Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Propozycja do rozpatrzenia


Recommended Posts

Jako że chciałbym się trochę ucywilizować jako MOD więc mam pewną propozycję która tyczy drażniącego mnie tematu w tym dziale. Prosze o wypowiedzi przez najbliższy powiedzmy tydzień czy jesteście za czy nie wtedy zobaczymy co z tym zrobić.

 

Chodzi mi o zakłądanie tematów o konkretnych replikach. Każda replika snajperska jest albo AEGiem albo "sprężyną" albo "gaziakiem" a co za tym idzie są odpowiednie działy w których powinno się o nich pisac i dyskutować że o pytaniach w stylu: co lepsze, co kupić, a czym to się rózni nie wspomnę.

Tak samo sadziały poświęcone tuningowi jako takiemu. Moim "ideałem" byłoby wykluczyc z tego działu takie tematy a zastapić je takimi które będa tyczyły czysto "snajperskich" i związanych z kamuflażem zagadnień.

 

Rozumiem założenie tematu np: "M24 co i jak dla snajpera?" w którym pogadamy o optyce dla tej repliki, o montażach dlaczego takie a nie inne, o "bajerach" upodobniających replikę do prawdziwej broni używanej przez snajperów/strzelców wyborowych, o kamuflażu dla niej itp.

 

Ale tematy w których będa poruszane kwestie czysto techniczne nie mające związku z tytułem działu będe chciał bezdyskusyjnie wywalać ewentualnie przenosić.

 

Dopuszczam założenie tematu "moja snajperka" i opisywanie w nim swoich replik zdjęcie/zdjęcia plus opis techniczny ale wszelkie dyskusje o tym "dlaczegop taka sprężyna a nie inna, co sie sypie a co jest ok" prosze załatwiac na PW ewentualnie w działach technicznych.

 

Czekam na ustosunkowanie się do tego założenia. Nie chcę wprowadzac tu (przynajmniej narazie) totalitaryzmu :mrgreen:

 

Uprzedzam że opinie "nowych" ze starzem 2-3 miesięcznym raczej nie będa brane pod uwagę chyba że będą naprawdę rozsądnie argumentowane.

Link to post
Share on other sites

Jestem jak najbardziej za. Kiedyś podforów technicznych było 8, teraz zostały podzielone na 15. Nie po to jest 15 podforów technicznych na temat replik, żeby zakładać tematy tutaj. Dla mnie nazwa działu jest jasna "Snajperzy i kamuflaż". Ja rozumiem to jako dział do rozmów o taktyce działania snajpera, sposobach kamuflażu itp a nie o tym jaką replikę kupić. Tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Według mnie to jest dobra myśl, tylko miałbym co do tego jedną prośbę, aby te tematy które już zostały nie przepadły gdzieś w otchłań, tylko zostały przeniesione, gdyż np. ostatnio bardzo pomógł mi temat o SR-25 gdzie ludzie mający tę replikę bardzo ładnie opisali tuning itp. a do tego bez jakiś wielkich off topów, tylko krótko, zwięźle i na temat ;) Dlatego prosiłbym o przeniesienie, ponieważ tak jak Thor napisałeś "wykluczenie z tego działy takich tematów" nie jest do końca konkretne co się z nimi stanie ;)

 

Pozdrawiam

Kuba

Edited by darude111
Link to post
Share on other sites

Pomysl popieram.

Choć np. porównania replik snajperskich (oczywiście w danej klasie technolgicznej jak i cenowej) dałbym tutaj jako przyklejone. Poprostu jak już badamy przydatność poszczególnych replik w działąniach snajperskich (lub bardziej parasnajperskich) to nie tylko w kontekście osiągów ale tez ergonomicznosci (zaczynając od przeładowania, poprzez zmianę magazynków a kończąc na "mobilności"). Oczywiscie test nie będzie nigdy w 100% obiektywny ale przy testowaniu i porównywaniu "bojowym" będzie najbardziej sprawiedliwym.

Link to post
Share on other sites

A ja zatrzymałbym wątki o poszczególnych replikach tu. Oczywiście tych porządnych, czyli od VSR w górę. Jeżeli to konieczne, to można nawet założyć osobne forum "Karabiny wyborowe" zarezerwowane tylko i wyłącznie na dyskusje o technicznych aspektach oraz podforum "Snajperzy". Nie chce mi się szukać w gąszczu P&J. JG i Cym tych kilku wątków. Zwłaszcza, że po ostatnim podziale nie wiadomo co włąściwie jest tanie, a co nie.

 

Repliki karabinów wyborowych to trochę osobna dziedzina upgradu. Na forum ogólnych jest za dużo zamieszania poza tym. Tu jest cisza i spokój, a wątki są solidne, ludzie z doświadczeniem ;)

 

Mógłby być jeden wątek dla każdej konkretnej repliki, forum bez podziału na gaz, spr i aeg'i. W wątkach tu i tak nie rozmawia się o podstawach upów, bo to każdy już ma opanowane, tylko o konretnych, działających konfiguracjach i konkretnych komponentach (np. lepszych gumkach hu, lufach. lunetach itp). Każdy wątek zaczynałby się recką modelu. Do tego przyklejony z porównaniem gazu, spr i platform elektrycznych.

 

To co powiecie na stworzenie podforum "Snajperzy" z dwoma forum w środku: tym oraz "Karabiny wyborowe"? Zamysł mój jest taki, żeby było to forum ostro moderowane, przez ludzi, którzy się znają na upach i są snajperami.

Link to post
Share on other sites

Całkowicie popieram Jacka, ale wątpie, żeby adminom chciało się przenosic, te wszystkie marki do danych działów. W tym aspekcie pomysł niewypali na 90%.

 

Ale pomysł ze stworzeniem działu "repliki snajperskie/wyborowe" jest bardzo udany :D

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

Zakładam że nie chodziło by o przeniesienie tych wszystkich tematów tu tylko "odpalenie" takiego działu i stworzenie w nim od podstaw tych tematów w konkretnym kształcie i stylu. Czyli np 2-3 zdjęcia na początek, opis co jest w środku, krótki panflet właściciela na cześć repliki. Potem w tym temacie tylko konkretne posty tyczące szczegółów technicznych ale nie w stylu "fajny też se takiego kupię", czy "a jaki to ma GB w środku" tylko naprawde konkretne nie do znalezienia w standardowych tematach technicznych sprawy.

 

Coś w stylu: "miałem założoną lunetę na 3 od końca "zębie" RISa ale okazało się że dwa dalej jest wygodniej i lepiej..."

 

Jestem za.

Link to post
Share on other sites

jako poddział "repliki snajperskie" jestem 1000% za. Bo albo szukam czegoś o konkretnej replice i chcę sobie porównać doznania innych graczy albo przeglądam sobie forum o czymkolwiek innym zwiazanym z byciem snajperem itp itd. Tematów stricte i replikach dużo nie było to chyba można by z tego działu przerzucic je do "poddziału" (podforum) i wszystko byłoby klarowniejsze.

Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że administratorom może chcieć się to zrobić, np. mnie ... także nie bójcie się, ja to z Regiem i Sharpkiem załatwię. Choć trzeba mieć argumenty (czyli uzasadniona potrzeba), bo mnożenie bytów zawsze napotyka na opór.

 

Nie jest to strasznie dużo roboty. Tak jak pisałem forum byłoby o bardzo sztywnej strukturze, w zasadzie poza dodawaniem nowych replik, porównań oraz opisów i kometarzy nowych części nic nie miałoby prawa pojawić się w formie nowego wątku.

 

Od wszystkich problemów typu "nie podaje", "dublet" itd. są forum techniczne, zresztą każdy porządny maniak i tak wie w czym rzecz.

 

Proponowana przeze mnie struktura forum wyglądałaby mniej więcej tak:

 

* Kategoria "Airsoftowy snajper"

-- Podforum "Taktyka"

---- To co teraz minus to co byłoby na nowym podforum

 

-- Podforum "Karabiny wyborowe"

----<Przyklejone>:

------ "Zasady obowiązujące na forum "Karabiny Wyborowe"

------ "Nasze repliki (zdjęcia)"

------ "Podstawowe zasady silnych upgradów"

------ "Tani snajper" (tekst objaśniający ;))

 

<Wątki>:

------ [AEG] Karabiny wyborowe seria M (GB v2)

------ [AEG] Karabiny wyborowe seria SR (GB v2 Long)

------ [AEG] Karabiny wyborowe SL, G36x (GB v3)

------ [AEG] Karabiny wyborowe seria AK (GB v3)

------ [AEG] Karabiny wyborowe seria M14 (GB v7)

------ [sPR] CA M24

------ [sPR] Atoz SWD

------ [sPR] TM seria VSR-x

------ i tak dalej

------ [GAZ] Tanaka M700/ AICS

------ [GAZ] Maruzen L96

------ i tak dalej

<Wątki z częściami>

------ [Części] Zespół lufy [AEG]. Lufy, HU

------ [Części] Zespół GB [AEG]. Zębatki, tłoki itp

------ [Części] Napęd [AEG]. Silniki i akumulatory.

------ [Części] Pozostałe cześci [AEG]

------ [Części] Napęd [GAZ]. Cylindry.

------ [Części] Gazy i magazynki [GAZ].

------ [Części] Napęd [sPR].

------ [Akcesoria] Lunety i montaże

------ [Akcesoria] Dwójnogi, chwyty i kolby snajperskie

------ [Akcesoria] Pozostałe

 

Z zasady forum ma służyć:

1) publikacji gotowych, działający rozwiązań

2) wymianie "wyższej" wiedzy o upgradach, czyli np. o:

---- kompatybilności części róznych producentów (markowych)

---- wytrzymałości części (oparte na konretnych doświadczeniach)

---- bardziej skomplikowanych zagadnieniach typu szczelność, celność, zależnośc fps/kulki/zagięg celność występujących tylko w replikach 500+ i o których jest sens mówić tylko w przypadku replik z wyższej półki

 

Cała reszta to zwykłe forum techniczne i dopóki ktoś nie połknie wszystkiego co tam jest napisane, to tu nie ma co pisać.

 

Użytkowników gazu i spreżyn proszę o komentarz do listy wątków, bo ja sam mam AEG'a ;)

Link to post
Share on other sites

To jest forum "Pole walki airsoftowej", dział techniczny jest gdzieś indziej, więc tu powinny zostać sprawy taktyki, maskowania itd. Czystotechniczne opisy w odpowiednim dziale, jak wspomniał Thor.

 

Możnaby w dziale technicznym stworzyć dział "Broń snajperska".

 

Będę się kategorycznie sprzeciwiał rozwijania tej części do formy zaproponowanej przez SJP. Spowoduje to nieczytolność i rozczłonkowanie całego forum.

Link to post
Share on other sites

Bierzesz pod uwagę kryterium "taksonomicznego" podziału wiedzy. Przy obecnym stanie forum i możliwościach prezentacyjnych bardzo cierpi na tym fukcjonalność, bo ścieżka dotarcia do konkretnej wiedzy jest za długa, w efekcie wiedza jest kiepskiej jakości, a system wyszukiwawczy wg mnie prawie się nie sprawdza. Na innych forum, które borykają się z podobnymi problemami rozwiązuje się tp przy pomocy meta-wątków/spisów treści typu "Przklejony: Wszystko o emkach". U nas tego niema, zresztą ja uważam, że to obejście, a nie rozwiązanie problemu, w dodatku strasznie pracochłonne.

 

Idealnym rozwiązaniem byłoby stworzenie struktury "w kratę", czyli probemy ogólne - na forum technicznych ogólnych, na wszytskich poziomach ziarnistości, a problemy dotyczące konkretnych replik - w wątkach o konkretnych replikach. Do tego trzeci wymiar - podział funkcjonalny.

 

Nie jesteśmy w stanie tego zrobić dla wszystkich, ale można to zrobić dla niszy jaką są repliki snajperskie, bo to wąska nisza. Będzie to też swojego rodzaju pilotaż.

 

Reg postawił warunek - wszystko co tyczy się pierwszego kryterium podziału (rzeczy mające zastosowanie do wszystkich replik) - forum techniczne. Drugie kryterium - Forum "Airsoftowy snajper" podforum "Karabiny wyborowe". Trzecie kryterium - podforum "Taktyka". Nie da się tak skomplikowanej wiedzy umieścić w jednym podforum i jednym wątku. Skutkuje to zbyt dużym bałaganem, a w efekcie ciągle powtarzającymi się tymi samymi pytaniami. Granica jest cienka, ale wyraźna, zwłaszcza w przypadku replik snajperskich.

 

Jest to też przygotowanie na niedaleką przyszłość - podobna filozofia ma przyświecać portalowi juz niedługo, pierwsze kryterium podziału ma znaleźc odbicie w artykułach i FAQ. Ale o tym to gdzie indziej.

 

Ponieważ jest to forum-grupa "Pole walki airsoftowej", zostanie stworzone osobne forum-grupa "Airsoftowy snajper" (,albo jakoś tak), z dwoma podforum - tym co jest i "karabiny wyborowe" (drugie kryterium). Teraz wiedza z drugiego kryterium podziału jest pomieszana i lezy gdzieś na dnie trzech różnych forum ogólnotechnicznych. To dopiero jest bałagan.

Link to post
Share on other sites

A gdzie będzie przebiegać granica między karabinami snajperskimi a np. karabinem szturmowym to któregoś ktoś wstawił prece 700mm. lunetę, bipoda, tuning 600fps, ma zasięg skuteczny 80m. i bóg wie co jeszcze? Czy to są kryteria żeby uznać replikę za snajperską? Chyba tak... a co jeśli będzie to kałach?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...