Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pękło mi górne body m15a4 ca


Recommended Posts

Siemka!

W wyniku pewnego nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, mój karabin spadł z wysokości około 2,2 metra na solidnie zbity grunt. Upper receiver złamał się w miejscu w którym można sie tego spodziewać: tam gdzie przechodzi w gniazdo lufy zewnętrznej.

O środkach do łaczenia aluminium już sie naczytałem na forum dość sporo i doszedłem do wniosku, że body musze wymienić.

 

Do wyboru mam dwie firmy:

CA

G&G

 

Pytanie brzmi , które z tych dwóch body będzie wytrzymalsze, czyli z mniej kruchego materiału?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

"G&P z logo Colta"...

 

Jak znajde gdzies 5 baniek na takie body to sie ucieszę jak cholera...

 

A co do tego że pekło mi Ca wiec G&G jest mocniejsze to też nie jest wnioskowanie dedukcyjne. CA pekło bo solidnie "rypło" o ziemie... W tej sytuacji chyba mało które by przeżyło.

A mi chodzi o wytrzymałośc ogólną, o jakość materiału.

Jesli ktos wie coś w tej kwestii to byłbym bardzo wdzięczny.

 

Ps.: Napisałem, które firmy mam do wyboru..

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Skleiłem jakims specjalnym patentem do klejenia aluminium i jego stopów:D jutro na strzelance pokaże co to warte :-F ..

 

No!

Sprzęt przetrwał strzelankę bez problemu, więc moge mówić o tym, że udało sie mojemu staruszkowi zalepić body.

Wygląda to tak (przed nadaniem "glutowi" kolorku):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33e44f9100e3026a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/295f4e53b0cc0611.html

 

Moze nie napiękniejsze ale dosyć mocne połączenie. Jak jutro odnajde tube to podam nazwe specyfiku.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

jezeli bedziesz mial okazje albo mozliwosci lub jakis znajomych to wez usun to "G" ktorym zapackales zlamanie i zaspawaj to.aluminium tez da sie spawac ale materialy robocze sa troszke inne niz przy spawaniu stopow zelaza.

zeskrob ten badziew(pilnikiem albo szczotka),odtlusc go beznyna ekstrakcyjna (nie dotykaj paluchami) i zespawaj,po czym wystajacy spaw usun za pomoca pilnika,odtlusc go i pomaluj.

 

co do wytrzymalosci:im twardszy metal tym bardziej kruchy.im miekszy tym bardziej plastyczny.

jesli chcesz miec twardy dowolny metal to musisz go poddac procesowi kucia a nastepnie hartowaniu.niestety,wszelakie body sa odlewane matrycowo i nie sa poddawane kuciu(problemy technologiczne),a te elementy ktore mozna kuc nie sa kute bo nie ma ku temu powodu,ale za to wszyskie elementy s hartowane

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...