Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty używane przez UK Army?


Recommended Posts

Witam!

 

Czy ktoś może mi powiedzieć, jakich butów używa brytyjska armia a, w szczególności SAS? Jedyne buty jakie widziałem w Polsce to te deserty z czasów "Pustynnej Burzy", a z co butami na zimę? Czy uzywają oni może butów firmy Wellco, Magnum itp.?

 

Pozdrawiam

 

PS. Nie pisałem w temacie o DPM, bo buty chyba nie zaliczają się do DPMu... :D Więc zadałem pytanie tutaj, jeżeli Panowie moderatorzy uważają, że mój post powinien byc w temacie o Brytyjskim DPMie to proszę przenieść.

Link to post
Share on other sites

Z tego, co się sama orientuję, to nie ma typowych butów na zimę, więc nie spodziewaj się brytyjskiej wersji walonek s '95 :D Ponieważ... w UK nie ma typowej zimy, jak w Polsce, albo temperatur z koła podbiegunowego.

Z drugiej strony, doświadczenia z Falklandów wykazały, że buty przemakały [chyba coś z podeszwą], i nie dawały ciepła, więc od tamtej pory można spotkać coś w rodzaju "ciężkich buciorów". Na dzień dzisiejszy stantadrową wersją są "Lightweight Combat Boots" z pięknymi czubami, lub jego bratnia wersja, z nieco bardziej płaskimi. Jeśli nie masz ani tego, ani tamtego, spodziewaj się, że żołnierz nosi każdy czarny but, który ma skórę na czubach, i którą można wypolerować. Innymi słowy - każdy but ORYGINALNYCH firm, a nie tanich podróbek. A kupują takie, ponieważ rynek nie jest zawalony podróbką ze wschodu. Szczescie, że web-tex nie wpadł na pomysł szycia własnych butów...

 

Co do pustynnych - mają swoją wersję. Mają nawet Jungle boots, jak dla mnie identyczne co amerykańskie.

 

 

pzdr

mer

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...