Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta m92 METAL [CG / KWC]


Recommended Posts

Właśnie przyglądam sie fotkom z tej strony http://nowysklep.pl/pistolet-airsoft-asg-b...etal-p-682.html i z tej http://www.cybergun.pl/?prod=10877&cat=28

i można zauważyć małe różnice co do napisów na zamkach obu replik na cybergunie również jest jakis znaczek dodatkowo oraz jakas czerwona kropka z tyłu na zamku . Również parametry obu replik troche się różnią od siebie - waga (495g) i (639g) oraz lekko pojemność maga . Albo z jednej fabryki robiona jest ta replika, albo jakieś dwie rożne firmy i dlatego mogą sie troche różnić od siebie lub po prostu błędne info na którejs z tych stron podanych wyżej . Nie wiadomo też jak z osiągami czy lufa zewnetrzna też jest z metalu, czy kurek sie rusza, czy zamek pozostaje w tylnym polozeniu i jak sie ma sprawa z bebechami ?

Link to post
Share on other sites

Yeah przegapilem.. , sry w kazdym razie jak juz przed chwila zerknalem -replika ze stronki ktora podales http://nowysklep.pl/pistolet-airsoft-asg-b...etal-p-682.html to nie ta sama M9 co z cyberguna.pl swiadcza o tym wlasciwosci i chociazby wyglad z zewnatrz zamka , lufy zewnetrznej u jednej zakonczona zlota lufa u drugiej czarna i inne szczegoly . Ciekawi mnie jedno to, ze ta z cyberguna jest w cenie M9 z STTI http://allegro.pl/item253812812_beretta_m9...ka_jakosc_.html mniej wiecej znanej no a ta pierwsza jest full metal , jak zasieg podobny to moze byc ciekawie . Jak jeszcze sa ruchome czesci typu zwalniacz zamka to calkiem calkiem.

Edited by C-bOoL
Link to post
Share on other sites

Tłok, cylinder i inne bebechy są z ABSu. W sylwetkę człowieka można trafić z 15-20 m. Zamek nie zostaje z tyłu po wystrzeleniu ostatniej kulki. Lufa zewnętrzna także nie jest z metalu. Kurek, blokada spustu i inne elementy nie są ruchome, jak w oryginale.

Edited by Silemar
Link to post
Share on other sites

Wiec pewnie wyglada to jak odlew w ktorym lufa zewnetrzna jest plastikowa wiec nie tak full metal jak mowia i czesci ruchome ktore sa wykonane z metalu tak naprawde nie sa ruchome , zasieg jak raczej wiekszosc tego typu replik a wykonanie nadal nie wiadomo . Troche sie rozczarowalem ;d

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Nieco pobawię się w górnika, ale...

Po co zakładać nowy temat ;)

 

To tak.

Kupiłem z CG rzeczoną berettę m92f full metal za 95zł...

Wykonanie całkiem niezłe jak na mój gust ;)

Fakt, nie posiada ani blokady spustu, ani ruhomego kurka, ani nawet nie jest rozbierana przez wyjęcie bolca z boku (rozbiera się ją rozkręcając zwyczajnie...)..

Ale pomimo to nadal robi dobre wrażenie ten full metal..

 

A i wytrzymała jest skubana..

Jak raz byłem zmęczony to Po krótkiej niezręcznej żonglerce w pokoju pofrunęła na podłogę i udeżyła w nią kurkiem..

Myślę , że jakby był ruchomy, to bym już cześci zbierał po izbie..

Ale nie.. Na berettcie tylko mały odprysk lakieru się zrobił, za to w podłodze (panele)

widnieje 1cm dziura xD

 

W sumie miałem tylko 2 usterki z nią..

Pierwsza dosyć poważna.. Ta tulejka w której pracuje tłok jest z abs-u i pękła wzdłuż z obu stron ..

Praktycznie prawie się rozłamała xD

Ale dałem sobie radę.. zgrzałem (właściwie stopiłem dodając nowy plastik) krawędzie pęknięć .

Później mała zabawa pilnikiem i działa do dzisiaj jak nowy ;)

 

Tutaj są zdj z rozebranej naprawionej beretty:

Beretta

 

Następna usterka to odpadnięcie końcówki lufy z abs-u.. Ale kropelka pomogła jak zawsze ;>

 

Poza tym niekiedy berka pobierze 2 kulki naraz..

Ale to nie problem ;)

 

 

Zasięg to (u mnie) ok 30m max., zaś skuteczny (na 0.12g, bo ostatnio nie mam innych ) to ok 25m.

Tak więc nie jest źle ..

W porównaniu z berettą m92f FS z CG (z abs-u) to niewiele mniej celna, ani słabsza ta full metal.

 

No i do zalet zaliczyłbym prostą budowę - banalna w naprawie. ;)

Mam także info małe o niej:

nie kupujcie jej w CG/military.pl (95zł) , bo przepłacicie.. :

 

Beretta full metal CG

 

Tutaj jest za jedyne 55zł! :

 

Beretta full metal tanie militaria

 

Jedyne różnice to to, że ta tańsza niema oryginalnych napisów "pietro beretta" okładzin rękojeści z logo beretty...

 

Tak więc na początek polecałbym komuś kto nie boi się pogrzebać przy niej i nie wymaga super idealnego odwzorowania ostrego odpowiednika..

A full metal + hop up/BAX robią swoje..

 

*metalowe:

-zamek

-korpus

-lufa (wewnętrzna - alu)

-magazynek

 

*z abs-u:

-mechanizm spustu wraz ze spustem

-okładziny rękojeści

-tłok

-końcówka nakręcana na metalową obudowę lufy

 

Pozdrawiam wszystkich członków forum, oraz maniaków ASG! ;)

I przepraszam za ewentualne błędy, to mój pierwszy post .

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Będę archeologiem, ale co do Beretty to nie będę zakładał kolejnego tematu. http://allegro.pl/pistolet-beretta-m92f-fu...1193814889.html Co powiecie o tej Beretce?? W 280 fps nie wierzę, bardziej interesuje mnie "full metal". No i producent. Z tego co czytam na forum, Cyma ma wyroby świetne, na swoją cenę bezkonkurencyjne, ale robi też odpustowe gówna w ładnym opakowaniu. To ma być klamka dla początkującego kumpla, nie dla mnie, strzelamy się tylko na springi. Ew. moglibyście dać jakąś propozycje nt. innej klamki za tą cenę.

Edited by PiVoSH
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ta beretta Cymy to metalowy (ZnAl-owy) odlew, z plastikowym wnętrzem. Tak jak wyżej pisano, wszystkie dźwigienki to atrapy, łącznie z kurkiem. Rozbierana przez rozkręcenie. W tej cenie polecam Berettę 92 marki UHC. Mam ją już dłuuugo.Cała z abs-u, ale solidna, waży tyle co ta cymowa, a materiał zamka do złudzenia przypomina oksydowaną stal. Jest nawet jej recka w zbrojowni.

Ja też żałuję, że pistolety sprężynowe wysokiej jakości nie istnieją. Jeśli dobrej klasy pistolet- to tylko gaz. Sprężyniaki producenci traktują po macoszemu. Uważam to za błąd z ich strony.

Edited by KorbaSWD
Link to post
Share on other sites

Berettę od STTI również posiadam. Parametry podobne jak w UHC, wykonanie chyba ciut gorsze. Więcej elementów metalowych zewnętrznych, bo z metalu jest spust, kurek, zwalniacz zamka, ucho na dole rekojeści i pare innych dupereli. Plastiki wizualnie gorszej jakości niz w UHC. W przeciwieństwie do UHC zamek zostawał w tylnym położeniu po ostatnim strzale, jak na rasowy pistolet przystało, ale coś sie ułamało w środku i juz nie zostaje. Jakośc ogólnie w miarę przyzwoita, ale jak juz wiadomo- od sprężyniaka nie należy cudów oczekiwac...

W związku z kiepską jakością sprężyniaków, kupiłem sobie za dobrą cenke Taurusa PT99 na CO2 od Cyber Gun i porównanie plastikowego sprężyniaka z markowym, metalowym gaziakiem to jak porównywanie furmanki z Porsche :) Ale to temat na inna bajkę...

Więc albo jakośc- albo sprężyna. Jedno wyklucza drugie. Innej opcji nie ma na rynku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...