Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74N Boyi


Recommended Posts

Witam, dziś przyszedł mój RK-02. Replika fajnie zrobiona, kolba leciutko się gibie i tłumik płomienia, ciężko chodzi też suwadło od HU. Poza tym fajna sprawa, czuć metal, spora waga. Magazynek musiałem spiłować i jest ok. Ma on wymienioną gumkę na silikonową GUARDERA. Strzela nawet dalek, ale rozrzut jest dość mocny, i podkręca mocno :wink: Myśle że to przez silikon. Dobrze gadam?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 765
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakby był zalany sylikonem to by mocno nie podkręcał, czasem losowo w górę i w dół.

Rozrzut na boki to raczej: kulki (z reguły)/ magazynek (raczej nie bo w tej replice jest dobry)/ niedokładnie włożona gumka hu.

Zależy też do czego ten rozrzut porównujesz, bo jeżeli do firmowego aega to taki urok chińczyka, że takiej celności nie osiągniesz.

Jak podkręca za mocno to zmniejsz HU, a jak podkręca nawet przy wyłączonym to za duży dystanser, no chyba, że i tak wtedy Ci pasuje to nie ma sensu już zmieniać na inny.

Samo to, że gumka HU jest z sylikonu nie oznacza, że będzie mocniej podkręcać kulki. Za to odpowiada głównie większy lub mniejszy dystanser i ustawienie.

Ps. To chyba z Tobą gadałem na gg ;).

Mogłeś spytać, bo magazynka nie warto piłować. Lepiej zatrzask gniazda magazynka, co by inne magi pasowały bez przerabiania, no chyba, że nie zamierzasz innych używać ;).

Link to post
Share on other sites

Kumpel też spiłował, nie sądze by się szybko upierniczył bo jest dość gruby ;-) . Co do podkręcania to jest już ok ustawiłem i leci spoczko. Rozrzut się już zmniejszył, ale nie wiem czemu ale na trybie auto nie zawsze lecą wszystkie kulki. Strzela ale nie kiedy pusty strzał. Zastanawiam się czy nie psiknąć do tego otworku gdzie kulki podaje, bo w mojej cymce miałem identyczny problem.

Link to post
Share on other sites

Narzekacie na te nie pasujące magazynki ale zauważyłem, że jest straszna duża rozbieżność w tych replikach. U mnie midy PeJota do 74 pasowały niemal od początku idealnie, wystarczyło kilkakrotnie wsadzić i wyjąć by wszystko hulało aż miło, natomiast znajomy już musiał piłować zatrzask aż wióry leciały więc cholera wie jak to jest.

Link to post
Share on other sites

To pilnik i jazda... Jak dobrze zrobisz to nie będzie widać;]

 

P.S. Co do midów P&J... mi się tnie jak cholera, mimo smarowania, kombinowania itd... wystrzeli 2 kulki po czym trzeba go "puknąc" i znowu po 2 kulki "puknąc" itd itd...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Trzeba go rozkręcić i poprzecierać w środku papierem (koło 1200), jest tam parę niedoróbek i ogólnie cała powierzchnia jest taka mało śliska. Musiałem też przykleić kilka warstw taśmy izolacyjnej na przedniej krawędzi gniazda magazynka, w ten sposób otwór bardziej dociska do komory hop-up. Teraz jest już OK.

Link to post
Share on other sites
P.S. Co do midów P&J... mi się tnie jak cholera, mimo smarowania, kombinowania itd... wystrzeli 2 kulki po czym trzeba go "puknąc" i znowu po 2 kulki "puknąc" itd itd...

Standard. Początkowo miałem to samo, po jakimś czasie nie wiem jak ale się jakby dotarł i podaje normalnie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z repliczki, pierwsze co to faktycznie gumeczka do wymiany, po tym można śmiało śmigać zarówno w lecie jak i w zimie. Innym plusem jest to, że na jednych manewrach zapiaszczyłem ją dosyć dokładnie + mocno zamokła pod jak sie okazało dziurawą pałatką i strzelała mimo tego. Po domowym rozebraniu i oczyszczeniu działa nadal ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam , otóż mam problem z decyzją co tuningować teraz w AK wymieniłem już HU na Systemę i nie wiem co dalej czy coś w GB , czy preckę. A i jak możecie to powiedzcie za ile dostanę dobrą preckę, bo zależy mi na kasie.

P.S: Wiecie gdzie można dostać jakieś sensowne magi do AK-74 chodzimy głównie o real,low i mid capy

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam co prawda wersje RK-06W, ale ta kwestia dotyczy obu replik.

Chciałem wymienić lufę na Systeme i gumę hopsiupa na guardera bo mój kałach sieje, oj strasznie sieje.

Długość lufy - pisaliście 502mm, rozumiem że w GB siedzi cylinder typ 0?

Bo nie wiem czy mogę wstawić lufę 469mm bez ingerencji w cylinder. (nie chciałbym zbytnio grzebać w GB, bo to chinol, a gwarancja w nim może jeszcze się bardzo przydać - odpukać w niemalowane...).

Tak więc - mogę to wstawić?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...