzę, że źle nie zrobiłem bo można więcej lufy wpakować- lufę wewnętrzną można pomalować aerografem na czarno żeby nie raziła z tłumika i będzie super)

 

replikę muszę pochwalić za wykonanie- jest bardzo realistyczna, choć farba dużo do życzenia pozostawia, już poobijaną dostałem :/

 

szyny są idealnie wpasowane, w ogoóle się nie ruszają

 

lufa rzeczywiście się trochę rusza, ale jedynie kiedy ją ruszam ręką na siłę

 

części są chyba nienajgorsze- wytrzymały OKOLO 500 kulek xtreme 0.28 póki co

 

celność dobrze oceniam- na bipodzie (który swoją drogą jest beznadziejny- nie da się trafić srubą dociągającą w nadlewke....) na 25m bez doświadczenia i regulacji hop-upa i dokładnego ustawienia szczerbinki trafiam w antenę od telewizji stacjonarnej ;); z ręki udało mi się trafić na 40 metrów w małą antenę od radiowego neta sąsiada

 

magazynek nie zachwyca, ciągle trzeba go dokręcać

 

muszka niezbyt się dobrze trzyma, goni w palcach

 

szybkostrzelności nie oceniam bo nie kupiłem go do walenia seriami- semi uważam za lepszy wynalazek i zdrowszy dla części (szczególnie stockowych)

 

jutro jeśli postrzał mnie w prawym ramieniu puści to wezmę na łąkę taśmę mierniczą i tarcze i spróbuję powiedzieć cośo celności na 0,28 xtreme

 

p.s. czy nie przesadziłem z masą kulek? CZY NIE LEPSZE BY BYŁY ) 0,25?

Link to post
Share on other sites
na bipodzie (który swoją drogą jest beznadziejny- nie da się trafić srubą dociągającą w nadlewke....)

 

Mi się udało wszystko poskręcać i nic nie lata, dobrze chodzi itp. Tyle że nie używam go - obciąża przód a nie przydaje się specjalnie.

 

magazynek nie zachwyca, ciągle trzeba go dokręcać

 

Hi-capy tak mają :roll:

 

p.s. czy nie przesadziłem z masą kulek? CZY NIE LEPSZE BY BYŁY ) 0,25?

 

Zależy, czego oczekujesz. 0,25 są bardziej podatne na wiatr - wiadomo. Być może trochę dalej polecą, ale co z tego, skoro je wiatr znosi? Ja wolę 0,28.

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem bipod jest całkiem przydatny w celowaniu, oczywiście jeśli się go po rozłożeniu poluzuje :lol: (na pewno lepszy jest niż ręka) - mimo, że wykonany jest do bólu po chińsku i za mocno przekombinowane ma mocowanie do elementu który mocuje go z szyną RIS (ale to można przerobić kosztem paru złotych na kilka sposobów)

w hi-capach Boyi mam 0,25 g Blastera

w low-capach CA mam zazwyczaj cięższe kulki - 0,28 g lub cięższe - zapewne z tego samego powodu co michalll

Edited by znora
Link to post
Share on other sites

moim zdaniem bipod jest całkiem przydatny w celowaniu, oczywiście jeśli się go po rozłożeniu poluzuje :lol: (na pewno lepszy jest niż ręka) - mimo, że wykonany jest do bólu po chińsku i za mocno przekombinowane ma mocowanie do elementu który mocuje go z szyną RIS (ale to można przerobić kosztem paru złotych na kilka sposobów)

 

Cóż, ja używam spr jako długiej broni szturmowej raczej. Zresztą aeg z takim zasięgiem moim zdaniem po prostu nie potrzebuje lunety i dwójnogu. No, chyba że do zdjęć :lol: Kolimator jest natomiast rewelacyjnym przyrządem.

 

No i z tego co kojarzę, to ten bipod "Harris" dodawany do repliki jest zerżnięty na żywca z oryginału:

http://www.harrisbipods.com/HBRS.html

Wiadomo, chińskie kopiowanie nie należy do najlepszych, ale stosujemy sprawdzoną metodę: wymiana śrub, młotek, szlifowanie ;)

Link to post
Share on other sites

no tak, tyle że ten bipod w moim przypadku wymagałby przegwintowania (nei weim czy bez tokarki by sie obeszło)... bipod jeest swietny ale przeczywiście mało przydatny w zabawie inna niz spining... bipod i moja luneta to blisko poltora kilo wiecej...

z luneta rzeczywiście trochę schrzaniłem.... moglem sie raczej zdecydować na kolimator, który zapewnia lepsza celność niż klasyczne przyrządy i eliminuyje praktycznie problem błędu paralaksy i uciekającego obrazu....

 

ciekawa sprawa,że nawet przy rozłożonej muszce nie widzę jej w lunecie :D

 

.... muszę się zastanowić czy nie zmienić na kolimator...

 

czy przyu kolimatorach zamkniętych znika problem uciekającego obrazu związany ze zmianą kąta patrzenia?

Edited by PGR
Link to post
Share on other sites
bipod jeest swietny ale przeczywiście mało przydatny w zabawie inna niz spining.

 

Do spiningu lepsza mimo wszystko jest wędka ;)

 

czy przyu kolimatorach zamkniętych znika problem uciekającego obrazu związany ze zmianą kąta patrzenia?

 

Eee..? Nie wiem czy dobrze rozumiem ocb, ale w przypadku kolimatora masz tę wygodę, że celowanie nie wymaga precyzyjnego ustawienia oka do przyrządu. Jest dużo większy kąt, z którego możesz skutecznie celować jednym słowem. Dzięki temu można się przymierzyć błyskawicznie. A na dystansach ersoftowych nawet lekko rozmyta kropka wystarcza w zupełności.

 

Postrzelaj trochę na lunecie, na przyrządach mechanicznych - jak Cię zacznie to wkurzać to przerzuć się na koli.

 

 

Michalll oraz Marwaw proszę nie offtopikować,

J.

Link to post
Share on other sites

Zawsze można zamontować lunetę i kolimator (montaż lunety z krótką szyną RIS).

 

Co do dwójnogu... Do czego służy, wiadomo. Używamy w pozycji leżącej. Jeśli nie zamierzamy takowej często przyjmować, lepiej zostawić w domu, bo się popsuje (niestety, jest tak wykonany).

Link to post
Share on other sites

Co do tuningu:

Robiłem w GF.pl ale cóż części w środku gb nie są takie kompatybilne... np nie mogli wstawić mi cylindra bo jest kilka mm różnicy , nie mogli wstawić głowicy cylindra, dyszy... wstawili tylko prowadnice spr, spr, tłok i jego głowicę... no i okablowanie...

Więc osobiście jestem trochę smutny iż nie mogę wstawiać części które mam bo uzyskałem prawie jakieś 97% szczelności w cylindrze! (teflonowa robi swoje :P)

Cóż teraz ukazał mi się fajniejszy karabin a jak by ktoś chciał to swój mu chętnie odprzedam :D nawet całkiem tanio (oczywiście leciutko powyżej ceny sklepowej ze względu na ten lekki tuning) :D

 

A co do wstawiania dłuższej lufy to trzeba przewiercić ok hmm 0,5mm z tego co pamiętam końcówki lufy zew. Nie pamiętam ale liczyłem submiarką i wszystko co do 0,1mm mi wyszło :D

Link to post
Share on other sites

Skąd żeś wziął to 97? :-F

 

Ale wnioski podobne jak moje - mogą być jaja z tuningiem, bo Chiny robią części "na oko" chyba. U mnie pneumatyka z G&P leży jak ulał, ale dysza nie za bardzo lubi się z komorą... bywa.

 

Lufa 510 mm weszła bez problemu, ale chyba i tak będę musiał poszerzyć zewnętrzną wewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Wiesz... to 97% to tak na chińskie oko czyli mocno przesadzone xD

Wiesz bo te małe oczka małych biednych kitajców nie zawsze widzą chyba poprawnie z tego co widzę...

Z tego co GF mi mówili to boy wzoruje się na G&P czyli można stwierdzić że robią znane już nam repliki replik...

Niestety jak na kitajców przystało niestety nie dopracowane do końca stąd też te odchyły w wymiarach :-F

Edit:

Co do lufy to mi np. stockowa od CA nie chciała przeleźć przez otwór w zewnętrznej lufie... więc dorwałem się do wiertarki takiej dużej i przewierciłem powiększając przy tym średnicę :wink:

Edited by feder91
Link to post
Share on other sites

Miałem taki problem, że po dokręceniu tłumika płomienia (całości) lufa wewnętrzna blokowała się dziwnie, nie pozwalając komorze "chodzić" tak jak powinna. Skutkowało to problemem z podawaniem. Najpierw myślałem, że błąd tkwi w nowej dyszy, ale potem doszedłem do wniosku że to właśnie tłumik płomienia. Jego szerokość jest ok, tyle że jest KRZYWY. Jest luz na gwincie i maksymalne dokręcenie (lub dokręcenie śrubką) powoduje że nie leży prosto i blokuje lufę wewnętrzną.

Rozwiązałem to kropelką "Kropelki" na gwincie - dzięki temu tłumik nie jest dokręcony na maxa i jednocześnie nie odkręca się samoczynnie...

Link to post
Share on other sites

no jest problem jak z dorabianiem kluczy- kopia zrobiona z kopii pewnie będzie chodzić w zamku ale może sprawiać problemy... tak to jest... kwestia jak się trafi. ja się nieźle załatwiłem... przed imprezą w czwartek robiłem teflon fix i szybko leciałem na party, tam sobie robiliśmy zawody strzeleckie (oczywiście wygrałem ;) ) ALE ZAPOMNIAŁEM ZAKRĘCIĆ PRZEZ NIEUWAGĘ I GŁUPOTĘ TE PINY dwa trzymające korpus w kupie...

 

powiedzcie mi jak to z poprawkami lakierniczymi- ja dostałem replikę trochę poobijaną (ma małe otarcia tu i tam, wielkość pół milimetra, gdzieś na rogach i brzegach). czy bawiliście się w uzupełnianie takich braków? np. farbki z modelarskiego?

Link to post
Share on other sites

Krótkie reale PJ są ok, Stary trzeba podkleić, MAG pasuje mniej więcej. Szczerze powiedziawszy z tych wszystkich najgorzej z stokowym boya było...

 

PGR - jasne, że możesz się bawić z farbkami, ale po co? Jak body będzie bardzo już porysowane, przejedzie się całość jednolicie na czarny mat albo olive.

Link to post
Share on other sites

A propos luf:

 

Mod 1 trzeba poszerzać na dłuższą wewnętrzną

Mod 0 nie trzeba poszerzać na dłuższą wewnętrzną.

 

Nie pytajcie mnie dlaczego tak jest, ale tak jest i tyle.

 

W lipcu zamierzam zrobić mocny upgrade ( Kompletny gearbox Systemy m170 + komora + lufa nowa). Zobaczymy jak będzie to działać. Oczywiście z wszystkiego zdam relację. Póki co, poza rozpadnięciem się dwójnogu - który nomen omen wymieniono mi od razu - nie stwierdzam większych wad produkcyjnych.

 

To co zauważyłem po kilku użyciach:

 

Części body - upper i lover reciever - nie przylegają do siebie należycie.

Kolba rozłazi się, podnoszenie gnata przy jej użyciu jest ryzykownym manewrem.

Minimalne luzy na lufie i front-gripie względem body. Trzeba wymyślić na to jakiś patent.

 

Ogólnie jak na tą cenę (brałem wraz z kilkoma innymi fantami, więc wyszło mi za 600) jest ok, chociaż szczerze mówiąc moja pierwsza broń to AK-103 od Inokatsu, więc ta razi trochę swoimi niedoróbkami, ale mam nadzieję, że po tuningu nie będę już na to tak zwracał uwagi.

 

Aha, jeszcze jedno - jeśli ktoś oczekiwał od tej broni, że będzie spełniać rolę parasnajperki, to radzę uważać, bo może spotkać zawód - na dzień dobry trzeba wymienić, przynajmniej, lufę na precyzyjną.

 

Pozdrawiam,

 

Dz.

Edited by Dziadek71
Link to post
Share on other sites

Mam mod 1 i nie musiałem poszerzać lufy zewnętrznej.

 

Problem jest z nieco krzywym tłumikiem płomienia.

 

Według mnie te kwestie mogą się wiązać z niedokładnością wykonania poszczególnych egzemplarzy.

 

Również mam luzy upper/lower receiver - trochę taśmy pomaga, ale na krótko.

 

Również są pewne luzy na kolbie.

 

Jeżeli zaś chodzi o "rolę parasnajperki" - oprócz lufy, warto wymienić mechanizm komory hop-up i gumkę rzecz jasna. Poza tym dużo cierpliwości.

 

Mi replika wyszła ok. 350 zł, więc tym bardziej jestem zadowolony. Niestety wymaga dużo roboty.

Link to post
Share on other sites

Ja mówiłem o "musowej" wymianie - tak na dzień dobry.

 

Luzów między częściami body u mnie nie ma, jest tylko niedokładne spasowanie, ale nic się z tym (póki co) nie dzieje.

 

Zobaczymy czy przy tuningu uda się coś na te mankamenty zaradzić, póki co - nie chcę grzebać, bo może być gorzej.:F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...