Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Hi Capa 5.1 WE (autofire)


Recommended Posts

Jest to dość nietypowy problem jak na taki pistolet ale się zdarzył :(

Mianowicie byłem na zabawie i chowałem się za drzewem, wychylając się uderzyłem chwytem o drzewo i chyba wtedy musiało dojść do usterki. Pistolet po tym zaczął strzelać automatycznie lub seriami po parę kulek dzieje się to tak iż chyba coś zeskoczyło z mechanizmu spustowego i kurek nie chce się napinać (nawet ręcznie) dopiero kiedy ręcznie przeładuje zamek i przytrzymam go mocniej w tylnej pozycji kurek zostaje napięty. Czy ktoś miał taki przypadek ?? Bardzo proszę o rady i pomoc :)

Nie mój film ale wygląda to dokładnie tak: http://video.google.pl/videoplay?docid=343...h&plindex=0

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie prościej było by tu, w tym temacie opisać rozwiązanie problemu? :roll:

Przepraszam za moje lenistwo :) Odpowiedz na ten problem jest tak że 1 z blaszek mechanizmu spustowego (po zdjęciu okładzin chwytu od reszty jest widoczna jedna płytka z 3 takimi małymi blaszkami i chodzi tu o środkową) zeszłą z mechanizmu zapadkowego kurka, należy ją założyć na mechanizm kurka tak żeby blaszka leżała na nim i ostrożnie złożyć całość do kupy. Filozofia blokady kurka polega na tym, że mechanizm blokuje się właśnie na tej środkowej blaszce i dopiero wtedy replika strzela prawidłowo. Za jakiś czas (w miarę możliwości oczywiście) zamieszczę dokładne fotki tego jak bebechy były ułożone przed i po zabiegu, dokładnie opiszę fotki co i jak :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Bardzo poproszę o zamieszczenie tych zdjęć, mam również ten problem. Kurek także się nie blokował jednak po którejś próbie złożenia, pokombinowałem z blaszkami i kurek blokuje się elegancko. Nadal jednak pistolet strzela niekontrolowanymi seriami, zarówno na GG jak i na CO2. Nie wiem już co z tym robić, a żal się go pozbyć, jest moim oczkiem w głowie.

Link to post
Share on other sites

Fotek niestety nie będzie ponieważ, replika ze względów finansowych została sprzedana zaraz po naprawie. Wystarczy się zastosować do tego co napisałem wyżej a replika będzie działać poprawnie. Gryncek, przy najbliższym strzelaniu (jeśli się spotkamy oczywiście) możemy pokombinować naprawić Twojego colta :P

Link to post
Share on other sites
  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...