Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 R.I.S. bateria 12v??


Recommended Posts

Żeby jakoś wyglądało to przychodzą mi do głowy tylko 2 możliwości:

 

1. to AN/PEQ-2 (atrapa), np. z ICS-a. Mam taką, fabrycznie z prawdziwym laserem (słaby). Do środka wchodzi bateria 12V 1100mAh. Ja używam baterii własnej produkcji 12V 1600mAh.

AN/PEQ-2 na Redwolfie kosztuje ok. 40 USD (ten, którego ja używam 49,50). Jeśli prawdziwe są wstępne kalkulacje Military.pl, to u nich powinien kosztować 150% ceny Redwolfa, czyli w przypadku "mojego" równowartość 75 USD - w dużym przybliżeniu 300 PLN. Zrobienie baterii kosztowało mnie 220 PLN.

 

2. to tzw. ReadyMag. To taki patent, który mocowany jest do body karabinka i służy do trzymania zapasowego magazynka. ICS wypuścił ostatnio jakby samo body magazynka, do którego produkuje specjalną baterię 12V 1700mAh. Problem polega na tym, że tych baterii nie ma np. na Redwolfie - trzeba zrobić samemu wg. zdjęcia z sieci (to niewielki problem) - koszt ok. 250 PLN na gotowo. Sam ReadyMag kosztuje od 59 USD (G&P) do 85 (First Factory). Czyli w Polsce - ok. 360 PLN. Do tego jeszcze samo body magazynka - albo wybebeszyć jakiś stary, albo kupić nowy. Najtańszy będzie G&P z Redwolfa za 16 USD - tyle, że wątpię, aby u nas kosztował 96 PLN jak wychodzi z obliczeń (16x1,5x4).

 

Podsumowując - tak czy siak to droga zabawa.

W wersji 1 (AN/PEQ-2 plus bateria custom) - ok. 600 PLN.

W wersji 2 (ReadyMag) - jeszcze gorzej - ponad 700 PLN.

Link to post
Share on other sites

Czoper nie zgodze się, a to dlatego że:

Mam baterie samo róbke 9,6V 2000mAh w magazynku.

Tzn kupiłem oryginalny 30 nabojowy mag do m16 (cena 35zł) jest on przyczepiony złączką do hi-capa. A w środku jest bateria, którą robiłem sam.

Pojedńcze ogniwo 1,2V 2000mAh kosztowało 10 zł, wieć aby uzyskać 12V musisz mieć tych ogniw 10 co daje wartość 100zł. Czyli koszt całego przedsięwzięcia około 150zł.

Link to post
Share on other sites

OK! Nie pomyślałem o samym magazynku na klipsie - moja wina!

 

Cybul - napisz proszę, jakich ogniw użyłeś (producent/typ - b. interesuje mnie pojemność 2000mAh). Ja użyłem Panasoniców o wymiarach zbliżonych do baterii AA (paluszków), wys. chyba 43mm, średnica ok. 17mm.

 

Co do ceny - już sam sobie pluję w brodę - znalazłem ogniwa po 10 PLN.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...