Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full Metal - BOYI


Recommended Posts

nie kombinuj stary tylko strzelaj na hi-capach. mid bedzie okolo 170 a hi jest 180 więc różnicy niema. no chyba , że nie chcesz żeby szeleszczały kule - ale snajperk raczej nie biega także kule tez nie bedą szeleszczeć.... skonfu zależy od magazynka a nie od kul czy się będą wcinać... michalll mów za siebie ja mam plastikową komorę xD (gunfire mi zmienił na szczelniejszą elementa...) A kulki to dobre są ICSy (mam precke i nie narzekam)...ale jakoś ostatnio zobaczyłem , że chyba muszę jednak brać 0.28 bo jednak przy 430 fps juz 0.25 poddają się za mocno sile wiatru ;p

Link to post
Share on other sites
  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Midcapy mają taką "drobną" zaletę że przede wszystkim nie hałasują, a po drugie nie trzeba ich podkręcać. No ale jak kto woli. W to że "snajper nie biega" nie będę się wgłębiał ;)

 

Jeżeli chodzi o dobre dopasowanie maga to koniec końców w każdym egzemplarzu może być trochę inaczej - a od tego w końcu zależy czy mag będzie dobrze podawał, czy nie będzie latał w gnieździe no i poniekąd tor lotu kulki.

Link to post
Share on other sites

Na mid-capie i low-capie masz podobne problemy, wypada raczej stosować lepsze kulki. Bo konstrukcja jest podobna. Gdyby były takie fuj to by ludzie z tym nie biegali, a biegają. Mi się choćby kulki PJ premium nie tną na low-capach stara i pj.

 

Poprawka do powyższego - Stary podają na stockowej komorze, ale raczej średnio (trzeba docisnąć), na komorze SRC są problemy.

Link to post
Share on other sites

Drogi Knypku, otóż powyższy PJ/BOYI również ma metalowe body :uśmiech:

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1081

 

Zdecydowanie wersja z taiwangun lepsza, zresztą to jasno z samego opisu wynika:

 

W replice wymieniamy w mechanizmie części dla poprawienia jednocześnie pracy mechanizmu jak i osiągów to:
# głowica tłoka wymieniona na wzmocnioną kierunkową głowicę tłoka
# plastikowe łożyska wymieniamy na wzmocnione łożyska kulowe 7mm
# sprężynę na sprężynę (120 m/s), co ma odzwierciedlenie w większej mocy repliki
# plastikową prowadnice na wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem.

 

To jest bardzo sensowny zabieg, gdyż te części są akurat tymi co do jakości których można by mieć zastrzeżenia. W prowadnicy to tylko kwestia łożyskowania, bo stokowa jest poza tym solidna.

Link to post
Share on other sites

Niedoszukałem się tej informacji - ktoś wie na ile mniej więcej kulek wystarcza stockowa bateria ?? Oczywiście przy założeniu, że jest w miarę nowa, w pełni naładowana (z zachowaniem wszelkich zasad itp. itd.). Może gdzieś jest inny temat na forum który porusza ten problem - niestety nie znalazłem jak dotąd. Oczywiście sam bym sobie to wyliczył, gdybym znał jednostkowy, uśredniony pobór w trakcie wystrzału .... ale to czego mi brakuje naprawdę w tym zakupie, to instrukcja z danymi technicznymi.

Link to post
Share on other sites

a fakt nie doczytałem tematu co do tego wyboru boyi/pj. W sumie to bardzo sie opłaca. Jak pozmieniane części logo i do tego ta cena... powala ... Teraz kurde to już kazda replika chyba niedługo bedzie poniżej 500. Mogłem poczekać z kupnem swojej. Ale zadowolony jestem. Tylko trochę mnie wnerwia w tych boy'ach , że wszystko lata... te śrubki to takie do dupy , że niewiem. jak nie gwint to dziurka na śrubokręt....

Link to post
Share on other sites

1. Podokręcać śrubki

2. Wymienić śrubki na porządne.

 

U mnie nic nie lata obecnie. Zero luzów na frontgripie, na łączeniu body zlikwidowałem.

 

Znora - dokładnej informacji nie znajdziesz, u mnie pierwsze ładowanie wystarczyło na jakieś 1500 kulek zdaje się... trudno powiedzieć, nie liczę kulek ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki michalll - właśnie o to mi chodziło (rząd wielkości).

A co do luzów w SPRce to chyba jest tak jak kiedyś było z aparatami fotograficznymi Zenit. Zaraz po kupnie trzeba było iść do profesjonalnego serwisu fotograficznego (w tamtych czasach to był tylko Kodak) i oddać do gruntownej rozbiórki, czyszczenia i złożenia na nowo - w ten sposób dostawało się bardzo dobry sprzęt za niską cenę (wliczając w to oczywiście serwis).

Edited by znora
Link to post
Share on other sites

W sumie można by wymagać od naszych sklepów żeby właśnie to robiły, w końcu marża jest spora (replika na gunnerze kosztuje 130 usd, u nas 670 zł - przynajmniej jakiś czas temu były takie ceny), nawet biorąc pod uwagę koszty przesyłki, cło itp.

 

Ja dostałem natomiast replikę z wgc zupełnie niepodokręcaną, ale udało się wszystko ładnie spasować. Z wyjątkiem w/w body, które po prostu jest niezbyt precyzyjnie wykonane. Mimo tego po dołożeniu podkładki z ducktape'a już jest super. Może być jednak tak, że w innym egzemplarzu będą inne części źle spasowane - w końcu to chińczyk.

Link to post
Share on other sites

WAŻNE PYTANIE:

Czy wasz mk12 ma bezpiecznik? Bo zdałem sobie właśnie dziś , że mój tak coś raczej niema xD i sie niemiło aż zrobiło jak pomyślałem , że silnik by mógł z dymem pójść. Bo w kolbie go niema a raczej gdzie indziej to nie ma jak go wsadzić, także jak to jest u was i co o tym sądzicie.

Link to post
Share on other sites

Ciekawostka: stokowy zestaw cylinder+głowica cylindra+dysza jest bardzo szczelny.

Powietrze natomiast ucieka przez uszczelkę głowicy tłoka.

 

Z kolei dysza BOYi jest odrobinę za szeroka na głowicę cylindra GP - powietrze ucieka.

 

Podsumowując, moje rady odnośnie niskobudżetowej poprawy jakości gb:

Łożyska metalowe PJ/Element kulkowe 7 mm - 25 zł

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=957

Głowica tłoka Hurricane (32 zł) lub CA (50zł)

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1675

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=539

Normalna sprężyna :lol: choćby i Hurricane - 35 zł

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=495

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...