Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja nie dostałem naklejek. A na stockowej gumce rozrzut jest piekielny, raz podkręca, raz nie ta gumka, na szczęście systema już w drodze. Na początku myślałem że za dużo oleju w komorze HU, po 2 tysiacach kulek przestałem mieć złudzenia. Z bolt catch'em poradziłem sobie kawałeczkiem taśmy izolacyjnej, zrobiłem taki mały rulonik z niej i wkleiłem pod bolt cath i jest ok już. Czy wy przed zmianą gumki HU też mieliście taki wielki rozrzut? U mnie jest dużo większy niż w JG G36C ze stockową gumką. Ale ogólnie broń ok jest, przynajmniej ta z customs.pl.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nigdy nie używałem stokowej gumki - od razu dałem systemę i od jakiegoś czasu mam precke guardera. Ale mam kilka obserwacji z boya SO kolegi, a mianowicie po wyczyszczeniu lufy i gumki klamka zaczęła strzelać znacznie celniej. U mnie był od firmy dystanser z kawałka plastikowego pręcika a u kumpla coś takiego jakby kawałek pustej w środku izolacji przewodu elektrycznego o średniej twardości. Wymiana na solidny kawałek plastiku u kumpla również dała poprawę.

Ja np. kupiłem dystansery elementa i na razie na jednej strzelance czarny sprawił się nieźle - dramatycznej poprawy nie ma jednak odnoszę wrażenie, że kulka leci na tą samą odległość, przy odpowiednio podkręcającym hopku, po bardziej płaskiej trajektorii.

Link to post
Share on other sites

Na pewno warto przeczyścić lufę - ja miałem mocno zasyfioną na starcie. Dystanser dostałem w postaci kawałka gumy w kształcie walca. Podkręca podobnie jak ten H elementa. Używałem białego - musiałem lekko podpiłować, żeby pasował do komory...

Link to post
Share on other sites

Nie spieszcie się tak z wymianą komory i dyszy. Nie każda komora będzie tutaj pasować a wymiana dyszy może skutkować spadkiem szczelności. Wbrew pozorom, chociaż dysza nie ma uszczelki, jest bardzo dobrze spasowana z głowicą cylindra i przez to bardzo szczelna. Jeżeli już wymieniać to kompleksowo.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam.

 

 

Na początku się przestraszyłem czytając Wasze posty. Dziękuje bogu ze u mnie wszystko spasowane, selektor ognia git, nic nie klekocze tylko mam jeden problem :

 

 

 

Podczas strzelanki zauważyłem ze mag nie podaje kulek(hi-cap). Po wielu próbach rozładowaniach podkręcaniach itp. dalej nic. Dopiero kiedy obróciłem replikę "do góry nogami" zaczęło znów zasiewać. Po obróceniu dalej nic. Dopiero kiedy docisnąłem magazynek do gniazda zaczęło podawać dalej... do końca strzelanki spędziłem z ręka na spodzie maga...

 

Pytanie widziałem wiele replik gdzie magazynek był oklejony izolatka. Wszystko git.. tylko kiedy ja obkleiłem nie dużo to dało. Czym więcej taśmy to nie moglem już włożyć magazynka... Magazynek trochę lata na boki... Macie na to jakąś rade? Czy dalej będę musiał trzymać od spodu? Zastanawiam się nad kupnem 2-3 magazynków mida... czy bardziej się opłaca? Czy każda kulka zawsze zostanie podana ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Posiadam m4 ris od Boya. (nie wiem jaka to seria) w każdym razie: rusza mi się front grip (to na przodzie z szynami) nie wspominam już o tym ,że na nocnej strzelance rozpadł mi się cały front. (wyleciały 2 piny z muszki trzymającej ten front...)

Nie wiem jak unieruchomić ten cholerny front grip ;/

Jakieś porady?

Link to post
Share on other sites

co do "metalu" z jakiego sa przdnie RISy zrobione w wresji bodajze s-system... kolega poprostu biegl z karabinem na pierwszej strzelance, a tu nagle trach... raczka taktyczna zostala mu w dloni razem ze sporym kawalkiem rpzedniego RISa... to cos mowi o jakosci tego stopu, skoro nic z repliką nie robił

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie wiem jak nazwać ten problem, ale zdarzył mi się już drugi raz.

 

Karabin po prostu przestaje strzelać, nie drgnie, napięcia nie ma na stykach, spust jest dziwnie lekki.

Wystarczy wtedy uderzyć kilka razy z boku i z góry karabin.. i działa;D

 

Ktoś miał tak? Nie wiem czy wysyłać to M4 póki jest na gwarancji czy nie..

 

 

--edit--

A co do pytania sprzed 3 miesięcy, o magazynki- nie warto ich obklejać dookoła (bo to nonsens) a jedynie z boku! i to tylko z jednej strony, tej gdzie nie ma otworu na zatrzask magazynka. Dzięki temu magazynek sie nie rusza (lub rusza mniej) i jest dociskany do zatrzasku.

Edited by egock
Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe, że ułamał Ci się stoper kostki stykowej.

Trzeba otworzyć GB, zgładzić resztkę do czystej ścianki, przewiercić i wkręcić śrubkę zamiast niego. Wkręcać ją od zewnątrz i na koniec spisłować by nie przeszkadzała płytce selektora.

Link to post
Share on other sites

A mój hopek ostatnio zrobił się niesforny. Raz podkręca raz nie, a różnica jest znaczna. Jest to gumka Systemy. Co prawda regulacja HU jest bardzo luźna, ale nie mam pomysłu jak to uszczelnić. Używam kulek ICS'a 0,25. Raz niesie na niemal 70m w linii prostej, raz kulki rozpoczynają taniec po 10 metrach (opis tańca poniżej). Występuje to jednak (mam nadzieję, że przejściowo) w zimie kiedy do karabinu dostaje się więcej wodu (to również przypuszczenie). Lekkie osuszenie i przestrzelenie na PJ' otach jakoś przecierało i przy ciągłej regulacji jako tako działało, ale ostatnio już się to nie sprawdza. Wymiana komory? Lufy? Gumka jest w stanie nienaruszonym, a jak mówię podkręcała normalnie na 70 metrów (czyt. jesień).

 

TANIEC: lewo, góra, prawo, dół. Za każdym razem ta sama odległość i kąt pod jakim skręca...

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to nadal wpływ temperatury na gumkę, poczekaj aż się trochę ociepli i jeśli będzie się to powtarzało to komora moim zdaniem może mieć wpływ na takie zachowanie.

 

A tak BTW, mierzyłem ostatnio moje M4A1 boya, po ponad roku użytkowania, gearbox w stocku (wymiana uszkodzonej prowadnicy tylko) - wynik 360 - 370 fps, na orginalnej sprężynie. Jestem zaskoczony, jednakże skupienie ostatnio strasznie siadło i zamierzam wstawić preclufe.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...