Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

Muszę w swojej eMce przedłużyc kable idące do baterii. Kupiłem jakieś kable w sklepie modelarskim i z tego co zauważyłem są miedziane, przy czym kable w replice są... żebym to ja wiedział co to jest :-F w każdym bądź razie są srebrne. I teraz mam pytanie czy spokojnie mogę przylutwac nowe kable do tych w replice?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

przy czym kable w replice są... żebym to ja wiedział co to jest :-F w każdym bądź razie są srebrne.

 

A może miałeś niskooporowe kable posrebrzane?

Polecam wizytę w sklepie elektronicznym, np. ul Paderewskiego, Rzgowska itd... lub w sklepie ze sprzętem grającym HighEnd'owym. Pytaj o kable NISKOOPOROWE. I lutuj bracie lutuj z dobrą pastą ( kwasem).

Link to post
Share on other sites

No niema co z takimi poradami :/

Nie stosuj żadnych past czy kwasów ! wystarczy zwykła kalafonia, a duża ilość cyny także nie jest zalecana.

Przewody należy najpierw ze sobą skręcić i tak ukształtował by miejsce łączenie zajmowało jak najmniej miejsca, następnie pokryć miejsce łączenia kalafonią i po odpowiednim podgrzaniu nakładać cynę, cyna ma zalać wszystkie przerwy między drucikami ale też nie powinna wyjść z tego kulka, podczas nakładania cyny należy obracać kablem aby cynę nałożyć ze wszystkich stron.

Po zlutowaniu naciągnij koszulkę termokurczliwą (którą wcześniej nałożysz na przewód) i podgrzej zapalniczką.

 

Co do samych przewodów to tak jak już wcześniej było wspomniane najlepiej niskooporowe i nie sugeruj się kolorem, przewód może się wydawać srebrny a w rzeczywistości będzie miedziany pokryty cienką warstwą jakiegoś stopu czy coś w tym rodzaju.

 

Co do samej idei przedłużania kabli, to jestem temu przeciwny i proponuję wymianę całych przewodów wraz z założeniem nowych wtyczek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...